Bizness un ekonomika
2014. gada 20. maijs, 17:50

Viesnīca "Rīga" pārtaps par pieczvaigžņu viesnīcu "Grand Hotel Kempinski RIGA"

Jauns.lv

Viesnīca "Rīga" tiks pārveidota par pirmo starptautiskā viesnīcu tīkla "Kempinski Hotels" viesnīcu Latvijā, tās izveidei piesaistīts "Swedbank"' finansējums 20 miljonu eiro apmērā, informēja "Swedbank" Ārējās komunikācijas vadītājs Ivars Svilāns.

Patlaban viesnīcā norit rekonstrukcija, un to plānots atvērt līdz 2015.gada decembrim.

Pieczvaigžņu viesnīcā "Grand Hotel Kempinski RIGA" būs 140 numuri un deviņi ekskluzīvi apartamenti, viesnīcas rekonstrukcijā kopumā plānots ieguldīt aptuveni 30 miljonus eiro.

Viesnīcas īpašnieks Gagiks Carukjans par savu izvēli norāda, ka viņu piesaistījusi pati ēka un tās atrašanās vieta pilsētā. "Vēsturiski viesnīca "Rīga" bija pilsētas "Grand Hotel", un mūsu mērķis ir atgriezt iepriekšējo popularitāti, bet jau pilnīgi jaunā luksusa klases standartā," atklāj Carukjans.

Ēka ir būvēta pagājušā gadsimta 50.gados, tā bija ļoti sliktā stāvoklī, un patlaban tiek veikts kapitālais remonts un restaurācija.

Restaurētajā viesnīcā būs arī SPA centrs, konferenču zāles, restorāni un bāri, jumta terase ar skatu uz Latvijas Nacionālo operu, kā arī citi pakalpojumi.

"Esmu gandarīts, ka Latvijā ienāk šāda mēroga starptautiski atzīts zīmols un ka ar bankas finansējuma palīdzību varam radīt jauna līmeņa kvalitāti pazīstamajā Rīgas viesnīcā," norāda "Swedbank" valdes loceklis un Uzņēmumu apkalpošanas pārvaldes vadītājs Daniils Ruļovs.

"Kempinski Hotels" ir starptautiska viesnīcu ķēde, kas 1897.gadā dibināta Vācijas pilsētā Berlīnē, un uzskatāma par Eiropā senāko luksusa klases viesnīcu tīklu. "Kempinski Hotels" ķēdē patlaban ietilpst vairāk nekā 70 viesnīcas Eiropā, Vidējos Austrumos, Āfrikā, Dienvidamerikā un Āzijā, tostarp viesnīca Viļņā, kas tika atklāta 2012.gadā.

LETA, Nozare.lv