"VIRŠI-A" 2022. gadā apgrozījums audzis par 70%
Bizness un ekonomika
2023. gada 28. februāris, 20:06

"VIRŠI-A" 2022. gadā apgrozījums audzis par 70%

Jauns.lv

Uzrādot ievērojamu izaugsmi, energoresursu tirgotājs un ērtas iepirkšanās veikalu tīkls "Virši” (AS VIRŠI-A un ar to saistītie grupas uzņēmumi) noslēdza 2022. gada periodu, sasniedzot 375,1 milj. EUR lielu konsolidēto nerevidēto apgrozījumu, kas ir par 70% jeb 154,2 milj. EUR vairāk, salīdzinot ar 2021. gada rezultātiem. Savukārt uzņēmuma konsolidētā nerevidētā neto peļņa sasniedza 10,3 milj. EUR, kas ir par 56% vairāk nekā 2021. gadā

2022. gadā "Virši" EBITDA rādītājs sasniedza 12,3 milj. EUR, kas ir 27% pieaugums salīdzinājumā ar 2021. gada rezultātiem.

Uzņēmuma investīciju apjoms tālākā attīstībā 2022. gadā sasniedzis 10,9 milj. EUR. Pārskata gadā ‘’Virši’’ turpināja veiksmīgi īstenot tā izstrādāto ilgtermiņa attīstības stratēģiju, kas paredz būtisku tīkla paplašināšanu un savu pozīciju tālāku stiprināšanu enerģētikas segmentā. 2022. gadā tīkls paplašinājies ar 5 jaunām uzpildes stacijām, kas atrodas Daugavpilī, Kārklu ielā un Rīgā - Ulmaņa gatvē, Satekles ielā, Torņkalnā un Brīvības ielā.

‘’Virši’’ turpināja veikt ieguldījumus un veicināt saspiestās dabasgāzes (CNG) pieejamību tirgū, kā arī stratēģiskās attīstības ietvaros būtiska loma tiek paredzēta elektroenerģijai un ar to saistītajiem produktiem. Pārskata gadā uzsākts darbs elektrouzlāžu tīkla būtiskai paplašināšanai, pieejamībai un kvalitātes uzlabošanai - DUS Krustpils stacijā uzstādīta pirmā elektroauto uzlādes stacija, iezīmējot pirmo “Virši” zīmola piedāvāto risinājumu tirgū, kā arī parakstīts līgums ar Eiropas Klimata, infrastruktūras un vides izpildaģentūru par Alternatīvo degvielu infrastruktūras finansēšanas instrumenta (Alternative Fuel Infrastructure Facility, AFIF) piesaisti 20 jaunu “Virši” elektrouzlādes staciju izveidei.

2022. gadā uzņēmums ir uzsācis aktīvu sadarbību ar vairāk nekā 30 Latvijas elektroenerģijas ražotājiem, kuru enerģijas avoti ir ūdens, saule, biomasa, biogāze, un veic uzņēmuma efektivitāti un rentabilitāti uzlabojošas darbības elektroenerģijas vairumtirgū. Tāpat turpinājās aktīvs darbs pie elektrības tirdzniecības piedāvājuma izstrādes mājsaimniecībām, kuru plānots ieviest tirgū 2023. gada 2. pusgada laikā.

“Spēcīgā uzņēmuma izaugsme tā tirgus daļās un rentabilitātē liecina, ka aizvadītajā gadā esam spējuši veiksmīgi pielāgoties jaunajai ģeopolitiskajai realitātei, mērķtiecīgi turpinot īstenot uzņēmuma stratēģisko attīstības plānu gan paplašinot ‘’Viršu’’ degvielas uzpildes staciju tīklu, gan stiprinot savas pozīcijas enerģētikas tirgū, gan attīstot valsts transporta nozares ilgtspējas nodrošināšanai nepieciešamus projektus, ” stāsta Jānis Vība, “Virši” valdes priekšsēdētājs.

2022. gadā degvielas mazumtirdzniecības apjomi Latvijā samazinājās par 0,7% pārdoto degvielas tonnu izteiksmē, bet “Virši” darbības apjomi pieauga par 7,2%. Apgrozījums ērtas iepirkšanās veikalos ir pieaudzis par 18,4% jeb 6,1 milj. EUR. 2022. gada laikā būtiski audzis enerģētikas biznesa segments uzņēmumā, sasniedzot 24,9 milj. EUR apgrozījumu.

Pilns AS VIRŠI-A grupas nerevidētais finanšu pārskats ir pieejams uzņēmuma mājaslapā: https://www.virsi.lv/lv/par-mums/dokumenti .

Plašāk par 2022. gada nerevidēto finanšu pārskatu ‘’Virši’’ valdes priekšsēdētājs Jānis Vība un valdes locekle Vita Čirjevska informēs virtuālajā konferencē 3. martā plkst. 10:00 (latviešu valodā) un 11:30 (angļu valodā).