Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv
KNAB patlaban nesaskata iespējamas pretlikumības Gunta Ulmaņa "Toyota Land Cruiser" iegādē
Eksprezidents Guntis Ulmanis. (Foto: Paula Čurkste/LETA)

KNAB patlaban nesaskata iespējamas pretlikumības Gunta Ulmaņa "Toyota Land Cruiser" iegādē 15

Bizness un ekonomika
20. februārī 14:26 2021. gada 20. februārī 14:26
  Jauns.lv / LETA
Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) patlaban nesaskata iespējamas pretlikumības bijušā Valsts prezidenta Gunta Ulmaņa auto iegādē.

KNAB apliecināja, ka birojs bija pievērsis uzmanību publiski izskanējušai informācijai saistībā ar konkrēto iepirkumu.

Pēc iepazīšanās ar iepirkuma apstākļiem, kas pieejami publiskajā telpā, KNAB pašlaik nesaredz iespējamas pretlikumības, kuru izmeklēšana ir biroja kompetencē.

Vienlaikus KNAB aicina iedzīvotājus ziņot pretkorupcijas iestādei, ja to rīcībā ir informācija vai pierādījumi, kas varētu liecināt par iespējamiem administratīviem pārkāpumiem vai noziedzīgiem nodarījumiem konkrētajā iepirkumā. Ziņot iespējams arī anonīmā veidā iestādes mobilajā lietotnē "Ziņo KNAB".

Latvijas Televīzija nesen ziņoja, ka Valsts prezidenta kanceleja, kas ar auto nodrošina Ulmani, nupat noslēgusi jaunu nomas līgumu ar SIA "Pilna servisa līzings" par 2020.gada izlaiduma 150. sērijas "Toyota Land Cruiser" izmantošanu nākamajiem četriem gadiem.

Mašīna tika izraudzīta konkursa kārtībā, un tehniskās specifikācijas prasību sarakstā minēts, ka tai jābūt apvidus, ražotai 2020.gadā, jābūt tumšā metāliskā krāsā. Tāpat uzskaitīta prasība pēc noteikta automobiļa garuma, riteņu izmēra. Tieši specifiskās prasības auto tirgotājus mudinājušas domāt, ka jau iepriekš ticis noskatīts konkrēts auto.

Auto asociācijas prezidents Andris Kulbergs LTV skaidrojis, ka ir izvēlēts konkrēts modelis, jo acīmredzot vēlme eksprezidentam ir braukt medībās. "Tas nebūtu tas sliktākais, bet sliktākais ir, ka piegādes termiņš ir divas nedēļas. Valsts prezidenta un sevišķi eksprezidenta autoparku var laicīgi plānot. Tas nozīmē, ka ir skaidri apzināta konkrēta mašīna, un tas neliecina par iespēju piegādāt labāko cenu, tas nav labs piemērs," norādījis Kulbergs.

Nākamos četrus gadus jaunā automašīna no nodokļu maksātāju naudas izmaksās ap 1200 eiro mēnesī jeb 48 000 eiro kopumā, neskaitot pievienotās vērtības nodokli.

Summā ietilpst ne tikai līzinga maksājums par auto nomu, bet arī pilna servisa pakalpojumi.

Iepriekšējā Ulmanim paredzētā automašīna, ar kuru viņš pārvietojās piecus gadus, arī bija 150. sērijas "Toyota Land Cruiser". Tagad tā atbilstoši noslēgtajam līgumam nodota atpakaļ automobiļa iznomātājam.

Citi šobrīd lasa

Valstī, kurā infekcijas nemaz neesot, ar Covid-19 simptomiem mirst mūķenes un priesteri 4
“Es nevēlējos laulību uz pāris mēnešiem…” - Lindas Mūrnieces trešais eksvīrs stāsta par precībām ar bijušo ministri
Puiši šausmās iekliedzās, kad viņu virzienā skrēja milzīgs radījums, kas līdzinājās cilvēka skeletam
Skatīt visus komentārus

Свадьба, гардероб, охрана: сколько денег Букингемский дворец потратил на герцогов Сассекских?

Фото: перенесший инсульт Борис Моисеев отметил 67-й день рождения