Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv

Auto ziņas: Toyota Highlander arī Latvijā. Izcils amerikāņu komforts 2

Bizness
15. februārī 14:08 2021. gada 15. februārī 14:08
  Auto ziņas | Jauns.lv
Līdz šim Toyota Highlander oficiāli tirgoja visur kur, tikai ne Eiropā. Ja Amerikā tas skaitās mid-size krosovers, tad šejienes mērogos tas ir pilntiesīgas full - size jeb pilnizmēra auto.

Highlander ar rūpnīcas kodu XU70 ražots ASV uz Toyota platformas, kas kalpo par bāzi arī mums jau zināmajam Toyota Camry un superpopulārajam RAV4. Tāpēc nav ko brīnīties, ka agregātu "izklājums" arī šķiet pazīstams - 2,5 litru benzīna dzinējs un hibrīdsistēma ar diviem elektromotoriem, no kuriem viens piedzen aizmugurējo asi. Amerikai paredzētais 3,5 litru V6 Eiropā nav pieejams, tāpat kā versijas ar stūri labajā pusē. Līdz ar to briti palikuši ne tikai bez Eiropas Savienības, bet arī Highlander. 

“Jūs jau laikam pamanījāt, ka Highlander ir liels un garš automobilis. Tā arī ir. Tā garums ir gandrīz pieci metri. Riteņu bāze - 2,85, un tas viss aizgājis salonam. Parasti tādām automašīnām durvis sānos ir vai nu vienāda garuma vai priekšējās ir platākas. Te ir otrādi. Aizmugurējās durvis ir daudz garākas par priekšējām, it kā šī būtu pagarinātā versija. Un tas nozīmē, ka salonā - o, jā - ir daudz vietas,” stāsta Normunds Avotiņš.

Limuzīna kalibra aizmugurējās durvis Highlander'am uzradušās tikai jaunākajā, pēc skaita nu jau ceturtajā modeļu paaudzē.

Salons un panelis ir tipiska Toyota. Gan materiāli, gan krāsu salikums. Stūre izskatās gluži tāda pati kā pikapam Hilux. Paneļa vidū slejas iespaidīgs ekrāns, taču Toyota paliek Toyota. Labākajās japāņu visurgājēju tradīcijās daudzām funkcijām joprojām ir pašai sava poga - kura turklāt vēl jāprot atrast. Viduskonsole ir iespaidīga. Funkciju pārbagātība, daudz lakas, un izskatās dārgāk nekā Toyota Camry. Uzreiz var redzēt, no kuras okeāna puses Highlander nāk.

Normunds Avotiņš: “Amerikāņi ciena komfortu, un ērtībās no mājām grib paņemt līdzi arī automašīnā. Un cik tas Highlander plūdeni brauc! Kā jau amerikāņu mašīna!”

248 zirgspēku summārā jauda nav nekāds kosmoss, tomēr aptuveni atbilst ierasto dīzeļa analogu spējām. Auksts motors ir diezgan skaļš, bet iesilis dižojas ar tādu kā V6 noti.

Highlander cena

Šis automobilis maksimālā aprīkojumā maksā 58 000. Ļoti komfortabli zem Latvijā svarīgās 59 900 robežas. Tādu labi aprīkotu Highlander varot dabūt jau par 48 000.

Automašīnas sākuma cena ļoti labā aprīkojumā Luxury ir 45 tūkstoši eiro, kas ir ļoti labi salīdzinot ar jebkuru līdzīga izmēra krosoveru tikpat cienījamā aprīkojumā.

Highlander spēj iepatikties pat tiem, kam Toyota principā nepatīk, tāpēc ievērojama pircēju daļa būs klienti no citiem zīmoliem.

Otri ir tie, kas līdz šim brauca ar Land Cruiser. Būsim godīgi - mūsdienās ar to brauc divu kategoriju cilvēki: vai nu lauksaimnieki un mednieki, kam tāda automašīna patiešām ir nepieciešama vai arī publika ar, teiksim tā, savdabīgu uzvedības modeli. Tie otrie noteikti varētu pāriet uz Highlander.

Vēl jo vairāk tāpēc, ka Highlander elektriskā pilnpiedziņa nemaz nav tik nevarīga. Tā lieliski uzveic vieglu bezceļu un sniega sanesumus. Krosovera gaita un stūrēšana ir nesalīdzināmi vieglāka nekā rāmja visurgājējam, un tas nešūpojas līdzi pats savam svaram.

Secinājumi

Jaunais Toyota Highlander ir izcils piemērs tam, kā Amerikas tirgum paredzētu un Amerikā ražotu automašīnu var lieliski adaptēt Eiropas tirgus vajadzībām un prasībām. Atcerieties, sen atpakaļ bija tāds seriāls par kalniešiem, Highlander, un tur bija teksts, ka "var palikt tikai viens". Es teiktu tā, ka viens pats savā klasē Toyota Highlander gan nepaliks, taču tiem, kas ir līdzīgi izmēros un cenā, klāsies grūti. Es paredzu šai automašīnai visai labu noietu, vismaz Latvijā un Baltijā noteikti.

Citi šobrīd lasa

Video fiksēts, kā noziedznieki uzbrūk Bezzubovam 5
"Viņi neredzēja citu iespēju" - Harijs un Megana rūgti nožēlo skandalozo interviju ar Opru 10
Vīrietis gandrīz piedzīvoja sirdstrieku, kad veļasmašīnā ieraudzīja seju 1
Skatīt visus komentārus

Жанна Бадоева: 7 лет страданий покинувшей Литву ведущей

Василиса Володина: "Лучше станет только в 2025 году!"