Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv
Ministru prezidents Krišjānis Kariņš. (Foto: LETA)

Vērtēs iespējas uzlabot atbalsta pasākumus Covid-19 krīzes skartajiem iedzīvotājiem 1

Bizness un ekonomika
1. februārī 22:54 2021. gada 1. februārī 22:54
  Jauns.lv / LETA
Lai turpinātu darbu pie atbalsta mehānismu pilnveidošanu Covid-19 krīzes skartajiem iedzīvotājiem, valdību veidojošās partijas cer uz sadarbību ar sociālajiem partneriem.

Ministru prezidents Krišjānis Kariņš (JV) atzina, ka visu pandēmijas laiku, tostarp otrajā uzliesmojuma vilnī strādāts, lai izstrādātu plašākas atbalsta programmas, un tās patlaban ir trejādas, turklāt tās vairākkārt uzlabotas.

"Visu laiku ciešā sadarbībā ar sociālajiem partneriem vērtējam iespējas, kā uzlabot atbalsta mehānismus," teica Kariņš.

Tieslietu ministrs Jānis Bordāns (JKP) norādīja, ka valdība ir izveidojusi vairākus formātus, kur sociālie partneri var iesniegt priekšlikumus. "Esam gatavi arī turpmāk pieņemt priekšlikumus un saklausīt, kur ir trūkumi atbalsta sniegšanā," sacīja politiķis, piekodinot, ka valdībā nav beidzies darbs pie atbalsta pasākumu uzlabošanas.

"Ja saskatīsim efektīvākus veidus, tad tas būs iespējams. Jo ātrāk varēsim vakcinēties un tikt galā ar situāciju, un atvērt uzņēmumus, jo ātrāk viss beigsies," pauda politiķis.

Nacionālās apvienības līderis Raivis Dzintars akcentēja, ka politiskā spēka pozīcija līdz šim sarunās un risinājumu meklējumos bija, ka labāk kādam iedot par daudz, nekā izlaist kādu, kam atbalsts objektīvi nepieciešams.

"Redzam pozitīvus soļus, bet tie nav izsmeļoši. Iespējams, jau nākamajā sadarbības sanāksmē atgriezīsimies pie jautājuma par mērķtiecīgu atbalstu ģimenēm ar bērniem, tā dēvēto helikoptera naudu," pavēstīja deputāts.

Viņš arī pastāstīja, ka Nacionālā apvienība piedāvāja diskusiju par sociālo partneru iesaisti, apspriežot ierobežojumus un atbalsta pasākumus, rosinot izveidot formātu sarunām, kur piedalītos koalīcijas, darba devēju, darba ņēmēju, pašvaldību un zinātnieku organizāciju pārstāvji.

"Attīstībai/Par!" līdzpriekšsēdētājs, veselības ministrs Daniels Pavļuts pauda, ka cīņa ar Covid-19 pandēmiju ir visas valdības kopdarbs un ka šī cīņa un slimības mazināšanai noteikto ierobežojumu politika ir efektīva tikai tad, ja labi darbojas arī ekonomiskā un sociālā atbalsta pasākumi.

Pēdējā laikā ir vērojami uzlabojumi, atsaucība un atbalstoša reakcija uz nozaru, valdības partneru aicinājumiem pilnveidot un paplašināt atbalsta kritērijus, un ir sperti vairāki labi soļi šajā virzienā, norādīja AP politiķis. Pavļuts pauda, ka ir kritiski svarīgi, lai šāda valsts atbalsta politika tiek īstenota, lai tas mediķu un Veselības ministrijas veiktais darbs un ierobežojošie pasākumi "sastaptos ar sabiedrības izpratni un sadarbošanos".

"KPV LV" Saeimas frakcijas priekšsēdētājs Māris Možvillo pauda, ka partijas "Par cilvēcīgu Latviju" (iepriekš "KPV LV") pārstāvju vadītās gan Labklājības ministrija (LM), gan Ekonomikas ministrija (EM) ir tieši iesaistīta dažādo atbalsta veidu realizēšanā dzīvē, kas skar ikvienu iedzīvotāju. Ministrijas gatavo tādus noteikumus, lai "cilvēkam paliktu vairāk naudiņas" un iedzīvotāji varētu pārdzīvot šo grūto laiku, skaidroja deputāts.

"KPV LV" frakcija turpinās atbalstīt savu ministru veikumu, norādīja politiķis. Možvillo pauda ka ekonomikai ātri jāatgriežas "ierastajās sliedēs", kas būs atkarīgas gan no iedzīvotāju līdzdalības vakcinācijas pasākumos, gan dažādās citās lietās, kas ļauj atgriezties pie normālas dzīves.

Citi šobrīd lasa

Video fiksēts, kā noziedznieki uzbrūk Bezzubovam 3
"Viņi neredzēja citu iespēju" - Harijs un Megana rūgti nožēlo skandalozo interviju ar Opru 9
Valsts prezidents otro "AstraZeneca" vakcīnas pret Covid-19 devu 15.aprīlī nesaņems 7
Pievienot komentāru

Жанна Бадоева: 7 лет страданий покинувшей Литву ведущей

Василиса Володина: "Лучше станет только в 2025 году!"