Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv
“SMW Group” valdes locekle Eleonora Pole ar štancētu magnija sakausējuma disku, kas ražots prestižo motociklu sacensību “MotoGP” komandai. Šādus diskus uzņēmums plāno ražot jaunajā biznesa parkā “Mežgarciems”. (Foto: Publicitātes foto)

FOTO: pasaulē vadošais vieglmetāla disku ražotājs SMW pārceļ ražošanu uz Latviju 9

Auto un tehnoloģijas
30. jūlijā 13:51 2020. gada 30. jūlijā 13:51
  Jauns.lv
Pasaulē vadošais vieglmetāla disku ražotājs SMW pārceļ ražošanu uz Latviju, daļu ražošanas izvietojot lielākajā Pierīgas biznesa parkā “Mežgarciems”, Carnikavas novadā.

Tur uzņēmums plāno izveidot specializētu magnija sakausējumu liešanas ražotni, kā arī pētniecības un attīstības laboratoriju inovatīvu sakausējumu un materiālu jomā, investējot vairāk nekā 500 000 eiro un radot vismaz 15 jaunas darbavietas.

Diskus piegādā “Formula 1” komandām

“Izvēlējāmies attīstīt savu biznesu Mežgarciemā vairāku iemeslu dēļ – tas atrodas tuvu Rīgai, ir izbūvēta industriālā zona ar jaunu infrastruktūru un tur ir patīkama atmosfēra, jo Mežgarciems atrodas dabas ielokā. Mums ir ļoti svarīgi, lai darbinieki justos labi vietā, kur viņiem ikdienā jāstrādā,” norāda “SMW Group” valdes locekle Eleonora Pole.

Darbaspēku kompānija plāno piesaistīt no tuvākās apkārtnes – Vecmīlgrāvja, Rīgas, Ādažiem un Carnikavas.

Uzņēmums SMW vairāk nekā 20 gadus ražo lielgabarīta izstrādājumus no vieglajiem sakausējumiem – magnija, alumīnija, titāna u.c. Tā galvenais eksporta produkts ir pasaulē vieglākie štancētie diski auto un moto industrijai, kas tiek piegādāti “Formula 1”, “MotoGP” komandām, kā arī dažādiem superauto un elektroauto ražotājiem Eiropā un Amerikas Savienotajās Valstīs.

Uzņēmējdarbības parks “Mežgarciems” ir vērienīgākais jaunais projekts Rīgas reģionā, kurā izbūvēta jauna infrastruktūra un komunikācijas un tas atrodas tikai 25 km attālumā no galvaspilsētas.

Saistītās ziņas

Viens no slavenākajiem fotoaparātu ražotājiem "Olympus" vairs neražos fotoaparātus 1
Pārtrauks ražot leģendāros aviolainerus "Boeing 747"
Franču autoražotāja attīstības stāsts

Vēl septiņas industriālās platības “Mežgarciemā” biznesa attīstības projektu īstenošanai iespējams iegādāties izsolēs, ko organizē Carnikavas novada dome. Zemesgabalu platība ir 4192 – 11 657 m2, to sākumcena svārstās no 13 700 eiro līdz 35 600 eiro.

Kopumā projekta īstenošanas rezultātā plānots radīt 205 jaunas darba vietas un piesaistīt 10,5 miljonus eiro investīciju. Projekts tiek īstenots ar Eiropas reģionālās attīstības fonda atbalstu. Tā kopējās izmaksas ir 5 062 664,02 eiro.

Citi šobrīd lasa

“Nesaprotu, kādēļ viņi to visu glabāja noliktavā,” par Libānas traģēdiju izteicies kuģa kapteinis, kurš atvedis bīstamo kravu
"Viss kļūs tikai sliktāk" - Beirūtas sprādzienā izdzīvojusī igauniete dalās pārdomās par notikušo 9
“Dziediet, kad jums ir labi. Bet visvairāk dziediet, kad jātiek pāri nejēdzībai," Ziedoni citē ģimene, kuras vectēvu atrada dziedam. Sirsnīgā vēstulē pateicas ikvienam, kas palīdzēja 3
Skatīt visus komentārus

«Продала душу дьяволу»: Экс-жена Кузьмина заявила, что Пугачева его приворожила

По просьбам жителей Беларуси российские звезды отказываются от концертов в стране