Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv
Kas ir Eiropas vienotā dzelzceļa biļete un cik tā maksā?
Kopš šī gada arī Latvijas vilcienos derīga vienotā Eiropas pasažieru vilciena biļete – „Interrail Pass”. (Foto: Pasažieru vilciens)

Kas ir Eiropas vienotā dzelzceļa biļete un cik tā maksā? 1

Bizness un ekonomika
14. janvārī 05:03 2020. gada 14. janvārī 05:03
 
Elmārs
Barkāns
| Jauns.lv
No šī gada „Pasažieru vilciens” pievienojies Eiropas vienotajai vilcienu biļešu sistēmai „Eurail”. Tas nozīmē, ka jebkurš jebkur pasaulē par fiksētu maksu var nopirkt braukšanas karti un ar to bez ierobežojumiem braukt lielākās daļas Eiropas valstu dzelzceļu tīklā. Jauns.lv skaidro, cik šāda biļete maksā un ir izdevīga. Jāteic, ka arī jebkurš Latvijas pilsonis var iegādāties šādu braukšanas karti vienai vai vairākām Eiropas valstīm.

Akciju sabiedrības „Pasažieru vilciens” Sabiedrisko attiecību daļas vadītāja Agnese Līcīte Jauns.lv skaidro: „„Eurail” un „Interrail” caurlaides (braukšanas kartes) izskatās kā daudzviet Eiropā izmantotās vilcienu biļetes. Caurlaide ir ievietota īpašā vāciņā, kuram ir unikāls numurs, tāpat caurlaidei ir vairākas pretviltošanas drošības zīmes.

Caurlaižu cenas ir ļoti dažādas, jo tās iegādājoties klients izvēlas gan periodu, kurā caurlaide būs derīga, gan braucienu skaitu, kuru viņš plāno šajā periodā izmantot, gan valsti vai valstis, kurās viņš ar šo caurlaidi ceļos. Ir divu veidu caurlaides 1) „Global Pass” – derīga ar braukšanu vilcienā visās 33 dalībvalstīs (gandrīz visās ES dalībvalstis, kā arī Norvēģijā, Šveicē, Turcijā, Melnkalnē, Serbijā un citās), 2) „One country pass” – derīga braukšanai tikai vienā – izvēlētajā - valstī. Derīguma termiņš var būt sākot no septiņām dienām līdz pat trīs mēnešiem. Lai iepazītos ar cenām, aicinu apskatīt Eurail.com vai Interrail.eu mājaslapu sadaļas „passes”. Tomēr jāņem vērā, ka savas valsts caurlaides tās iedzīvotāji iegādāties nevar.

Caurlaides var iegādāties tiešsaistē un saņemt pa pastu, kā arī iegādāties pie kāda no Eurail tirdzniecības aģentiem. Caurlaide nav jāaktivizē, tā ir derīga visu laika periodu, kuram iegādāta”.
 
Lētākā dzelzceļa biļete, ko ārzemnieks šajā sistēmā var iegādāties Latvijai ir trīs dienu biļete (dienas mēneša ietvaros pasažieri var izvēlēties pēc saviem ieskatiem) par 59 eiro (2. klases biļete, 1. klases biļete – 78 eiro, kas derīga arī paaugstināta komforta vagonos no Rīgas uz Rēzekni vai Daugavpili). Te gan jāteic, ka dienas laikā Latvijā iztērēt teju 20 eiro vilciena biļetēs ir teju vai neiespējamā misija. Pat tajās pāris dienās nedēļā, kad no Rīgas kursē vilciens uz Liepāju, ceļojums vilcienā no Zilupes līdz Liepājai ar pārsēšanos Rīgā izmaksās lētāk (Zilupe-Rīga: 8,75 eiro; Rīga-Liepāja: 7,20 eiro).

Savukārt Latvijas ceļotājam, ja viņš izvēlas braukt ar vilcieniem kādā Eiropas valstī, kur ir attīstīta dzelzceļa satiksme un vilcienu biļetes salīdzinoši dārgākas, iegādāties vienoto Eiropas dzelzceļa biļeti var būt izdevīgi. Te gan jāņem vērā, ka dažādās valstīs to cenas atšķiras: piemēram, lētākā trīs dienu biļete Lielbritānijā – 192 eiro, Zviedrijā - 170 eiro, Dānijā – 121 eiro. Savukārt mēneša biļete visās valstīs izmaksā 503 eiro.

Saistītās ziņas

Latvijā tiek pārdots vilciens: pirkt var jebkurš, taču ar B kategorijas apliecību vien nepietiks 8
ASV sankciju dēļ "Pasažieru vilciens" gatavo jaunu dīzeļdzinēja lokomotīvju iepirkumu 1
Iedzīvotāji tomēr izkarojuši vilcienu apstāšanos Milzkalnes pieturā 2

Citi šobrīd lasa

"Šī slepenā dzīve man bijusi jau ilgu laiku" - bezkaunīga klienta nokaitināts, Dāvids laimi nu rod grandiozā dārzā
Jānis Timma apprecējis savu mīļoto Annu Sedokovu 8
"Kur galvā rodas vārdi?" - Navaļnijs pastāsta par atveseļošanās procesu 5
Pievienot komentāru

Амбициозная герцогиня: эксперт объяснила почему Кэтрин не смогла быть просто «королевской женой»

Как семья Михаила Ефремова учится жить без заработков актера