Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv
LETA

"Luminor" banka veikusi vienu no lielākajiem investīciju darījumiem Baltijas valstu vēsturē 4

Bizness un ekonomika
2019. gada 30. septembrī 14:52 2019. gada 30. septembrī 14:52
  Jauns.lv / LETA
Investīciju fondu konsorcijs "Blackstone" noslēdzis miljarda eiro vērto "Luminor Bank" vairākuma akciju iegādes darījumu, pavēstīja bankas pārstāvji.

"Blackstone" iegādājusies 60% "Luminor Bank" akciju, kamēr bankas līdzšinējie īpašnieki - "Nordea Bank" un "DNB Bank ASA" - saglabājuši pa 20% akciju.

""Blackstone" konsorcijs, kurā ietilpst "Abu Dhabi Investment Authority" pilnībā piederošs meitasuzņēmums, kā arī citi līdzinvestori, ir veiksmīgi noslēdzis darījumu, saņemot visas nepieciešamās atļaujas," norādīja bankā.

Tāpat bankā atzīmēja, ka "Nordea Bank" un DNB arī turpmāk atbalstīs "Luminor Bank" ar ilgtermiņa finansējumu, kompetenci un pārstāvniecību bankas padomē. "Blackstone" ir vienojies ar "Nordea Bank" par atlikušo 20% tai piederošo akciju izpirkšanu tuvāko gadu laikā.

"Esam gandarīti par sekmīgo ilgtermiņa sadarbību ar vadību, "Nordea Bank" un DNB, un ceru arī nākotnē turpināt kopīgu darbu, lai veidotu spēcīgāku platformu tālākai ekonomikas izaugsmei Baltijā. Mēs turpināsim atbalstīt vietējo uzņēmējdarbību, kā arī esam pārliecināti, ka "Luminor" ir labi pozicionēta, lai kā neatkarīgs finanšu pakalpojumu sniedzējs turpinātu būt vadošs tirgus spēlētājs," sacīja "Blackstone" vecākais izpilddirektors Nadīms el Gabani (Nadim el Gabbani).

Vienlaikus "Luminor" grupas padomes priekšsēdētaja Nils Melngailis sacīja, ka Baltijas reģiona priekšrocība ir spēcīga makroekonomiskā vide un stabila vide uzņēmējdarbībai, turklāt tā ir viena no šī brīža dinamiskākajām Eiropas Savienības ekonomikām.

"Šis darījums ir viens no lielākajiem investīciju darījumiem Baltijas valstu vēsturē, tāpēc es gribētu īpaši atzinīgi novērtēt uzraugošo iestāžu ieguldīto darbu darījuma apstiprināšanas procesā un mūsu komandu ieguldījumu, lai pabeigtu darījumu. Esmu pārliecināts par sekmīgu mūsu stratēģisko sadarbību ar "Blackstone" arī nākotnē," viņš sacīja.

Savukārt "Luminor" valdes priekšsēdētājs Erki Rāzuke (Erkki Raasuke) atzīmēja, ka "Blackstone" ir lieliski piemērots "Luminor" partneris, jo tas ir uzņēmies vienu no visapjomīgākajiem korporatīvo pārmaiņu vadības procesiem Baltijā. "Viņu pieredze pārmaiņu vadībā, stabilā finanšu situācija, kā arī sadarbība ar globāliem ekspertiem palīdzēs "Luminor" kļūt par lielāko vietējo neatkarīgo finanšu pakalpojumu sniedzēju, kas vēlas ieguldīt Baltijas reģiona ilgtermiņa izaugsmē, sadarbojoties ar vietējiem uzņēmējiem un privātpersonām," viņš teica.

"Blackstone" ir viens no pasaules vadošajiem investīciju fondiem. Tā mērķis ir radīt pozitīvu ekonomisko ietekmi un ilgtermiņa pievienoto vērtību ieguldītājiem, uzņēmumiem, kuros iegulda, un sabiedrībās, kurās strādā. "Blackstone" aktīvu pārvaldības uzņēmumi ar apmēram 545 miljardiem ASV dolāru pārvaldīšanā ietver starptautiskus ieguldījumu fondus, kas vērsti uz privāto kapitālu, nekustamo īpašumu, valsts parādu un pašu kapitālu, ne-investīciju kredītiem, reāliem aktīviem un sekundāriem fondiem.

Jau vēstīts, ka 2017.gada oktobrī Baltijas valstīs darbu sāka "Nordea Bank" un DNB apvienotā banka "Luminor Bank", savukārt šogad janvāra sākumā tika pabeigta Baltijas valstīs strādājošo "Luminor Bank" pārrobežu apvienošana, bankai turpinot darbību ar centrālo biroju Igaunijā un filiālēm Latvijā un Lietuvā.

2018.gada septembrī tika paziņots, ka par "Luminor Bank" stratēģisko investoru kļūs ASV investīciju kompānija "Blackstone", ieguldot miljardu eiro.

Abū Dabī Investīciju pārvalde (ADIA) pārrauga Apvienotajos Arābu Emirātos ietilpstošā Abū Dabī emirāta līdzekļu investēšanu.

Citi šobrīd lasa

Latvijas noslēpumi: Ulmaņlaiku šopings 3
Vai puiša sānsolis ir pieķerts? Rīgas ielās manīts apķēpāts auto ar uzrakstu: "Marek, es ceru, ka viņa bija tā vērta"
FOTO: no Daugavas dzelmes izvilkts milzīgs sams 3
Skatīt visus komentārus

"Обеднели богачи": мужа Кристины Орбакайте подняли на смех в Сети

"Она увидела это маленькое личико и так обрадовалась...": роженица умерла из-за коронавируса после появления на свет близнецов