Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv
Pēc Eiropas Centrālā bankas atzinuma, slēgta "PNB banka". (Foto: LETA)

"PNB banka" par darbības apturēšanu uzzinājusi pēdējā brīdī: "Lēmums bija ļoti pēkšņs un nepatīkams" 2

Bizness
16. augustā 14:38 2019. gada 16. augustā 14:38
Jauns.lv / LETA
Lēmums par "PNB bankas" (iepriekš "Norvik banka") darbības apturēšanu bija ļoti pēkšņs un nepatīkams, atzina bankā.

"Lēmums bija ļoti pēkšņs un nepatīkams, ņemot vērā, ka šobrīd, kopā ar jaunajiem "PNB bankas" akcionāru pārstāvjiem strādājam pie būtiskām izmaiņām bankas darbības stratēģijā, kas ietvertu vēl plašāku produktu un pakalpojumu klāstu klientiem un mūsdienīgus banku tehnoloģiskos risinājumus. Tāpat "PNB bankas" jaunais attīstības plāns paredzēja kapitāla palielināšanu, ko nodrošinātu jaunie akcionāri," sacīja "PNB bankas" valdes locekle Anna Verbicka.

Bankā norādīja, "PNB banka" 2019.gada 15.augustā plkst.20 saņēma Finanšu un kapitāla tirgus komisijas (FKTK) padomes lēmumu noteikt "PNB bankai" aizliegumu sniegt finanšu pakalpojumus no plkst.21.

"Viss iesāktais darbs, kura mērķis bija vēl drošāka, stabilāka un ērtāka "PNB bankas" klientu finanšu ikdiena, tiek apstādināts. Šī lēmuma rezultāta sekas vistiešāk izjutīs mūsu 100 000 klientu, kuriem uz laiku nebūs iespējas piekļūt saviem naudas līdzekļiem bankā, kā arī vairāk kā 500 "PNB bankas" darbinieku, kuri ikdienā nodrošināja nepārtrauktu darbu, lai klienti varētu saņemt sev nepieciešamos finanšu pakalpojumus 42 filiālēs visā Latvijā," pauda Verbicka.

Viņa arī norādīja, ka banka nepiekrīt šim lēmumam. "Esam darbojušies atbilstoši regulējošām prasībām, lai banka varētu veikt savu ikdienas darbu un nodrošināt klientus ar finanšu pakalpojumiem. Mums ir svarīgi mūsu klienti. Tāpēc no savas puses darīsim visu, lai vistuvākajā laikā lai klienti, atbilstoši likumam, saņemtu garantēto atlīdzību," teica Verbicka.

Tāpat bankā atzīmēja, ka "PNB bankas" licence nav anulēta, bet FKTK ir noteikusi aizliegumu sniegt finanšu pakalpojumus. ""PNB bankas valde un visi Bankas darbinieki turpina savu darbu. Notiek aktīva sadarbība ar FKTK," sacīja Verbicka.

Šogad jūnija beigās bankas pārstāvji informēja, ka ASV un Eiropas investoru grupa iegādājusies 60% "PNB bankas" akciju, jauno akcionāru neatklājot. Taču Latvijas Televīzija vēstīja, ka viens no jaunajiem bankas īpašniekiem ir Tuvo Austrumu gāzes un naftas magnāts, miljardieris Rodžers Tamrazs.

Tāpat ziņots, ka no ceturtdienas, 15.augusta, plkst.21 apturēta "PNB bankas" darbība. Šāds lēmums pieņemts, lai nepieļautu bankas līdzekļu aizplūšanu.

Eiropas Centrālā banka kā "PNB bankas" tiešais uzraugs, 15.augustā nolēma atzīt "PBN banku" par tādu finanšu iestādi, kas ir nonākusi vai nonāks finanšu grūtībās. Savukārt Eiropas Vienotā noregulējuma valde pieņēma lēmumu neveikt "PNB bankas" noregulējumu, kas nozīmē neveikt pasākumus, lai bankas darbību stabilizētu. Ņemot vērā minēto un rūpējoties par bankas klientu noguldījumu aizsardzību, FKTK padome ārkārtas sēdē nolēmuma apturēt finanšu pakalpojumu sniegšanu "PNB bankā" un lēma par noguldījumu nepieejamību.

Eiropas Centrālā banka kā "PNB bankas" tiešais uzraugs pieņēmis šādu lēmumu, konstatējot, ka banka nav ievērojusi regulējošās prasības un izvērtējot bankas finansiālo situāciju.

Garantēto atlīdzību izmaksa jāuzsāk ne vēlāk kā 8.darba dienā pēc noguldījumu nepieejamības iestāšanas. Noguldījumu garantiju sistēma paredz katram "PNB bankas" klientam noguldījumu izmaksu garantētās atlīdzības veidā līdz 100 000 eiro.

Garantētā atlīdzība līdz 100 000 eiro apmērā tiks izmaksāta gan fiziskām, gan juridiskām personām par visu veidu noguldījumiem jebkurā valūtā. Garantētā atlīdzība attiecas uz bankas klientu līdzekļiem, uz noguldījumu procentiem, kas uzkrāti līdz noguldījumu nepieejamības iestāšanās dienai, uz atlikumiem norēķinu kontos vai algas kontos un uz līdzekļiem krājkontos.

Citi šobrīd lasa

Skandalozajā izsolē par 600 000 eiro nopirktās Hitlera mantas libāniešu miljonārs uzdāvina Izraēlai 4
Eksperte atklāj, kā hercogienei Ketrīnai izdevies panākt uzticības pilnas attiecības ar karalieni 1
"Tas nav tautas viedoklis" - Andris Kivičs par interneta komentāriem 7
Tēmas: PNB banka
Skatīt visus komentārus

Раскрыт секрет герцогини Кэтрин: стало известно, чей стиль она копирует

"Мне все равно, что меня считают геем": Дима Билан заявил, что его девушка дважды была беременна