Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv
Pēc Eiropas Centrālā bankas atzinuma, slēgta "PNB banka". (Foto: LETA)

Tiesā prasīs "PNB bankas" maksātnespēju 62

Bizness un ekonomika
2019. gada 16. augustā 11:46 2019. gada 16. augustā 11:46
  Jauns.lv / LETA
Finanšu un kapitāla tirgus komisija (FKTK) vērsīsies tiesā ar prasību atzīt "PNB banku" par maksātnespējīgu, piektdien žurnālistiem sacīja FKTK priekšsēdētāja Kristīne Černaja-Mežmale.

"Bankas saistības patlaban ir lielākas nekā tās aktīvi, tāpēc bankai faktiski ir iestājusies maksātnespēja. Līdz ar to tiesā tiks sniegts pieteikums par maksātnespēju," teica Černaja-Mežmale.

Viņa piebilda, ka bankas maksātnespējas administrators tiks izvēlēts likumā noteiktajā kārtībā.

FKTK vadītāja arī piebilda, ka cer Noguldījumu garantiju fondā atgūt atpakaļ bankas klientiem garantētajās atlīdzībās izmaksātos līdzekļus pēc "PNB bankas" aktīvu realizācijas.

Černaja-Mežmale skaidroja, ka pirms lēmuma par darbības apturēšanu FKTK esot izsmēlusi citas iespējas situācijas uzlabošanai bankā. FKTK vadītāja uzsvēra, ka FKTK laikus ir reaģējusi uz problēmām bankā un izmantojusi visas pieejamās bankas ietekmēšanas iespējas.

Aģentūra LETA jau vēstīja, ka no ceturtdienas, 15.augusta, plkst.21 apturēta "PNB bankas" darbība. Šāds lēmums pieņemts, lai nepieļautu bankas līdzekļu aizplūšanu.

Eiropas Centrālā banka kā "PNB bankas" tiešais uzraugs, 15.augustā nolēma atzīt "PBN banku" par tādu finanšu iestādi, kas ir nonākusi vai nonāks finanšu grūtībās. Savukārt Eiropas Vienotā noregulējuma valde pieņēma lēmumu neveikt "PNB bankas" noregulējumu, kas nozīmē neveikt pasākumus, lai bankas darbību stabilizētu. Ņemot vērā minēto un rūpējoties par bankas klientu noguldījumu aizsardzību, FKTK padome ārkārtas sēdē nolēmuma apturēt finanšu pakalpojumu sniegšanu "PNB bankā" un lēma par noguldījumu nepieejamību.

Eiropas Centrālā banka kā "PNB bankas" tiešais uzraugs pieņēmis šādu lēmumu, konstatējot, ka banka nav ievērojusi regulējošās prasības un izvērtējot bankas finansiālo situāciju.

"Mēs apzināmies, ka šī ir negaidīta ziņa bankas klientiem, taču varam apliecināt, ka FKTK darīs visu iespējamo, lai izveidotu ērtāko un efektīvāko risinājumu, un pēc iespējas ātrāk klientiem sāktu garantētās atlīdzības izmaksu – līdz 100 000 eiro katram. Jau tuvākajās dienās, kā rāda pirmie aprēķini – 99,2% noguldītāju varēs sākt saņemt visu savu uzkrāto naudu bankā, ko pilnībā segs no Noguldījumu garantiju fonda līdzekļiem," sacīja Černaja-Mežmale.

Komisijā atzīmēja, ka FKTK padome ir lēmusi par noguldījumu nepieejamību, lai pēc iespējas ātrāk klienti varētu saņemt garantēto atlīdzību. Par garantēto atlīdzību izmaksu veidu un kārtību FKTK lems jau tuvākajās dienās.

Garantēto atlīdzību izmaksa jāuzsāk ne vēlāk kā 8.darba dienā pēc noguldījumu nepieejamības iestāšanas. Noguldījumu garantiju sistēma paredz katram "PNB bankas" klientam noguldījumu izmaksu garantētās atlīdzības veidā līdz 100 000 eiro.

Garantētā atlīdzība līdz 100 000 eiro apmērā tiks izmaksāta gan fiziskām, gan juridiskām personām par visu veidu noguldījumiem jebkurā valūtā. Garantētā atlīdzība attiecas uz bankas klientu līdzekļiem, uz noguldījumu procentiem, kas uzkrāti līdz noguldījumu nepieejamības iestāšanās dienai, uz atlikumiem norēķinu kontos vai algas kontos un uz līdzekļiem krājkontos.

Citi šobrīd lasa

Darbnīca izsniedz dīvainu čeku, ar kuru nevaru piedalīties loterijā: vai tas ir likumīgi? 2
Neapzinoties, ka saimnieks miris, uzticīgs suns trīs mēnešus viņu gaida slimnīcas vestibilā 1
Jūtīgās dvēseles: kuras zodiaka zīmes visātrāk apvainojas 2
Tēmas: FKTK, PNB banka
Skatīt visus komentārus

«Стыдно за таких актеров»: раскрыт размер немаленькой пенсии прибедняющейся вдовы Караченцова

Выяснилась истинная причина полного разрыва отношений между герцогинями Меган и Кэтрин