Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv
Sniega tīrīšanas nacionālās īpatnības: tīra maksas stāvvietas, citur krājas kupenas

Sniega tīrīšanas nacionālās īpatnības: tīra maksas stāvvietas, citur krājas kupenas

Bizness un ekonomika
2011. gada 7. janvārī 22:54 2011. gada 7. janvārī 22:54
 
Rīdzinieki ievērojuši, ka sniega tīrīšanā pilsētas ielās ir atšķirīgas pieejas — rūpīgi tīra ielas pašvaldības maksas autostāvvietās, bet tajās ielu malās, kur auto var atstāt par brīvu, krājas kupenas.

Kaspars ikdienā mēro ceļu gan uz darbu Rīgas centrā, gan ved dēlu uz bērnudārzu Zvaigžņu ielā. „Piemēram, Tērbatas ielā maksas stāvvietas tīra katru dienu, tas taču bizness! Nevarēs apstāties, nenāks nauda! Zvaigžņu ielā var stāvēt par brīvu, tur nav tīrīts vispār,” stāsta Kaspars. Uz bērnudārzu tagad viņš ar puiku dodas kājām, ja ar auto, tad meklē vietu citās tuvējās ielās.

Pašvaldības maksas stāvvietas apsaimnieko „Rīgas satiksme”, šim uzņēmumam Rīgas dome deleģējusi uzdevumu veikt autostāvvietu ierīkošanu, apsaimniekošanu un pārvaldīšanu, tātad arī sniega tīrīšanu. Kopumā šī teritorija aizņem 76 800 kvadrātmetrus.

Blaumaņa iela.

„Rīgas satiksmes” preses sekretārs Viktors Zaķis skaidro, ka provizoriskie izdevumi sniega izvešanai no pašvaldības maksas autostāvvietām no decembrī un janvārī (pēc stāvokļa 6. janvārī) būs 194 241 lats.

2009. gadā „Rīgas satiksmes” ieņēmumi no Rīgas pilsētas pašvaldības maksas autostāvvietām bija 2 865 369 lati. Šogad „Rīgas satiksmes” budžetā maksas tāvvietu ikdienas uzturēšanai paredzēti 400 000 latu.

Tātad naudas stāvvietu tīrīšanai no autoīpašniekiem iekasētās summas pietiek atliku likām. Un tomēr — kas tīrīs pārējās ielas? Pilsētas izpilddirektora preses sekretārs Uģis Vidavskis apgalvo, ka tas atkarīgs tikai no ielu statusa — pirmās tīra maģistrālās ielas, tās, pa kurām brauc sabiedriskais transports.

Bet novērotāji, kas ikdienā pārvietojas pa Rīgu, atkal iebilst. Juris: „Miera iela posmā no Pērnavas ielas līdz Brasas tiltam nav tīrīta, milzu kupenas. Toties tālāk, aiz tilta, Gaujas iela ir notīrīta — nu, tur jau ir Iekšlietu ministrija un policija ar lieliem priekšniekiem. Arī Ezermalas iela ir izlaizīta, tā taču nav nekāda maģistrālā iela, laikam biezajiem uz Mežaparka villām jābrauc.”

Savādā kārtā labi tīrīta ir Blaumaņa iela — atšķirībā no Lāčplēša ielas, kas patiešām ir nozīmīga maģistrālā iela. Blaumaņas ielas iedzīvotāji apgalvo, ka te dzīvojot kāds valdības pārstāvis, par ko viņiem šajā sniegotajā ziemā tikai prieks.

Skats Lāčplēša ielā.

Māris Puķītis/Foto: LETA, Dmitrijs Kijonoks

Citi šobrīd lasa

Pircējs uzklūp "Depo" apsardzei: "Jūs kā traki suņi...!" un iedarbina ugunsgrēka trauksmi. Vadība skaidro, kāpēc apmeklētāju saslēdza rokudzelžos 5
"Dmitrija vairs nav ar mums" - paziņo ukraiņu "Instagram" blogera sieva. Iepriekš viņš uzskatīja, ka Covid-19 neeksistē...
"Delta" lidojumā pasažiere satrakojas par aicinājumu uzvilkt sejas masku un iesit pa seju stjuartei
Pievienot komentāru

Герцогиня Кэтрин придумала план на случай разрыва с принцем Уильямом