Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv
Publiskota iespaidīga Šlesera biznesa shēmas saruna

Publiskota iespaidīga Šlesera biznesa shēmas saruna

Bizness un ekonomika
2011. gada 23. oktobrī 22:45 2011. gada 23. oktobrī 22:45
 
Bijušais satiksmes ministrs un viens no par oligarhiem dēvētajiem Ainārs Šlesers vēlējies legalizēt īpašumtiesības Rīgas Tirdzniecības ostā, svētdien, atsaucoties uz viesnīcā "Rīdzene", iespējams, notikušām sarunām, ziņo Latvijas Televīzijas raidījums "de facto".

Publiskota iespaidīga bijušā satiksmes ministra Aināra Šlesera biznesa shēmas saruna.

Raidījums ziņo, ka Rīgas Tirdzniecības ostas īpašnieku shēma ir visai sazarota - 44% uzņēmuma daļu pieder "BTH Rīga", 20% - "Latmorporttrans", kura īpašnieks ir Rīgas Tirdzniecības ostas vadītājs Ralfs Kļaviņš, savukārt pārējās daļas – jeb 36% pieder "Piejūras investīcijām", kura īpašnieks ir Šveicē reģistrētā "ZEIN Holding AG".

"de facto" informē, ka raidījuma rīcībā nonākušās sarunas ļaujot secināt, ka 2010.gadā vairāku mēnešu garumā kalta darīju ķēde, ar kuras palīdzību Šlesers plānojis legalizēt īpašumtiesības Rīgas Tirdzniecības ostā, tostarp ticis plānots kā Šveices kompānijai piederošās daļas nonāktu līdz Šleseram. Pēc raidījuma ziņotā, šim mērķim bijis plānots izmantot Šlesera ģimenei piederošo uzņēmumu "Avadel", tāpat apsvērta doma darījumā iesaistīt "Rietumu banku".

"Paskaties. Izcili! Izdomāju: Šveice, "Rietumu banka", "Avadels", un attiecīgi šeit ir Viesturs [Koziols]. Neatdod parādu. Bet man vajag naudu. Man vajag naudu. Es piedāvāju sekojošu variantu: ka šo struktūru pārņem "Rietumu banka" 100-procentīgi. Bet man ir, jeb bankas struktūra paņem," kādā sarunā ar Rīgas Tirdzniecības ostas vadītāju Ralfu Kļaviņu, pēc raidījuma ziņotā, sacījis Šlesers.

Tāpat citās sarunās, pēc raidījuma ziņotā, arī minēts, ka zem Šveices holdinga vēl pirms pārņemšanas būtu jānonāk arī "Zaķusala estate" un "Jaunrīgas attīstības uzņēmumam".

"Tātad, ideja ir sekojoša. Es esmu runājis ar [Leonidu] Esterkinu, ar "Rietumu banku". Tikko te Viesturs [Koziols] arī ir bijis. Tātad, mums ir kā? Te Viesturs Koziols. "Avadels". Aptuvenā, līguma attiecības ar procentiem – viens komats astoņi. Jā? Nu, lūk. Un, un tad doma ir sekojoša. "Rietumu banka" jeb "Rietumu bankas" struktūra iegādātos no Viestura [Koziola] Šveices uzņēmumu. Jā? Nu, runa ir par trīs latiem. Jā? Un tā doma ir tā, kad, es domāju, kad šeit nevis "Avadel", bet mums ir vēl viena struktūra, "Alter"," sacījis Šlesers.

Iepriekš žurnāls "Ir" vēstīja, ka Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) izmeklēšanā tiek pētīts, vai Šlesers, Aivars Lembergs un Andris Šķēle nav slēpti nodrošinājuši savu ietekmi Rīgas Tirdzniecības ostā caur trim citām kompānijām un to pārstāvjiem - Kiprā reģistrēto "Mariniera Ltd."  (oficiāli pieder Ralfam Kļaviņam), Šveicē reģistrēto "Zein Holding AG"  (oficiāli pieder Viesturam Koziolam, kurš aizņēmies Šlesera naudu) un Latvijā reģistrēto  "BTH Rīga"  (tās īpašnieki caur vairāku uzņēmumu ķēdi ir ar Šķēli saistīts uzņēmējs Modris Ozoliņš un Lemberga dēlam Anrijam pazīstamais Jānis Lācis).

Rīgas Tirdzniecības ostas pamatdarbība ir saistīta ar ieguldījumu pārvaldi. Tās grupā ietilpst 16 uzņēmumu – "Rīgas Centrālais termināls", "Riga Container terminal", "Riga fertilizer terminal", "Rīgas ostas elevators", "LKK Skonto metāls", "Kravu ekspedīcija", "Baltijas tranzīta serviss", "Liepājas naftas tranzīts", "Juta termināls", "Ogļu termināls", " Rīgas 1. saldētava", "RTO Investīcijas", "RTO Elektrotīkli", "RTO Komunālserviss", "RTO vagonu serviss" un "RTO Management".

BNS/Foto: Ieva Čīka/LETA

Citi šobrīd lasa

Savu jauno ģimenes dzīvi TV kameru priekšā izrādīs Katrīne Sauliete 2
Kanādiešu miljonārs un viņa sieva ar privātu lidmašīnu dodas uz nomaļu teritoriju, lai izkrāptu vakcīnu 5
Jau drīz ārkārtējai situācijai aprit 3 mēneši. Kas notiks pēc 7.februāra? 21
Pievienot komentāru

«Юлю можно было спасти»: папа и директор Началовой сделали шокирующее признание

«Аллочка стала моложе на 20 лет!»: Пугачева в модном наряде поздравила Добрынина