Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv

Pirmo reizi Latvijā noteiks gada preču zīmes

Bizness un ekonomika
2013. gada 2. martā 09:44 2013. gada 2. martā 09:44
 
Patentu valde un Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kamera (LTRK) izveidojušas apbalvojumu "Gada preču zīme", kas ik gadu tiks piešķirts divās nominācijās - "Gada preču zīme - Latvijai" un "Gada preču zīme - pasaulei", biznesa portālu "Nozare.lv" informēja LTRK.

Apbalvojums radīts, godinot Latvijas uzņēmējus, kuri saskata rūpnieciskā īpašuma aizsardzības sistēmas radītās priekšrocības uzņēmumu ilgtermiņa konkurētspējas un produktivitātes paaugstināšanā, un veicinot Latvijas izcelsmes uzņēmējdarbības attīstību.

Lai pieteiktos apbalvojumam nominācijā "Gada preču zīme - Latvijai", Latvijas izcelsmes uzņēmējdarbību popularizējošajai preču zīmei jābūt reģistrētai nacionālajā procedūrā iepriekšējā kalendārajā gadā, precei vai pakalpojumam jābūt radītam Latvijas teritorijā un vismaz 50% tā kopapjoma - piedāvātam patēriņam Latvijā.

Preci vai pakalpojumu pieteikt apbalvojumam nominācijā "Gada preču zīme - pasaulei" var kandidāts, kas Latvijas izcelsmes uzņēmējdarbību popularizējošu preču zīmi iepriekšējā kalendārajā gadā reģistrējis starptautiskajā procedūrā vai ir Kopienas preču zīmes īpašnieks, precei vai pakalpojumam jābūt radītam Latvijas teritorijā un pieejamam patēriņam arī ārpus Latvijas.

Patentu valdes direktors Reinis Bērziņš pauda cerību, ka apbalvojuma ideja veicinās uzņēmēju izpratnes veidošanos par rūpnieciskā īpašuma aizsardzības nepieciešamību, bet komersantiem, kuri savu preču un pakalpojumu īpašuma tiesības jau sakārtojuši, Latvijā pievienosies aizvien jauni.

Savukārt LTRK valdes priekšsēdētājs Jānis Endziņš atzina, ka Latvijā radīto preču un pakalpojumu popularizēšana ir vienlīdz svarīga gan pašmājās, gan eksportējot. Pēc viņa domām, izcelsmes akcentēšana ir būtiska Latvijas preču un pakalpojumu patēriņa pieauguma iekšējā tirgū veicināšanā, kā arī valsts definētā virsmērķa - ekonomikas izrāviens - sasniegšanā, kurā nozīmīga loma ir arī eksporta apjoma pieaugumam.

Ikviens preču zīmes īpašnieks - Latvijā reģistrēts saimnieciskās darbības veicējs - tiek aicināts pieteikties vienai vai abām apbalvojuma nominācijām. Katrā no nominācijām kandidāts var pieteikt neierobežotu skaitu preču zīmju, kas atbilst apbalvojuma nolikuma prasībām.

Apbalvojuma saņēmēji tiks noskaidroti, ņemot vērā balsojuma Patentu valdes interneta vietnē rezultātus (50%), kā arī Patentu valdes un LTRK pārstāvju žūrijas komisijas balsojumu (50%).

Prasības, kas jāizpilda, lai pieteiktos apbalvojumam, pieejamas Patentu valdes un LTRK interneta vietnēs - "www.lrpv.gov.lv" un "www.chamber.lv".

Aizpildītās pieteikuma anketas līdz šā gada 22.martam tiek gaidītas Patentu valdē.

Apbalvojumi tiks pasniegti Pasaules intelektuālā īpašuma dienai veltītā pasākumā, kas norisināsies šā gada 26.aprīlī.

LETA

Citi šobrīd lasa

TEKSTA TIEŠRAIDE. Krievijas iebrukums Ukrainā; okupanti apšaudījuši Harkivu ar kasešu munīciju, daļa lādiņu neuzsprāga 8
FOTO: tā Andrejostas kvartālā Aminata priecēja savus fanus ar solokoncertu 1
Vinnicā nogalinātās meitenītes mamma pirmo reizi publiski komentē traģisko notikumu
Pievienot komentāru