foto: Getty Images via AFP
Miris vīrietis, kas aizdedzinājās pie Trampa prāvas tiesas nama
Policisti pie tiesas nama, kur aizdedzinājās vīrietis, vāc pierādījumu.
Pasaulē
2024. gada 20. aprīlis, 16:41

Miris vīrietis, kas aizdedzinājās pie Trampa prāvas tiesas nama

Ārzemju nodaļa

Jauns.lv/LETA

No gūtajām traumām slimnīcā miris vīrietis, kurš aizdedzinājās Ņujorkā pie tiesas nama, kur notiek prāva pret ASV eksprezidentu Donaldu Trampu, sestdien apstiprināja policija.

Ņujorkas pašvaldības policijā informēja, ka vietējās slimnīcas darbinieki ir apstiprinājuši vīrieša nāvi.

Incidents notika laikā, kad tiesnesis Huans Merčans bija izsludinājis pusdienas pārtraukumu prāvā pēc zvērināto sastāva izraudzīšanas.

Vīrietis vispirms izmētāja lapiņas ar sazvērestības teoriju tekstiem, pēc tam uzlēja sev degmaisījumu un to aizdedzināja.
Pie viņa metās vairāki policisti un garāmgājēji, cenšoties noslāpēt liesmas, pēc tam cietušais tika nogādāts slimnīcā kritiskā stāvoklī. Policija paziņojusi, ka cietušais ir 1987. gadā dzimušais Floridas iedzīvotājs Maksvels Azarelo. Tieši uz Floridu Tramps pārcēlās uz dzīvi pēc prezidenta amata zaudēšanas 2020. gada vēlēšanās.

Policijas rīcībā esošā informācija liecina, ka vīrietis nesen ieradies no Floridas štata un nav pārkāpis nevienu no apkaimē izvietotajiem kontrolpunktiem.

Mediji vēsta, ka tiesas zālē kāds cilvēks pienāca pie Trampa un kaut ko viņam iečukstēja ausī, iespējams, pastāstot par notikušo.

Jau ziņots, ka tiesas prāvā apsūdzības ir saistītas ar nelikumībām maksājumos Trampa advokātam Maiklam Koenam, kurš savukārt naudu izmantoja, samaksājot Danielsai, lai viņa pārtrauktu publiski izteikties par to, ka viņai bijušas seksuālas attiecības ar Trampu 2006.gadā. "Klusēšanas nauda" Danielsai tika samaksāta 2016.gada prezidenta vēlēšanu kampaņas laikā. Tramps vainu šajās apsūdzībās noliedz. Prāvu bija paredzēts sākt jau 25.martā, taču tika atlikta pēc Trampa advokātu un apsūdzības puses lūguma.

Tramps, kurš šogad gatavojas atkal kandidēt prezidenta vēlēšanās no Republikānu partijas, kļuvis par pirmo esošo vai bijušo ASV prezidentu, kuram izvirzītas kriminālapsūdzības. Viņam draud kriminālprāvas vēl trīs citās lietās.