Eiropas Parlamenta "noderīgais idiots" vaino Ukrainu "Crocus City Hall" terora aktā
Marsels de Grāfs (ekrānuzņēmums no video)
Pasaulē
2024. gada 29. marts, 17:46

Eiropas Parlamenta "noderīgais idiots" vaino Ukrainu "Crocus City Hall" terora aktā

Ārzemju nodaļa

Jauns.lv

Eiropas Parlamenta nīderlandiešu deputāts Marsels de Grāfs pēdējā laikā kļuvis par vienu no aktīvākajiem Kremļa propagandas paudējiem, pastāvīgi apsūdzot Ukrainu dažādos noziegumos, vienlaikus agresorvalsti Krieviju attēlojot kā nevainīgu upuri.

Šoreiz viņš Ukrainu apsūdzējis 22. martā Piemaskavas “Crocus City Hall” notikušā terora akta plānošanā un finansēšanā.

“Vairāk nekā 130 cilvēku cieta Maskavā no terora akta, kuru plānoja un apmaksāja Ukraina… Jo mums ir jāturpina [krievus] neieredzēt, jo drīz mūsu bērniem nāksies zaudēt dzīvību kaujas laukā, lai aizsargātu Rietumu elites finanšu intereses,” savā “X” kontā apgalvoja šis deputāts.

Jau ziņots, ka 22.martā bruņoti uzbrucēji atklāja uguni koncertzālē "Crocus City Hall", kas atrodas Piemaskavas pilsētā Krasnogorskā. Apšaude sākās neilgi pirms rokgrupas "Piknik" koncerta, bet vienlaikus citā zālē notika Ļeņingradas apgabala simfoniskā orķestra koncerts. Krievijas Izmeklēšanas komiteja sākotnēji apstiprināja 137 cilvēku nāvi, taču vēlāk upuru skaits palielinājās līdz 143, nomirstot vairākiem smagi ievainotajiem. Atbildību par uzbrukumu uzņēmās "Islāma valsts", taču Krievijas varas iestādes un propagandisti kā pēc komandas kategoriski apgalvo par Ukrainas vainu. Krievija ir paziņojusi, ka aizturēti 11 aizdomās turēti, tai skaitā četri terorakta izpildītāji.

Eiropas Parlamenta (EP) deputāts de Grāfs šomēnes jau izraisīja sašutumu, plenārsēdes debatēs apgalvojot, ka ziņojumi par ukraiņu bērnu deportēšanu uz Krieviju ir propaganda, kā rezultātā tapusi atsevišķu eiroparlamentāriešu vēstule EP priekšsēdētājai Robertai Metsolai, lūdzot paplašināt izmeklēšanu, lai tā ietvertu visaptverošu analīzi par Krievijas propagandas izplatīšanu EP.

EP deputāts de Grāfs uzsvēris, ka Krievija ir uzņēmusi miljoniem ukraiņu bēgļu. Viņš piebilda, ka tie ir simtiem tūkstošu bērnu, kurus bombardēja un bombardē Ukrainas armija. Viņš uzskatot, ka EP ir jārunā pret šiem Ukrainas kara noziegumiem, savukārt Starptautiskajai Krimināltiesai par to būtu jāsauc [Ukrainas prezidents Volodimirs] Zelenskis pie atbildības.

"Turklāt Ukraina ir lielākā bērnu piegādātāja pedofilu tīkliem, cilvēku tirdzniecībai un orgānu tirdzniecībai. Šim nolūkam tur ir bērnu audzētavas ar surogātmātēm. Krievijā bērni saņem tradicionālu audzināšanu un izglītību. Rietumos viņi saņem transseksuāļu indoktrināciju, hormonu blokatorus un dzimumorgānu kropļošanu. Šī liekulība ir šausminoša. Rietumiem ir jāpārtrauc kara kurināšana," aci nepamirkšķinādams, stāstīja de Grāfs.

Jāpiebilst, ka de Grāfs 2022. gada 2. martā bija viens no 13 deputātiem, kuri balsoja pret Krievijas invāzijas Ukrainā nosodīšanu, un kopš tā laika konsekventi balsojis pret visām iniciatīvām, kas vērstas pret agresorvalsti Krieviju. 

Vēstulē Metsolai, kuru parakstījušas EP deputāte Rasa Juknevičiene (EPP), Hilde Vautmans (Renew) un Katerina Rinzema (Renew), politiķes vērš uzmanību uz de Grāfa piezīmēm plenārsēdes debatēs trešdien, 13.martā, par nepieciešamību risināt steidzamās problēmas saistībā ar Ukrainas bērniem, kuri piespiedu kārtā deportēti uz Krieviju.

EP deputātes akcentē, ka eiroparlamentārietis apgalvoja, ka "ziņojumi par ukraiņu bērnu deportāciju uz Krieviju ir tīra propaganda", un tālāk norādīja, ka "Krievija ir uzņēmusi simtiem tūkstošu bērnu no vietām, kur tie tika bombardēti". EP deputātes uzsver, ka šie apgalvojumi ir pilnīgi nepatiesi un manipulatīvi.

"Šādi klaji meli ir pilnīgi nepieņemami, jo īpaši, ja tie izskan no EP tribīnes. Kā pārstāvjiem, kuriem uzticēts aizstāvēt šīs iestādes vērtības un integritāti, mums ir obligāti jāievēro visaugstākie patiesīguma un precizitātes standarti, kas jāievēro mums pašiem un mūsu kolēģiem," sacīts vēstulē. "EP ir kā vārda brīvības bāka, taču mums ir būtiski atšķirt patiesas vārda izpausmes no nepatiesu ziņu izplatīšanas. EP nevar turpināt kalpot par platformu Kremļa propagandai."

Jāpiebilst, ka politiskā žargonā "noderīgais idiots" ir nievājošs apzīmējums cilvēkam, kurš propagandē ideju, nesaprotot tās mērķi, un tādējādi ļauj sevi ciniski izmantot šīs idejas patiesiem īstenotājiem. Plaši uzskata, ka šo apzīmējumu ieviesa Krievijas komunistu līderis Vladimirs Ļeņins attiecībā uz naivajiem komunistu faniem Rietumos, taču pierādījumu viņa autorībai nav.