Pasaulē
2024. gada 3. janvāris, 21:38

Šiīts atriebsies par sunnītu? "Hezbollah" līderis draud Izraēlai pēc "Hamas" vadoņa likvidācijas

Jauns.lv/LETA

Libānas šiītu bruņotā grupējuma līderis Hasans Nasralla trešdien brīdinājis Izraēlu neuzsākt karu pret Libānu, kā arī solījies atriebties par palestīniešu sunnītu teroristu grupējuma "Hamas" līdera nāvi.

Kā ziņots, dienu iepriekš lidrobota triecienā palestīniešu teroristiskā grupējuma "Hamas" birojam vienā no Beirūtas priekšpilsētām, ko kontrolē "Hezbollah", tika likvidēts "Hamas" politbiroja priekšsēdētāja vietnieks Salehs Aruri.

Lai gan Izraēla nav oficiāli uzņēmusies atbildību par šo uzbrukumu, tiek uzskatīts, ka aiz tā stāv izraēlieši.

"Ja ienaidnieks (Izraēla) domā karot pret Libānu, mēs cīnīsimies bez atturēšanās, bez noteikumiem, bez ierobežojumiem," savā uzrunā paziņoja "Hezbollah" līderis. "Mēs kara nebaidāmies."

Nasralla, atkārtojot jau otrdien izteiktos "Hezbollah" draudus, paziņoja, ka Aruri likvidācija esot "liels un bīstams noziegums", kas "nepaliks nesodīts".

Izraēlas armijas pārstāvis Daniels Hagari iepriekš, tieši nekomentējot Aruri likvidāciju, izteicies, ka armija ir "gatava jebkuram scenārijam".

Aruri ir visaugstākā ranga "Hamas" pārstāvis kurš likvidēts, kopš 7.oktobra slaktiņa, ko teroristi sarīkoja Izraēlā, noslepkavojot 1200 civiliedzīvotājus un sagrābjos aptuveni 240 ķīlniekus.

Viņš bija viens no "Hamas" militārā spārna dibinātājiem un vadīja grupējuma teroristisko darbību Jordānas upes rietumkrastā. Izraēlas premjerministrs Benjamins Netanjahu draudēja viņu likvidēt vēl pirms 7.oktobra slaktiņa.

Pastāv bažas, ka šis uzbrukums var izraisīt karadarbības paplašināšanos Tuvajos Austrumos.