Pasaulē
2024. gada 19. jūlijs, 07:38

TEKSTA TIEŠRAIDE. Krievijas karš Ukrainā: okupanti tiek izmitināti atpūtas centros līdzās tūristiem

Ārzemju nodaļa

Jauns.lv

Kopš 2022. gada 24. februāra Krievija īsteno iebrukumu Ukrainā. Kopš kara sākuma ar artilēriju un raķetēm apšaudītas vairākas Ukrainas pilsētas, ik dienu valstī bez mitas skanot trauksmes sirēnām. Bojāgājušo Ukrainas civiliedzīvotāju skaits mērāms vairākos tūkstošos, bet agresorvalsts Krievija ziņas par saviem zaudējumiem neatklāj. Kara dēļ pamest savas mājas un bēgļu gaitās doties nācies miljoniem ukraiņu.

Seko Jauns.lv teksta tiešraidei, lai par jaunākajiem notikumiem uzzinātu pirmais. Iepriekšējās teksta tiešraides arhīvs skatāms šeit un šeit.

Krievijas agresija Ukrainā

pirms 2 stundām
Okupanti ar BMP palīdzību mēģināja uzbrukt ukraiņu pozīcijām Časivjaras virzienā

Kājnieki nolēca no bruņutransportiera, bet gandrīz nekavējoties tika pakļauti triecieniem. Tā beidzās kārtējais neveiksmīgais uzbrukums.

pirms 3 stundām
Krievu okupants pēc drona trieciena tiek uzmests gaisā
pirms 3 stundām
63. atsevišķās mehanizētās brigādes dronu operatori likvidē krievu iebrucējus

Video filmēts okupētās Kreminnas apgabalā.

pirms 4 stundām
Ukraiņi ar FPV dronu notriec okupantu "Mavic" dronu
pirms 4 stundām
Iznīcināta Krievijas haubice D-20

Domājams, ka foto tapis Hersonas apgabala okupētajā kreisajā krastā.

pirms 4 stundām
Vācijas Ārlietu ministrija gatavojas Trampa uzvarai ASV prezidenta vēlēšanās

Vācijas Ārlietu ministrija steidzami gatavojas iespējamai Trampa uzvarai ASV prezidenta vēlēšanās, vēsta FT avoti.

Diplomāti izveidojuši neformālu krīzes grupu, lai apspriestu, kā Berlīnei būtu jāreaģē uz Trampa otro termiņu, "kam varētu būt neparedzamas sekas Vācijai un tās vietai pasaulē".

pirms 4 stundām
Latvija piegādās Ukrainai vēl vairāk nekā 500 dronu

Aizsardzības ministrija Ukrainai piegādās nākamo dronu sūtījumu - vairāk nekā 500 Latvijā ražotu dronu, liecina aizsardzības ministra Andra Sprūda (P) paziņojums tviterī.

Jūlija sākumā ministrija jau paziņoja, ka uz Ukrainu tiks nogādāti vairāk nekā 2500 dažādu veidu un veiktspējas kaujas droni četru miljonu eiro vērtībā.

Dronus ražojuši septiņi Latvijas uzņēmumi.

Aizsardzības ministrija dronu koalīcijas vajadzībām šogad atvēlējusi 20 miljonus eiro, no kuriem vairāk nekā desmit miljoni ir paredzēti dronu iegādēm no Latvijas aizsardzības nozares.

pirms 5 stundām
Krievu okupantu nopostītais Hlibokes ciems

Smagas kaujas pašlaik notiek Hlibokes ciemā Harkivas apgabalā. Tā šobrīd izskatās Hliboke.

pirms 5 stundām
"Radio Brīvība" žurnāliste Alsu Kurmaševu par "kara viltus ziņām" notiesāta uz 6,5 gadiem cietumā

Žurnāliste dzīvoja Prāgā un personīgos darījumos lidoja uz Krieviju. Viņa tika aizturēta 18. oktobrī, kad viņa mēģināja atgriezties Čehijā.

Jau pirmstiesas izolatorā pret viņu tika ierosināta jauna krimināllieta pēc panta par "viltus ziņām". Iemesls bija Kurmaševas grāmata, ko viņa izdeva 2022. gada novembrī. Tajā ir 40 stāsti par krieviem, kuri iestājas pret karu Ukrainā.

pirms 5 stundām
ASV uz robežas ar Ukrainu izvietojušas stratēģiskos bumbvedējus

ASV izvietojušas divus starpkontinentālos stratēģiskos bumbvedējus B-52 "Stratofortress" Rumānijas gaisa spēku 57. aviācijas bāzē. Tie piedalīsies operācijā "Bomber Task Force Europe", ziņo ASV gaisa spēku Eiropā preses dienests.

Tie darbosies ASV Gaisa spēku 20. ekspedīcijas bumbvedēju eskadras sastāvā, kā arī sāks sadarboties ar NATO spēkiem. Vairāk lasi šeit.

Rādīt vairāk

Karš Ukrainā sākās, Krievijas prezidentam Vladimiram Putinam ceturtdien, 24. februārī, negaidīti sakot runu Krievijas televīzijā, paziņojot par "militāru operāciju" Ukrainā un aicinot Ukrainas armiju "'nolikt ieročus".

"Es esmu pieņēmis lēmumu par militāru operāciju," sacīja Putins neilgi pirms plkst.6 (plkst.5 pēc Latvijas laika). 

Viņš apgalvoja, ka operācijas mērķis ir civiliedzīvotāju aizsardzība un tā ir atbilde uz draudiem no Ukrainas puses. Putins piebilda, ka Krievijai nav mērķis okupēt Ukrainu un ka atbildība par asinsizliešanu gulstas uz Ukrainas '"režīmu".

Putins brīdināja pārējās valstis, ka jebkāds mēģinājums iejaukties Krievijas rīcībā novedīs pie "sekām, kādas tās nekad nav redzējušas".