Pasaulē
2024. gada 12. jūnijs, 07:38

TEKSTA TIEŠRAIDE. Krievijas karš Ukrainā: "Krievijas dienā" okupanti sveic Zelenski, ar raķetēm apšaudot viņa dzimto pilsētu Krivijrihu, nogalinot vismaz 8 cilvēkus

Ārzemju nodaļa

Jauns.lv

Kopš 2022. gada 24. februāra Krievija īsteno iebrukumu Ukrainā. Kopš kara sākuma ar artilēriju un raķetēm apšaudītas vairākas Ukrainas pilsētas, ik dienu valstī bez mitas skanot trauksmes sirēnām. Bojāgājušo Ukrainas civiliedzīvotāju skaits mērāms vairākos tūkstošos, bet agresorvalsts Krievija ziņas par saviem zaudējumiem neatklāj. Kara dēļ pamest savas mājas un bēgļu gaitās doties nācies miljoniem ukraiņu.

Seko Jauns.lv teksta tiešraidei, lai par jaunākajiem notikumiem uzzinātu pirmais. Iepriekšējās teksta tiešraides arhīvs skatāms šeit un šeit.

Krievijas agresija Ukrainā

pirms 3 stundām
ASV galēji labējie politiķi un influenceri apgalvo, ka ir iekļauti Ukrainas "ienaidnieku sarakstā"

Jau ne pirmo reizi ASV galēji labējie ir nepatiesi apgalvojuši, ka Ukrainas valdība ir izveidojusi publisku Ukrainas pretinieku "mērķu sarakstu". Nekādi pierādījumi šādam sarakstam nav atrasti.

pirms 3 stundām
Ukraina oficiāli prezentējusi savus bezpilotu sistēmu spēkus

Ukraina oficiāli prezentējusi savus bezpilotu sistēmu spēkus 11. jūnijā, četrus mēnešus pēc tam, kad prezidents Volodimirs Zelenskis izdeva dekrētu, ar kuru pavēlēja izveidot atsevišķu bruņoto spēku atzaru, kura uzdevums būtu uzlabot dronu operācijas.

pirms 4 stundām
Jaunie Ukrainas tiesību akti atļauj militāro dienestu ieslodzītajiem, kas notiesāti par noteiktiem noziegumiem

Jaunie Ukrainas tiesību akti atļauj militāro dienestu ieslodzītajiem, kas notiesāti par noteiktiem noziegumiem, tostarp slepkavībām. Tie piedāvā unikālu iespēju: nosacītu pirmstermiņa atbrīvošanu apmaiņā pret pievienošanos uzbrukuma vienībām, ikmēneša atalgojumu un karavīru sociālo labklājību.

pirms 4 stundām
Ukrainas spēki jau trīs dienas pēc kārtas atvairījuši intensīvus Krievijas uzbrukumus pie Časivjaras

Ukrainas spēki jau trīs dienas pēc kārtas pie Časivjaras atvairījuši intensīvus Krievijas bruņutehnikas uzbrukumus ar uzlidojumiem, ziņo pārstāvis.

pirms 4 stundām
Ukraiņi ar dronu iznīcina okupantu elektroniskās karadarbības sistēmu "Sylock"
pirms 5 stundām
Argentīna kļuvusi par jauno Ramšteinas formāta dalībnieci

Par to Ukrainas aizsardzības kontaktgrupas sanāksmes atklāšanas laikā paziņoja Pentagona vadītājs Loids Ostins.

Argentīna sāka aktīvāk atbalstīt Ukrainu pēc jaunā prezidenta Havjera Mileja ievēlēšanas 2023. gada novembrī. Prezidents Zelenskis tajā laikā piedalījās viņa inaugurācijā. Tāpat Argentīna pievienojās ukraiņu bērnu atgriešanas koalīcijai.

pirms 5 stundām
Zelenskis G7 samita laikā tiksies ar pāvestu

Ukrainas prezidents Volodimirs Zelenskis rīt, 14.jūnijā, Apūlijā G7 samita laikā tiksies ar pāvestu Francisku, vēsta "Vatican News".

Pāvests samita vietā ar helikopteru ieradīsies ap pulksten 12:30 pēc vietējā laika. Tur viņu sagaidīs Itālijas premjerministre Džordža Meloni.

pirms 5 stundām
Krievijas Tieslietu ministrija ar tiesas starpniecību pieprasījusi likvidēt labdarības fondu "Kopā pret fašismu"

Iemesli, kāpēc Tieslietu ministrija lūgusi fonda likvidāciju, nav zināmi.

"Kopā pret fašismu" mājaslapa nav atjaunota kopš 2018. gada, taču tā darbojās arī pēc tam – pēdējais tās darbības pieminējums medijos ir datēts ar 2022. gadu. Fonds sniedza palīdzību bijušajiem nacistu koncentrācijas nometņu ieslodzītajiem, savāca viņu dzīvesstāstus, rīkoja bērnu konkursus un iesaistījās izglītojošās aktivitātēs.

pirms 6 stundām
Ķīna bīdasavu "miera plānu" pirms Ukrainas samita Šveicē

Ķīna, kas nolēma izlaist Globālo miera samitu, tagad cenšas bīdīt savu "miera plānu", vēsta "Reuters".

Vairāki anonīmi diplomāti aģentūrai sacīja, ka Ķīna mēģinājusi lobēt ārvalstu valdības par savu alternatīvo plānu.

Pēc tam, kad Ķīna paziņoja, ka tā neapmeklēs samitu Lucernā, Ukrainas prezidents Volodimirs Zelenskis apsūdzēja Pekinu, ka tā palīdz Maskavai izjaukt tikšanos, bet Ķīnas Ārlietu ministrija noraidīja apsūdzību.

Sarunās ar jaunattīstības valstīm Ķīna nav atklāti kritizējusi Šveices samitu un tieši neprasīja valstīm to neapmeklēt, sacīja diplomāti.

Taču tie, kas runāja tieši ar Pekinu, sacīja, ka Ķīna paziņojusi, ka tikšanās samita laikā it kā turpinās karu. Tajā pašā laikā divi anonīmi diplomāti, kuriem ir tiešas zināšanas par šo lietu, sacīja, ka Ķīna pat teikusi rietumvalstīm, ka daudzas valstis piekrīt tās viedoklim par konferenci.

pirms 6 stundām
Tā notiek starptautiskās militārās mācības "BALTOPS 24"

Starptautiskās militārās mācības "BALTOPS 24"

11. jūnijā starptautisko militāro mācību "BALTOPS 24" ietvaros militārajā poligonā "Mežaine" Kuldīgas novadā Latvijas, ASV un Spānijas bruņoto spēku vienības ...

gallery icon
30
Rādīt vairāk

Karš Ukrainā sākās, Krievijas prezidentam Vladimiram Putinam ceturtdien, 24. februārī, negaidīti sakot runu Krievijas televīzijā, paziņojot par "militāru operāciju" Ukrainā un aicinot Ukrainas armiju "'nolikt ieročus".

"Es esmu pieņēmis lēmumu par militāru operāciju," sacīja Putins neilgi pirms plkst.6 (plkst.5 pēc Latvijas laika). 

Viņš apgalvoja, ka operācijas mērķis ir civiliedzīvotāju aizsardzība un tā ir atbilde uz draudiem no Ukrainas puses. Putins piebilda, ka Krievijai nav mērķis okupēt Ukrainu un ka atbildība par asinsizliešanu gulstas uz Ukrainas '"režīmu".

Putins brīdināja pārējās valstis, ka jebkāds mēģinājums iejaukties Krievijas rīcībā novedīs pie "sekām, kādas tās nekad nav redzējušas".