Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv

 

TEKSTA TIEŠRAIDE. Krievijas karš Ukrainā: Baidens cer gūt Kongresa piekrišanu palīdzības turpināšanai Ukrainai 7

Klausies ziņas sadarbībā ar:
Pasaulē
25. oktobrī 10:33 2023. gada 25. oktobrī 10:33 | Papildināts, 8. novembrī 16:41
  Jauns.lv
Kopš 2022. gada 24. februāra Krievija īsteno iebrukumu Ukrainā. Kopš kara sākuma ar artilēriju un raķetēm apšaudītas vairākas Ukrainas pilsētas, ik dienu valstī bez mitas skanot trauksmes sirēnām. Bojāgājušo Ukrainas civiliedzīvotāju skaits mērāms vairākos tūkstošos, bet agresorvalsts Krievija ziņas par saviem zaudējumiem neatklāj. Kara dēļ pamest savas mājas un bēgļu gaitās doties nācies miljoniem ukraiņu.

Seko Jauns.lv teksta tiešraidei, lai par jaunākajiem notikumiem uzzinātu pirmais. Iepriekšējās teksta tiešraides arhīvs skatāms šeit un šeit.

Krievijas agresija Ukrainā

  Itālijas Ārlietu ministrijas vadītājs komentē Ukrainas integrāciju Eiropas Savienībā 23:54

Tagad nav iespējams precīzi pateikt, kad Ukraina kļūs par Eiropas Savienības dalībvalsti, paziņojis Itālijas ārlietu ministrs Antonio Tajāni.

"Šajā posmā nav iespējams precīzi pateikt, kad Ukraina kļūs par ES dalībvalsti. Tas būs atkarīgs no ātruma, kādā Ukraina pabeigs saskaņošanu ar Eiropas likumdošanu un standartiem," viņš sacīja.

Ministrs atzīmēja, ka Ukrainas valdība ir parādījusi apņēmību ļoti ātrā tempā spert konkrētus soļus uz priekšu.

"Taču mēs esam optimistiski, jo Ukrainas valdība ir parādījusi stingru apņemšanos un apņēmību spert konkrētus soļus ļoti ātrā tempā," sacīja Itālijas Ārlietu ministrijas vadītājs.

Tajāni uzsvēra, ka Itālija vienmēr ir bijusi Ukrainas eirointegrācijas atbalsta priekšgalā, un atzinīgi vērtē Eiropas Komisijas ieteikumus sākt iestāšanās sarunas ar Ukrainu.

  Okupantu zaudējumi Ukrainā var radīt izaicinājumus Krievijas militārajām spējām 23:37

Krievijas vervēšanas centieni var neatsvērt upurus, radot izaicinājumus Krievijas militārajām spējām Ukrainā, norāda ASV Kara izpētes institūts (ISW).

 

  Ukraiņi Avdijivkas apkārtnē no "Bradley" apšauda krievu okupantus 23:20

ASV ražotā kājnieku kaujas mašīna "Bradley" ar 25 mm lielgabalu apšauda Krievijas armijas kājniekus, kas uzbrūk Avdijivkas sektorā (Doneckas apgabals, Ukrainas austrumos).

 

  "Putina komanda" jau iepriekš svin bunkura cara uzvaru 22:59

Iestudētajā uzvedumā līst šampanietis un skan līksmi izsaucieni.

 

  Peskovs: Krieviju nepiespiedīs runāt ar Ukrainu pēc Kijivas nosacījumiem 22:37

Krievijas sarunas ar Ukrainu pēc Kijivas nosacījumiem ir absolūti nereālistisks scenārijs, piektdien paziņoja Krievijas diktatora Vladimira Putina preses sekretārs Dmitrijs Peskovs.

Žurnālisti piektdien lūdza Peskovu komentēt Baltā nama nacionālās drošības padomnieka vietnieka Džonatana Fainera izteikumus, ka ASV plāno piespiest Krieviju sākt sarunas ar Ukrainu līdz 2024.gada beigām pēc Kijivas nosacījumiem.

"Nē, tas ir absolūti nereālistiski," sacīja Peskovs.

  Ukraiņu tanks Avdijivkas virzienā šauj uz okupantiem, kas patvērušies privātmājā 22:09

Avdijivkas virzienā Ukrainas bruņoto spēku tanks no 116. mehanizētās brigādes diezgan tuvu šauj uz privātmāju, kurā patvērušies krievu okupanti. Pēc kāda laika viņi aizbēga.

 

  Policija apzinājusi visus Novohrodivkas upurus, glābšanas operācija ir pabeigta 21:57

Likumsargi pabeiguši meklēšanas darbus Krievijas trieciena vietā Novohrodivkā (Doneckas apgabals). Bija iespējams identificēt vēl vienu okupantu uzbrukuma upuri, ziņo Doneckas apgabala policija.

"Meklēšanas darbi Novohrodivkā ir pabeigti. Tiesu medicīnas eksperti ir identificējuši visus ģimenes locekļus, kurus nogalināja Krievijas raķete," teikts paziņojumā.

Tiek atzīmēts, ka viens no apšaudes vietā atrastajiem ķermeņa fragmentiem pieder 33 gadus vecai sievietei, kura nedēļu tika meklēta. Mirušā identitāte tika noskaidrota, izmantojot DNS analīzi. Iepriekš policija identificēja viņas vīru un 8 gadus veco meitu.

Ģimene nomira 29. novembrī raķetes uzbrukuma rezultātā daudzdzīvokļu ēkai Novohrodivkā. Bērns atrasts pirmais – vecmāmiņa viņu identificējusi. Lai atrastu vecākus, glābēji un policija divas reizes pārbaudīja vairāk nekā 500 tonnas būvgružu. Meklēšanā tika iesaistīti kinologi ar dienesta suņiem.

Pēc rūpīgas apskates apšaudes vietā tika atrastas līķu fragmenti. Policijai izdevies identificēt gan tēvu, gan māti, tikai pateicoties DNS pārbaudei. Kopumā Krievijas raķete prasīja 5 cilvēku dzīvības: jaunu ģimeni un divus vīriešus - 62 un 55 gadus vecus.

 

  Ukraina un Zviedrija pārrunājušas iespējamās palīdzības sniegšanu 21:22

Ukraina un Zviedrija pārrunāja kopīgo darbu inovāciju jomā un kaujas operāciju laikā gūto pieredzi, kā arī militārās palīdzības jautājumus un aizsardzības tēmas kopumā, ziņo Ukrainas Aizsardzības ministrija.

Šodien notika Ukrainas aizsardzības ministra Rustema Umerova, Ukrainas aizsardzības ministra vietnieka ģenerālleitnanta Ivana Gavriļuka un Zviedrijas bruņoto spēku augstākā virspavēlnieka ģenerāļa Mīkaela Bīdena tikšanās.

Starp pārrunātajām tēmām bija arī iespējamā "Gripen" lidmašīnu piegāde Ukrainas bruņotajiem spēkiem.

"Turpinās auglīgs divpusējais darbs pie "Gripen" lidmašīnu nodošanas Ukrainai," sacīja Ivans Gavriļuks.

Ministra vietnieks piebilda, ka šobrīd ir "atsevišķi jautājumi saistībā ar NATO", taču pauda cerību, ka "kopīgiem spēkiem mums izdosies iegūt šīs lidmašīnas".

Bīdens, kurš vadīja Zviedrijas delegāciju, savukārt norādīja, ka jautājums par "Gripen" lidmašīnu nodošanu Ukrainai tiek apspriests gan politiskā, gan militārajā operāciju līmenī.

"Es zinu, ka dialogs starp mūsu valstīm turpinās, tāpēc mēs gaidām politiskus lēmumus," sacīja ģenerālis.

  Austrālija nosūtīs Ukrainas armijai vairākas "Bushmaster" bruņumašīnas 21:03

Austrālija ir paziņojusi, ka tā nosūtīs uz Ukrainu vēl vienu "Bushmaster" kājnieku mobilitātes transportlīdzekļu partiju.

Tā būs Ziemassvētku dāvana Ukrainas armijai. "Bushmaster" Ukrainā ieradīsies 25. decembrī.

 

  Ukrainas Drošības dienests Odesā aizturējis nodevēju 20:47

Speciālās operācijas ietvaros Odesā tika aizturēts Krievijas Federālā drošības dienesta (FDD) aģents, kurš plānoja kandidēt Augstākās Radas vēlēšanās, lai spiegotu ienaidnieka labā, atklāj Ukrainas Drošības dienesta preses dienests.

Pēdējā mēneša laikā nodevējs aktīvi nodarbojies ar sava kā potenciālā Ukrainas tautas deputātu kandidāta tēla "popularizēšanu". Lai to paveiktu, viņš pievienojās sabiedriskai organizācijai, kas nodarbojas ar vides jautājumiem. Viņš savas politiskās reklāmas ievietoja vairākos pasažieru autobusos, kas kursē pa pilsētu.

Naudu abiem "projektiem" piešķīra Krievijas specdienesti. Atsevišķi nodevējs pieprasīja sev atlīdzību 5,5 tūkstošu dolāru apmērā mēnesī.

"Tāpat ir dokumentēts, ka Krievijas aģents mēģināja identificēt pilsētas pretgaisa aizsardzības un krasta aizsardzības sistēmu atrašanās vietas, tostarp Ukrainas bruņoto spēku pretkuģu kompleksus," raksta preses dienests.

 

  ASV var padarīt stingrāku imigrācijas politiku, lai pārliecinātu republikāņus 20:34

ASV var padarīt stingrāku imigrācijas politiku, lai piespiestu republikāņus piekrist militārās palīdzības piešķiršanai Ukrainai, ziņo "Reuters".

Pēc aģentūras domām, Baltais nams cita starpā var padarīt stingrākus standartus to personu pārbaudei, kas meklē patvērumu ASV, kā arī sākt liegt patvērumu meklētājiem, kas ceļā uz štatiem šķērso trešās valstis. Turklāt administrācija apsver iespēju paplašināt paātrinātās izraidīšanas procedūru visā ASV teritorijā (tagad tā darbojas tikai uz robežas).

 

  Polijā tranšeju kauju apmācības iziet vēl viena ukraiņu karavīru grupa 20:15

 Militārie instruktori ir no Polijas, Beļģijas un Francijas.

 

  Viktors Orbāns uzskata, ka Krievija pieder citai civilizācijas formai 19:51

Vienlaikus Ungārijas premjerministrs nesaskata tajā nekādu problēmu.

"Jautājums ir par to, vai mūsu domstarpības ir iemesls nesadarboties. Mana atbilde ir nē," viņš sacīja intervijā izdevumam "Point".

 

  Peskovs izsakās, ka Putina lēmums piedalīties prezidenta vēlēšanās esot bijis spontāns 19:28

"Vladimira Putina lēmums paziņot par savu dalību prezidenta vēlēšanās 2024. gadā bija spontāns," apgalvo Kremļa preses sekretārs Dmitrijs Peskovs.

Kāda pārsteidzoša sakritība.

 

  Latvijai piegādās 97,4 miljonu eiro vērtu pretkuģu raķešu sistēmu 19:12

Latvijai paredzētās pretkuģu raķešu sistēmas "Naval Strike Missile" (NSM) līguma summa ir 105 miljoni ASV dolāru (97,4 miljoni eiro), turklāt lielāko daļu izmaksu segs ASV puse.

Piektdien aizsardzības ministrs Andris Sprūds (P) un ASV vēstnieks Kristofers Robinsons paziņoja par līguma noslēgšanu par ASV uzņēmuma "Raytheon" un Norvēģijas uzņēmuma "Kongsberg" ražotās sistēmas NSM iegādi.

  Tusks ziņo, ka Orbāns "atklāti pārgājis Krievijas pusē" 18:57

Ungārijas premjerministra Viktora Orbāna valdība "atklāti pārgājusi Krievijas pusē". Tikmēr viņš pats to pat neslēpj.

Ar šādu paziņojumu nācis klajā Polijas civilās koalīcijas līderis Donalds Tusks, raksta TVN24.

"Mums ir darīšana ar valdību, kas atklāti pārgājusi Krievijas pusē," viņš sacīja, piebilstot, ka Ungārijas premjerministrs Orbāns to neslēpj.

Konkrēti, viņš sacīja, ka Orbāna valdība bloķē lēmumus, kas Polijai pārskaitītu 800 miljonus eiro.

"Esmu dusmīgs, ka pēdējā brīdī, kad viņi skrien pēc naudas un amatiem saviem kolēģiem, viņi nevarēja ar Orbānu atrisināt mums tik svarīgu jautājumu kā 800 miljoni eiro ieročiem," viņš sacīja, atsaucoties par Mateuša Moravecka valdību.

Tusks arī apliecināja, ka Eiropadomē būs stingrs.

"Esmu pārliecināts, ka no šodienas lielākā daļa līderu ņems vērā poļu viedokli, kad runa ir par Ukrainas jautājumiem un, runājot par Ungāriju un Orbānu," viņš uzsvēra, piebilstot, ka viņa pārliecība, visticamāk, būtiski nemainīs attieksmi pret Orbānu, jo "viņa attiecības ar Maskavu un Putinu ir organiskas.

  Krievi mēģina kopēt ukraiņu jūras dronus, ziņo Ukrainas izlūkdienests 18:30

Krievijas okupanti mēģina kopēt Ukrainas jūras dronus, kas apdraud Krievijas floti. Lai to paveiktu, okupanti savāc dronu atlūzas, atklāj Ukrainas Aizsardzības ministrijas Galvenās izlūkošanas pārvaldes (GIP) pārstāvis Andrejs Jusovs.

"Viņi pie tā strādā (kopē - red.) un rūpīgi savāc atlūzas, Ukrainas jūras dronu atliekas. Viņi cenšas pēc iespējas vairāk savākt no atliekām kaut ko, kas darbosies, un mēģina uzsākt ražošanu," atzīmēja Jusovs.

Izlūkdienesta amatpersona uzsvēra, ka jūras droni joprojām apdraud Krievijas floti Melnajā jūrā. Pēc viņa teiktā, krievu okupanti apzinās šos draudus.

  Kijivā tiks paātrināta Nacionālā kara memoriālās kapsētas būvniecība 18:13

Ukrainā 2024. gada pirmajā pusē tiks atklāta Nacionālā kara memoriālā kapsētas pirmā kārta. Atbilstošu lēmumu pieņēma Ministru kabinets, ziņo Ukrainas premjerministrs Deniss Šmihaļs.

"Ukrainai ir pienācīgi jāgodina tie, kas par mūsu brīvību un neatkarību maksāja visaugstāko cenu. Šim nolūkam valsts veido Nacionālo kara memoriālo kapsētu," raksta Šmihaļs.

Ministru kabinets atbalstīja likumprojektu, kas ļaus ātri paveikt nepieciešamos darbus, kā arī atrisināt jautājumu par zemi, pilsētplānošanas nosacījumiem un vides ietekmes novērtējumu.

"Tagad atbildīgo departamentu priekšā ir uzdevums 2024. gada pirmajā pusē atklāt Valsts kara memoriālo kapu pirmo kārtu," piebilda Ministru prezidents.

 

  Ukraiņu karavīri Zaporižjas virzienā sagūsta divus okupantus 17:55

Ukrainas armijas vienības no 65. mehanizētās brigādes Zaporižjas virzienā sagūstīja divus Krievijas karavīrus netālu no Novoprokopivkas.

 

  Putins piedalījies Zelta Zvaigznes medaļu pasniegšanas ceremonijā Krievijas varoņiem 17:36

"Esmu pārliecināts, ka kopā mēs noteikti sasniegsim visus savus mērķus un varēsim stāstīt saviem bērniem un mazbērniem, ka mēs un mūsu cīņas biedri darījām visu iespējamo viņu labā, ka mēs dzīvojām, strādājām un cīnījāmies par viņu nākotni. Un viņi ar mums leposies."

Aizmirsa piebilst, ka jālepojas ar slepkavām, marodieriem, izvarotājiem un teroristiem?

 


Karš Ukrainā sākās, Krievijas prezidentam Vladimiram Putinam ceturtdien, 24. februārī, negaidīti sakot runu Krievijas televīzijā, paziņojot par "militāru operāciju" Ukrainā un aicinot Ukrainas armiju "'nolikt ieročus".

"Es esmu pieņēmis lēmumu par militāru operāciju," sacīja Putins neilgi pirms plkst.6 (plkst.5 pēc Latvijas laika). 

Viņš apgalvoja, ka operācijas mērķis ir civiliedzīvotāju aizsardzība un tā ir atbilde uz draudiem no Ukrainas puses. Putins piebilda, ka Krievijai nav mērķis okupēt Ukrainu un ka atbildība par asinsizliešanu gulstas uz Ukrainas '"režīmu".

Putins brīdināja pārējās valstis, ka jebkāds mēģinājums iejaukties Krievijas rīcībā novedīs pie "sekām, kādas tās nekad nav redzējušas".

Citi šobrīd lasa

Smagajā avārijā uz Ventspils šosejas 6 cietušie
VIDEO: Džonijs Deps, Niks Keivs un citas slavenības kopā ar ļaužu tūkstošiem pavada pēdējā gaitā ēverģēlīgo "The Pogues" solistu Šeinu Makgovanu
Krievijas un Baltkrievijas sportistiem atļauj piedalīties olimpiskajās spēlēs kā neitrāliem atlētiem 5
Skatīt visus komentārus