foto: AP/Scanpix
Aizvadītajā diennaktī Krievijas karaspēka apšaudēs Ukrainā vismaz pieci nogalinātie
2023. gada 11. augusts. Atvadas no 22 gadus vecā Oleksandra Mihailenko Žukinas pilsētā. Ukrainas aizstāvis kaujas laukā krita jau martā Harkivas apkārtnē, bet tika identificēts vien tagad.
Pasaulē
2023. gada 12. augusts, 13:52

Aizvadītajā diennaktī Krievijas karaspēka apšaudēs Ukrainā vismaz pieci nogalinātie

Jauns.lv/LETA

Krievijas armija aizvadītajā diennaktī uzbrukusi desmit Ukrainas apgabaliem, nogalinot vismaz piecus un ievainojot vēl vairākus civiliedzīvotājus, informē Ukrainas amatpersonas.

Doneckas apgabalā aizvadīto 24 stundu laikā apšaudītas 18 apdzīvotās vietas, nogalinot divus civiliedzīvotājus un vienu ievainojot. Apšaudēs bojātas 12 privātmājas, vietējais morgs, lauksaimniecības uzņēmuma angārs un civilā automašīna.

Ivanofrankivskas apgabalā piektdienas vakarā ar raķetēm tika apšaudīta infrastruktūra Ivanofrankivskas apgabalā. Raķete "Kinžal" trāpīja kādas privātmājas teritorijā, nogalinot astoņus gadus vecu zēnu.

Harkivas apgabala Kupjanskas rajonā krievu uzbrukumā trāpīts dzīvojamā mājā, nogalinot 73 gadus vecu sievieti. Kopumā apgabalā artilērijas un mīnmetēju triecieni vērsti pret vairāk nekā 15 apdzīvotām vietām. Cita starpā apšaudes rezultātā sabojāta Timofivkas ūdenskrātuves hidrotehniskā infrastruktūra.

Viens nogalinātais un desmit ievainotie reģistrēti arī apšaudēs Hersonas apgabalā, kur apšaudēs 19 apdzīvotās vietās trāpīts gan rūpnīcas teritorijai un administratīvām ēkām, gan baznīcai, veikaliem un kafejnīcām. Berislavā Krievijas karaspēka apšaude bija vērsta pret humānās palīdzības piegādes punktu un veikalu.

Smagās artilērijas apšaudē Dņipropetrovskas apgabala Nikopolē ievainota 71 gadu veca sieviete, bet bojājumi nodarīti 15 privātmājām, sešām saimniecības ēkām un automašīnām, kā arī bojātas piecas elektrolīnijas.

Plašas apšaudes notikušas Zaporižjas apgabalā, kur apšaudītas 28 apdzīvotas vietas, tomēr informācija par upuriem nav saņemta, lai gan vietējās varasiestādes saņēmušas 20 ziņojumus par dzīvojamo māju, lauksaimniecības tehnikas un infrastruktūras iznīcināšanu.

Vismas trīs apdzīvotas vietas apšaudītas Luhanskas apgabalā, kur okupētajās teritorijās krievu karaspēks izglītības iestādes izmanto savām vajadzībām.

Černihivas apgabalā četras apdzīvotās vietas apšaudītas ar mīnmetējiem un granātmetējiem, tāpat apšaudītas apdzīvotas vietas Sumu un Mikolajivas apgabalā.