Pasaulē
2023. gada 9. maijs, 14:22

Krievija iepretim Narvas promenādei novietojusi lielu propagandas ekrānu

Jauns.lv

Krievijā esošajā Ivangorodā, kuru no Narvas šķir tikai upe, izvietots liels pret Igaunijas pilsētas promenādi pavērsts ekrāns, uz kura, domājams, tiks demonstrētas tā dēvētās Uzvaras dienas svinības.

Pie cietokšņa Ivangorodā paredzēts svētku koncerts.

Narvas mēre Katri Raika norādīja, ka pilsētnieki jau ir pamanījuši skatuves un ekrāna izvietošanu upes otrā krastā. Skatuves būvniecība turpinājusies nedēļu, pirms tam teritorijā izzāģējot krūmus.

Viņa situāciju salīdzināja ar Ziemeļkoreju, kur uz robežas Dienvidkorejas virzienā mikrofonos tiek izkliegta komunistiskā režīma propaganda.

Cilvēki Narvas promenādē pulcējas uz Krievijas rīkoto Uzvaras dienas koncertu

Krievijā esošajā Ivangorodā, kuru no Narvas šķir tikai upe, tika izvietots liels pret Igaunijas pilsētas promenādi pavērsts ekrāns, uz kura ...

gallery icon

"Narvas upe ir robeža starp divām pasaulēm, rietumiem un austrumiem. Tāda vieta ir ļoti pievilcīga kā skatuve priekšnesumiem," atzina Raika.

Savukārt Narvā pie Hermaņa pils karoga torņa otrdienas rītā Narvas muzejs izkāris pret Ivangorodu pavērstu lielu plakātu, uz kura redzams asinīm notašķīts Krievijas diktatora Vladimira Putina portrets un uzraksts angļu valodā "Putin War Criminal" ("Putins kara noziedznieks").

Plakāts būs labi redzams tiem, kuri apmeklēs svētku koncertu Ivangorodā.

Igaunijas Policijas un robežsardzes departaments informēja, ka otrdien uz tilta pāri Narvas upei tikušies Igaunijas un Krievijas robežsargi. Tikšanās notikusi pēc Krievijas robežsargu iniciatīvas, un tās laikā Krievijas pārstāvji pieprasījuši, lai plakāts no Narvas muzeja sienas tiktu noņemts.

Savukārt Igaunijas robežsargi atbildējuši, ka "tāds plakāts mūsu valstī nav aizliegts, mēs strādājam atbilstoši Igaunijas likumiem un Krievijas amatpersonām nav tiesību pieprasīt novākt plakātu".

Fotogrāfija, kurā redzams pie pils sienas izkārtais plakāts, publicēta Narvas muzeja sociālo tīklu lapās, ar komentāru, ka "Šeit ir robeža!"

Krievijā atzīmē Uzvaras dienu, kur Putins izceļ "svēto" kauju ar Rietumiem Ukrainā

Ikgadējā uzrunā par godu PSRS uzvarai 1945.gadā pār Vāciju Vladimirs Putins apgalvoja, ka "pret Krieviju izvērsts īsts karš", Krievija devusi ...

gallery icon

Iepriekš Narvā pie kultūras nama uz asfalta parādījās uzraksts "Bērni", ko Raika gan raksturoja kā provokāciju.

Tēmas