Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv
Astoņi ukraiņi rindā aizvesti uz nāvessoda izpildi (Foto: Ekrānuzņēmums)

Rindā uz nošaušanu. Jauni pierādījumi okupantu pastrādātajām zvērībām Bučā

Pasaulē
20. maijā 07:42 2022. gada 20. maijā 07:42
  Jauns.lv
Laikraksts "New York Times" publicējis jaunus pierādījumus Krievijas militāristu pastrādātajām zvērībām Kijivas apgabala Bučas okupācijas laikā.

Izdevums analizējis "The Times" kolēģu video, kuros redzams, ka okupanti izpildījuši nāvessodu vismaz astoņiem ukraiņiem.

Pirmajā video, ko uzņēmušas novērošanas kameras 4. martā, redzams, kā Krievijas militāristi pavada astoņus sagūstītus ukraiņus, kuri saliektām mugurām, ar vienu roku aiz galvas, bet otru - pieturoties viens aiz otra - rindiņā seko krievu okupantam. Starp vīriešiem ir arī viens koši zilā jakā. Aiz viņiem ar pavērstu šaujamieroci iet otrs okupants.

Laikraksts uzsver, ka šis video ir visspilgtākais pierādījums tam, ka šīs personas dažas minūtes pirms nāvessoda izpildes aizturējuši Krievijas karavīri.

Astoņi aculiecinieki laikrakstam "The Times" stāstījuši, ka krievu karavīri pēc tam izveduši vīriešus ārpus tuvējās biroja ēkas Jablonskas ielā 144, kuru okupanti sagrābuši un pārvērtuši pagaidu bāzē. Tad atskanējuši šāvieni, bet gūstekņi nekad vairs nav manīti.

Savukārt bezpilota lidaparāta uzņemtais video no 5. marta ir pirmais vizuālais apliecinājums, kas apstiprina aculiecinieku stāstīto. Video redzami līķi, kas guļ zemē pie minētās biroja ēkas, bet blakus tiem sardzē stāv divi Krievijas karavīri. Starp līķiem redzams arī ķermenis koši zilā jakā.

Fotogrāfija ar nogalināto vīriešu ķermeņiem, kas guļ pagalmā, tostarp daži ar sasietām rokām, bija viens no attēliem, kas šokēja pasauli aprīļa sākumā pēc tam, kad krievu okupanti atkāpās no Bučas.

Starp nogalinātajiem bija tēvi, pārtikas veikalu un rūpnīcu strādnieki, kuri pirms kara dzīvoja parastu dzīvi. Taču, ņemot vērā aizliegumu vīriešiem noteiktā vecumā atstāt valsti, kā arī apņēmību aizsargāt savu dzimteni, lielākā daļa vīriešu bija pievienojušies dažādiem aizsardzības spēkiem dažas dienas pirms viņu nogalināšanas.

Kā zināms, līdz 4. maijam Kijivas apgabalā atrasti 1235 mirušu civiliedzīvotāju ķermeņi. 282 bojāgājušie joprojām nav identificēti. Lielākā daļa cilvēku miruši no šautām brūcēm.

 

Citi šobrīd lasa

TEKSTA TIEŠRAIDE. Krievijas iebrukums Ukrainā; Doneckas iedzīvotājus mudina evakuēties 23
Pie mums iznīcina, bet citās zemēs augstā vērtē: kas ir šis tik ārkārtīgi vērtīgais augs/nezāle?
FOTO: ieskaties, kā cilvēki dzīvo karstākajā pilsētā uz Zemes 1
Tēmas: Krievija, Ukraina
Pievienot komentāru