Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv
Centienus saprast, kas tad īsti nesen notika “60 minūšu” ēterā, iespējams, apgrūtina nākamā Hodarenoka izpausme šajā raidījumā. (Foto: ekrānuzņēmums no video)

Kas notika? Drīz pēc Krievijas armijas kritizēšanas militārais analītiķis Hodarenoks sācis dziedāt pavisam citu dziesmu 5

Pasaulē
20. maijā 05:42 2022. gada 20. maijā 05:42
  Jauns.lv
Nesenās Krievijas bruņoto spēku atvaļinātā pulkveža Mihaila Hodarenoka uzstāšanās Kremļa propagandas TV kanālos daudziem ir likušas pacelt uzaci. Vēl pirms dažām dienām militārais eksperts ar neredzētu atklātību pesimistiski izteicās par Krievijas izredzēm Ukrainā, taču pēcāk – teju vai kā pēc mājiena ar burvju nūjiņu – sāka slavēt dzimtenes armiju un prognozēt tās uzvaru.

Šonedēļ virkne mediju ziņoja par Krievijas militāristu, kurš Kremļa kontrolētajā TV kanālā “Rossyia-1” TV sejas Olgas Skabejevas vadītajā raidījumā “60 minūtes” it kā pateica visu, ko domā par Krievijas “militāro operāciju” Ukrainā.

“Situāciju nevar uzskatīt par normālu. Kad pret mums ir 42 valstis. Kad mums ir ierobežoti visi resursi. Tā nav normāla situācija. Mums tā ir jāatrisina,” cita starpā pauda Hodarenoks.

Viņš arī kritizēja – pat viegli izsmēja – Krievijas draudus Somijai par tās centieniem pievienoties NATO.

Pārējie viesi studijā klusēja, izņemot Skabejevu, kura sev raksturīgā manierē kaut kā centās oponēt, vienlaikus radot iespaidu, ka viss norit pēc plāna:

Daudziem šķita, ka Hodarenoka atklātība ir patiess, nesamākslots mirklis, kurš piedzīvots, Kremļa propagandas raidījuma producentiem pieļaujot elementāru kļūdu raidījuma viesu kontrolēšanā.

Tikmēr citi norāda, ka šāda veida raidījumos, kuri jau gadiem “apstrādā” Krievijas publiku, šādas kļūdas ir teju vai neiespējamas, un, ka Hodarenoks speciāli izsūtīts ēterā, lai pārbaudītu, kā attiecīga sabiedrības daļa reaģē uz šādu vēstījumu.

Centienus saprast, kas tad īsti notika “60 minūšu” ēterā, iespējams, apgrūtina nākamā Hodarenoka izpausme šajā raidījumā.

Sociālajos tīklos atkārtoti pamanīts, ka pēc sava iznāciena, kurš tika ievērots arī ārpus Krievijas (propagandas raidījumi tiek strikti veidoti tieši vietējai patērēšanai), Hodarenoks ir izpaudies pilnībā pretēji:

“[...] mums ir visi iemesli domāt, ka tās amerikāņu haubices, kuras viņi ir sadevuši ukraiņiem – ka no viņām pāri paliks vien atmiņas,” apstāstot krievu plānotos uzbrukumus ukraiņu artilērijas pozīcijām, nu jau tēlaini stāstīja Hodarenoks.

Saistītās ziņas

Tā parasti negadās! Militārais analītiķis pavisam godīgi tiešajā ēterā Krievijas TV pasaka savas domas 12
Ukrainā atmaskotas 88 Krievijas diversantu grupas
Krievija nepaklausīgākos karavīrus sūtot uz bīstamāko frontes sektoru, cerot uz drīzu viņu nāvi 1

Šajā reizē atvaļinātais militārists arī ļoti atzinīgi izsakās par Krievijas bruņoto spēku Melnās jūras floti, kura nosargāšot Čūsku salu, kā arī cildināja agresorvalsts militāro aviāciju.

Kopumā Hodarenoka viedoklis un prognozes par Krievijas uzsāktā kara gaitu šoreiz teju vai pilnībā atšķīrās no tām, kuras kara eksperts pauda vēl nesen.

Citi šobrīd lasa

Princim Čārlzam bijusi ļoti emocionāla pirmā tikšanās ar mazmeitu Lilibetu
“10.klasē es gāju divus gadus, bet 11.klasē mācījos trīs gadus.” Inese atklāj savu neapskaužamo pieredzi
VIDEO: ķīniešu pilots Džou piedzīvo smagu avāriju Silverstounas F-1 posma startā
Skatīt visus komentārus