Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv
Aleksandrs Lukašenko (Foto: AFP/Scanpix)

"Vajadzēja iznākt un sasist tam nelietim purnu" - Lukašenko pārmet Baltkrievijas vēstniekam Latvijā bezdarbību karoga noņemšanas lietā 14

Pasaulē
20. jūlijā 19:17 2021. gada 20. jūlijā 19:17
  Jauns.lv / LETA
Baltkrievijas autoritārais līderis Aleksandrs Lukašenko otrdien pauda nopēlumu Baltkrievijas vēstniekam Latvijā, kurš nav pienācīgā veidā un pietiekami vīrišķīgi reaģējis uz Baltkrievijas karoga noņemšanu Rīgā maijā pasaules hokeja čempionāta laikā.

Kā vēsta valsts vadītāja preses dienests, sanāksmē par ārpolitikas prioritātēm Lukašenko atcerējies 24.maija notikumus Rīgā.

"Nu, galu galā, ja Rīgā kāds, kaut kāds nelietis pieskārās Baltkrievijas karogam un sāka to raut, noņemt, tad vēstniekam vajadzēja iznākt un publiski, pastāvot draudiem, varbūt, paša dzīvībai, sasist tam nelietim purnu, runājot vīriešu valodā. Bet mums klusums. Un arī Ārlietu ministrijā klusums, lai jūs zinātu - to es žurnālistiem saku -, kamēr prezidents nepiecirta kāju," sacīja Lukašenko.

"Tieši tas pats attiecas uz Lietuvu un citām valstīm. Vai prezidentam būtu jādod jums rīkojumi, nevis jums jāsniedz viņam priekšlikumi par dienas rūpestiem un kas atbilst tam, ko pret Baltkrieviju dara mūsu kaimiņi un citi," sacīja valsts vadītājs.

Viņš arī pauda nopēlumu citu Baltkrievijas ārvalstu pārstāvniecību vadītājiem, kuri situāciju savos kolektīvos "palaiduši pašplūsmā" vai atklāti pārgājuši varas pretinieku pusē.

24.maijā Rīgā pie viesnīcas "Radisson Blu Hotel Latvija", kur bija izlikti pasaules hokeja čempionāta dalībvalstu karogi, Baltkrievijas oficiālais karogs tika nomainīts pret Baltkrievijas vēsturisko baltsarkanbalto karogu.

Karogu pie viesnīcas, kur dzīvoja arī Baltkrievijas hokeja izlase, nomainīja ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs (JV) un Rīgas domes priekšsēdētājs Mārtiņš Staķis (PP).

Saistītās ziņas

Mārtiņam Staķim aizliedz iebraukt Krievijā saistībā ar karogu nomaiņu 26
Rīga uz piketu solidaritātei ar Baltkrieviju ieradušies vairāki iedzīvotāji ar vēsturisko baltsarkanbalto karogu 11
Kas noticis ar Staķa un Rinkēviča noņemto Baltkrievijas oficiālo karogu? 14

Pēc karogu nomainīšanas Rīgā Baltkrievija no valsts izraidīja visus Latvijas vēstniecības diplomātus un darbiniekus. Latvija atbildēja ar identisku soli.

Citi šobrīd lasa

"Dzintara" ražotnē atkal kūsā dzīvība 3
Nav masku, Covid-19 sertifikāti neinteresē: tūrisma pieredze Lietuvā liek aizdomāties 16
Latvijā atgriežas olimpiskie varoņi 3x3 basketbolā 5
Skatīt visus komentārus

Круче, чем в фильме "Текст": Кристина Асмус выложила фото в мокрой майке, поклонники ошарашены

"Балласт": Пригожин назвал возможную причину разрыва с Валерией