Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv

 

Ātrāk, nekā gaidīts, beigusies Baidena un Putina vēsturiskā tikšanās 19

Klausies ziņas sadarbībā ar:
Pasaulē
2021. gada 16. jūnijā 19:11 2021. gada 16. jūnijā 19:11 | Papildināts, 2021. gada 16. jūnijā 20:48
  Jauns.lv / LETA
Šveices pilsētā Ženēvā trešdien pēc trīsarpus stundām noslēdzies ASV un Krievijas prezidentu Džo Baidena un Vladimira Putina pirmais samits, paziņojis Baltais nams.

Abi prezidenti un viņu delegācijas beidza sarunas plkst.17.05 (plkst.18.05 pēc Latvijas laika), un Baidens drīz pēc tam pametis Ženēvas villu "La Grange".

Sākotnēji tika lēsts, ka Baidena un Putina un tikšanās ilgs piecas stundas un sarunu tēmu lokā būs kiberuzbrukumi, iejaukšanās vēlēšanās un cilvēktiesību pārkāpumi.

Putins pavēstīja, ka sarunās nav bijis naidīguma, to tonis bijis konstruktīvs.

Viņš sacīja, ka Maskava un Vašingtona vienojušās par abu valstu vēstnieku atgriešanos, kuri agrāk šogad tika atsaukti. "Viņi atgriezīsies savās darba vietās. Tieši kad, tas ir tīri tehnisks jautājums," reportieriem pēc samita pavēstīja Putins.

Viņš arī sacīja, ka ASV un Krievija vienojušās "konsultēties par kiberdrošību".

Krievijas prezidents Vladimirs Putins un ASV prezidents Džo Baidens (Foto: Mikhail Metzel/TASS)

Pēc Putina teiktā, Baidens tāpat piekritis, ka konflikta noregulējams Ukrainas austrumos ir jābalsta uz Minskas vienošanos, bet tēma par Ukrainas iestāšanos NATO skarta garāmejot.

Atbildot uz reportieru jautājumu par cietumā ieslodzīto opozīcijas līderi Alekseju Navaļniju, Putins paziņoja, ka opozicionārs "acīmredzot pats gribējis, lai viņu apcietina" pēc atgriešanās Krievijā no ārstēšanās Vācijā. "Šī persona zināja, ka pārkāpj likumu Krievijā," sacīja Putins. Viņš arī apsūdzēja Vašingtonu, ka tā atbalsta Krievijā organizācijas, kas cenšas iegrožot Krieviju.

Viņš tāpat pavēstīja, ka sarunās skarta Arktikas tēma, un norādīja, ka Vašingtonai nav pamata bažīties par Krievijas pieaugošo militāro klātbūtni reģionā.

Viņš tāpat pavēstīja, ka sarunās skarta Arktikas tēma un norādīja, ka Vašingtonai nav pamata bažīties par Krievijas pieaugušo militāro klātbūtni reģionā.

Baidens atsevišķā preses konferencē pavēstīja, ka sarunu tonis bija "labs un pozitīvs", vienlaikus uzsverot, ka viņš "skaidri parādījis, ka mēs nepacietīsim mēģinājumus pārkāpt mūsu demokrātisko suverenitāti vai destabilizēt mūsu demokrātiskās vēlēšanas un ka mēs atbildēsim". 

Viņš sacīja, ka sarunās ar Putinu uzsvēris cilvēktiesību jautājumus un turpinās paust satraukumu par "pamata cilvēktiesībām, jo tādi mēs esam".

Viņš arī pieskāries jautājumam par diviem Krievijā "nepamatoti ieslodzītiem" amerikāņiem un turpinās pievērst uzmanību tādiem jautājumiem kā Navaļnija ieslodzīšana.

Baidens piebilda, ka "pēdējā lieta", ko Putins vēlas, ir jauns aukstais karš.

Saistītās ziņas

Putins atklāj, ko domā par Baidenu un salīdzina viņu ar Trampu 3
Putins par Baidena izteikumiem: "Tāds tādu pazīst" 5
FOTO: Levits tiekas ar ASV prezidentu Baidenu 7

Citi šobrīd lasa

Zēns pabeidz pamatskolu, bet nepazīst ne zāģi, ne ēveli un virpu 4
Valmieras pusē nodegusi pirmā salmu māja Latvijā 2
Odiozais šovmens gaida, kad Pugačova izvāksies no pils — grib to pārvērst superkrematorijā 3
Skatīt visus komentārus