Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv
Īlons Masks (Foto: ddp images/pool dpa / Vida Press)

Īlons Masks atklāj, ka sirgst ar Aspergera sindromu 6

Pasaulē
9. maijā 17:27 2021. gada 9. maijā 17:27
  Jauns.lv
Uzņēmējs un tehnoloģiju kompāniju "SpaceX" un "Tesla" izveidotājs Īlons Masks ASV humora šovā "Saturday Night Live" atklājis, ka viņam diagnosticēts viens no autisma paveidiem - Aspergera sindroms, raksta BBC.

Cilvēkiem ar Aspergera sindromu ir grūtāk veidot savstarpējas attiecības ar citiem, jo viņi apkārtējo vidi interpretē citādi.  Aspergera sindroms ir viegla autisma forma, un ar šo slimību sirgstošajiem ne vienmēr ir problēmas ar mācīšanos. Bieži vien viņiem pat ir augstāks intelekta līmenis nekā veseliem cilvēkiem. Vēl šim sindromam raksturīgs šaurs un visnotaļ specifisks interešu loks.

Tiek uzskatīts, ka šī ir pirmā reize, kad Masks publiski ir izteicies par savu veselības stāvokli.

"Runājot, man nav daudz intonāciju vai runas veida variāciju. Tas mani padara par lielisku komiķi," viņš sacīja šovā. "Patiesībā es šovakar ieeju vēsturē kā pirmais cilvēks ar Aspergera sindromu, kurš vadījis šo šovu. Vai vismaz kā pirmais, kurš to atzinis."

Publika viņa sacīto uzņēma ar ovācijām.

Masks, kuram sociālajā vietnē "Twitter" seko vairāk nekā 53 miljoni lietotāju, pajokoja arī par saviem mediju lietošanas paradumiem. "Es zinu, ka dažreiz saku vai publicēju dīvainas lietas, bet tas vienkārši ir veids, kā darbojas manas smadzenes," viņš sacīja. 

"Ikvienam, kuru tas aizvainojis, es tikai gribu teikt, ka es no jauna izgudroju elektriskās automašīnas un grasos sūtīt cilvēkus uz Marsu ar kosmosa raķeti. Vai jums šķita, ka piedevām tam es būšu arī vēss, normāls puisis?"

Miljardieris pajokoja arī par sava jaunākā dēla X Æ A-12 neparasto vārdu, sakot, ka to izrunā tā, kā skaņu, kad kaķis skrien pāri tastatūrai. Vēlāk viņam studijā pievienojās arī māte.

Saistītās ziņas

Vides aktīviste Grēta Tūnberga par Aspergera sindromu: "Būt savādākai nozīmē, ka tev ir superspējas" 15
Solis tuvāk autisma izārstēšanai? Attīstības traucējumus saista ar problēmām zarnu traktā
"Jūs, iespējams, neatgriezīsieties dzīvi" - Īlons Masks par cilvēku došanos uz Marsu 8

Citi šobrīd lasa

Slepus no visiem Megana Mārkla sazvanās ar hercogieni Ketrīnu. Par ko viņas runā? 1
Grāmatveži paredz haosu un bezdarbu, kas iestāsies, apstiprinot jaunos nodokļus 1
Ja mamma prokurore, tad jūra līdz ceļiem? 7
Skatīt visus komentārus

"Не смей меня снимать!": прикрывающая грудь Пугачева убежала от камеры

Шокирующий финал потрясшего мир преступления! Вдовец рыдал на похоронах убитой "грабителями" жены, но его алиби разрушили смарт-часы