Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv
Baltkrievijas opozīcijas līdere Svjatlana Cihanouska norādīja, ka Baltkrievijai nav vajadzīga nekāda papildus aizsardzība no Krievijas puses. (Foto: AFP/Scanpix)

Cihanouska: safabricēto apvērsuma lietu var izmantot, lai attaisnotu Krievijas jaukšanos Baltkrievijas lietās 2

Pasaulē
22. aprīlī 09:06 2021. gada 22. aprīlī 09:06
  Jauns.lv / LETA
Baltkrievijas opozīcijas līdere Svjatlana Cihanouska trešdien paziņoja, ka safabricēto lietu par plānu gāzt Baltkrievijas valdību un nogalināt Aleksandru Lukašenko varētu izmantot kā ieganstu, lai attaisnotu Krievijas iejaukšanos Baltkrievijas iekšējās lietās.

Cihanouska norādīja, ka Baltkrievijai nav vajadzīga nekāda papildus aizsardzība no Krievijas puses.

"Izgudrotais apvērsums ar atentātu ir skaidra provokācija, lai attaisnotu Krievijas iejaukšanos mūsu valsts iekšējās lietās," savā "Telegram" kanālā pavēstīja Cihamnouska.

Viņa uzsvēra, ka Baltkrievijas tauta ļoti silti un draudzīgi attiecas pret Krieviju.

"Piedāvāju mūsu tautu attiecības atstāt tieši tādas. Jebkāds lēmums, kas skar nacionālās intereses, nevar tikt pieņemts un turklāt izpildīts bez baltkrievu tautas gribas," pavēstīja Cihanouska.

Lukašenko sestdien paziņoja, ka Krievijas varasiestādes palīdzējušas izjaukt plānu gāzt Baltkrievijas valdību un viņu nogalināt un ka Maskavā aizturēti divi Baltkrievijas pilsoņi, kas to gatavojuši.

Lukašenko apgalvoja, ka sazvērestībā bijuši iesaistīti ASV politiķi, piebilstot, ka tikai pati augstākā vadība var dot uzdevumu novākt prezidentu.

Arī Krievijas Federālais drošības dienests sestdien paziņoja, ka aizturējis divus baltkrievus, kas plānojuši sarīkot militāru apvērsumu Baltkrievijā un nogalināt Baltkrievijas līderi.

Lukašenko solīja iznīcināt tos, kas vēl viņam un viņa ģimenei ļaunu, un paziņoja, ka drīzumā nāks klajā ar ļoti nopietnu lēmumu.

Baltkrievijas opozīcija, komentējot Lukašenko paziņojumu par novērsto apvērsuma plānu, aicināja nesteigties ar secinājumiem un lēmumiem, kas var kaitēt Baltkrievijas nacionālajām interesēm, suverenitātei un neatkarībai.

Cihanouskas birojs norādīja, ka Baltkrievijas valsts institūciju un Lukašenko 17.aprīlī publiskotajā informācijā ir visas iezīmes, kas raksturīgas provokācijām, ko mēdz īstenot Baltkrievijas un Krievijas drošības dienesti.

Citi šobrīd lasa

Daži svarīgi jautājumi, uz kuriem neatbild bijušais iekšlietu ministrs Sandis Ģirģens 30
Futboliste iesūdz tiesā "Pornhub" un apgalvo, ka bez atļaujas publicētā video dēļ nekad neatradīs vīru 1
VIDEO: Ventspils novadā motociklists traucas ar 204 km/h 4
Skatīt visus komentārus

Сутки душили полотенцем, четыре раза терял сознание: гражданина Латвии похитили и пытали в Киеве 2

"Прошу адекватности": Подольская пожаловалась на новый конфликт с няней, которую пришлось уволить