Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv

Mirušo tuvinieki sarūgtināti par pompu, ar kādu atklāja tiltu vietā, kur notika Dženovas traģēdija

Pasaulē
5. augustā 06:55 2020. gada 5. augustā 06:55
  Jauns.lv
Divus gadus pēc tam, kad Itāliju satrieca baisa traģēdija, kad Dženovā sabrūkot tiltam, dzīvību zaudēja vairāki desmiti cilvēku, šajā vietā atklāts jauns tilts. Tomēr upuru radinieki ir sašutuši par atklāšanas pasākuma norisi, un apgalvo, ka nekad nespēs šķērsot jaunatklāto būvi.

Radinieki, komentējot atklāšanas pasākuma svinīgumu, norādījuši, ka tas var aizēnot traģēdiju, kas izdzēsa viņu mīļo cilvēku dzīvības. Skanot Itālijas himnai, pirmdien atklāšanas pasākuma laikā tika nolasīti 43 upuru vārdi, pēc kā tika ieturēts klusuma mirklis. Pasākumu apmeklēja valsts augstākās amatpersonas: prezidents Serdžo Matarella, premjers Džuzepe Konte, kā arī Renco Pjano, jaunā tilta arhitekts, kurš ziedoja savu darbu jaunā Dženovas “San Džordžio” tilta izveidei.

Tomēr daudzu upuru tuvinieki atteicās piedalīties ceremonijā, tā vietā privātā pasākumā pirms tam tikās ar prezidentu Matarellu. Egle Posteti, kuras māsa, viņas vīrs un abu bērni gāja bojā šajā katastrofā, norādīja, ka turpinās rūpīgi sekot līdzi aizvien notiekošajai izmeklēšanai, un norādīja, ka darīs visu, lai valsts neaizmirstu par mirušo tuviniekiem. Sieviete vada upuru ģimeņu apvienību, un vēl pirms pasākuma norises kritizēja “svinības”, kas paredzētas būves atklāšanas laikā, norādot, ka ceremonija var aizēnot piederīgo ciešanas.

“Labi, tilts ir gatavs, bet kur ir taisnīgums pret upuriem? Ceremonija bija paredzēta pieticīga, bet tagad mēs redzam visas dekorācijas  - tās ir gluži kā kāzās,” viņa sacīja.

Pats Dženovā dzimušais arhitekts Pjano jauno būvi nodēvējis par bērnu, kurš piedzimis no traģēdijas.

Savukārt paramediķis Silvano Rufoni, kurš bija viens no pirmajiem notikuma vietā, ar šausmām atceras tās dienas notikumus. “Tas bija briesmīgi. Es atceros skaņas, smakas, baisas lietas. Mūs sagaidīja tik drausmīgs skats. Tilts bija prom.”

Sabrukušais Morandi tilts tika atklāts 1967. gadā un tolaik tika slavēts kā inženierijas spīdeklis, taču pēc katastrofas tika apšaubīts gan šis fakts, gan arī atbildīgo amatpersonu rīcība būves uzturēšanas procesā.

Jaunais tilts atjaunos Dženovas pilsētai svarīgo ceļu, kas katastrofas dēļ šo ostas pilsētu teju vai sacirta divos gabalos.

Citi šobrīd lasa

Krievijā šausminošā avārijā gājuši bojā 5 cilvēki, kuru auto ticis pārrauts uz pusēm 1
Fiksē BMW autovadītāju, kurš atļauto braukšanas ātrumu pārsniedz gandrīz par 100 km/h
VIDEO: Dobelē cilvēku simti izdejo virālo "Jerusalema" un izaicina citas Latvijas pilsētas 8
Pievienot komentāru

Алексей Навальный рассказал, как жена вернула его к жизни

Принцесса Евгения молчит о беременности, но прикрывает растущий живот сумкой