Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv
Sazvērestības teoriju vadīti bolīvieši posta 5G sakaru torņus
Līdzīgi uzbrukumi telekomunikāciju torņiem koronavīrusa pandēmijas laikā notikuši arī citviet pasaulē, arī Lielbritānijā. (Foto: REUTERS/SCANPIX)

Sazvērestības teoriju vadīti bolīvieši posta 5G sakaru torņus 2

Pasaulē
16. jūnijā 16:33 2020. gada 16. jūnijā 16:33
  Jauns.lv / LETA
Bolīvijā pirmdien izpostīti vairāki mobilo sakaru torņi, iedzīvotājiem bažījoties, ka 5G tehnoloģijas vainojamas Covid-19 izplatībā, vēsta vietējie mediji.

Atbilstoši vienai sazvērestības teorijai 5G tehnoloģiju darbība vājina imunitāti, atbilstoši citai, elektromagnētiskais starojums rada Covid-19 simptomus. Zinātnieki šīs versijas noraida, turklāt Bolīvijā vispār nav 5G infrastruktūras.

Četri sakaru torņi izpostīti Japakani, netālu no Santkrusas, vietējās policijas priekšnieks Franklins Viljasons apliecināja laikrakstam "El Deber".

"Mēs esam šokēti," sacīja Viljasons, notikušo pielīdzinot teroraktiem.

Vietējie iedzīvotāji iepriekš rīkojuši protestus, pieprasot, lai tiek nojaukti mobilo sakaru torņi bažu dēļ, ka tie var sekmēt Covid-19 izplatību.

Iekšlietu ministrs Arturo Muriljo tviterī izteica pieņēmumu, ka torņus Japakani, kā arī Sanhulianā un Ičilo - divās citās austrumdaļas pilsētās - posta bijušā prezidenta Evo Moralesa atbalstītāji.

Bolīvijas Sakaru ministrija nākusi klajā ar paziņojumu, ka valstī nav 5G infrastruktūras un ka šīs tehnoloģijas nav saistītas ar elpošanas ceļu slimībām.

Līdzīgi uzbrukumi telekomunikāciju torņiem koronavīrusa pandēmijas laikā notikuši arī citviet pasaulē, arī Lielbritānijā.

Par 5G torņa aizdedzināšanu Anglijas ziemeļrietumos pagājušajā nedēļā apcietināts kāds vīrietis.

Bolīvijā ar Covid-19 saistīto nāves gadījumu skaits sasniedzis 632, apstiprināta vairāk nekā 19 000 cilvēku inficēšanās ar koronavīrusu.

Citi šobrīd lasa

Meitenīte filmēja mājasdarbu, bet par video zvaigzni kļuva viņas tētis un brāļi 3
Ķīna arvien sparīgāk cenšas izmainīt Covid-19 izcelsmes stāstu 3
"Visai skarbi gāja," - Dženifere Rumpāne par pārdzīvoto Itālijas cietumā
Skatīt visus komentārus

«Живем на подаяния, Аллочка помогает»: Пугачева спасает Илью Резника

Герцогине Кэтрин и принцу Уильяму предстоит принять непростое решение.