Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv
Bijušais ASV prezidents Baraks Obama. (Foto: AFP/Scanpix)

Obama: demonstrācijas ir reakcija uz sen aktuāliem jautājumiem 3

Pasaulē
1. jūnijā 22:59 2020. gada 1. jūnijā 22:59
  Jauns.lv / LETA
Komentējot ASV notiekošos protestus, ko izraisījusi afroamerikāņa Džordža Floida nāve Mineapolisā, bijušais ASV prezidents Baraks Obama aicinājis cilvēkus transformēt "attaisnojamās dusmas mierīgā, ilgstošā un efektīvā rīcībā".

Obama norādīja, ka jāuzlabo informētība par netaisnīgumu, tostarp ar protestu palīdzību, bet pēc tam šīs apzināšanās jāpārvērš velētāju aktivitātē un jāievēl valdības amatpersonas, kas īstenos reformas.

Obama atzina, ka demonstrācijas ir reakcija uz sen aktuāliem jautājumiem, ko ievēlētās amatpersonas nav atrisinājušas. Vienlaikus viņš nosodīja vardarbību un laupīšanas.

"Protestu viļņi visā valstī atspoguļo patiesu un leģitīmu neapmierinātību ar desmitgadēm ilgo nespēju reformēt policijas prakses un plašāko krimināltiesību sistēmu Savienotajās Valstīs," sacīja Obama.

Eksprezidents uzsvēra, ka nepieciešams atzīt postošo lomu, ko rasisms spēlē ASV sabiedrībā, un īstenot reformas, kas risina šīs problēmas, piebilstot, ka nepieciešamas īstas pārmaiņas.

Kā ziņots, ASV jau gandrīz nedēļu notiek protesti, ko izraisīja Džordža Floida nāve Mineapolisā un kas tagad pārauguši grautiņos un laupīšanās.

46 gadus vecais Floids pirmdien Mineapolē tika aizturēts, policijai izmeklējot apsūdzības par viltotas banknotes izmantošanu.

Video redzams un dzirdams, kā roku dzelžos saslēgtais Floids ir nogāzts zemē un saka, ka nevar paelpot. Viens no policistiem tur celi uz Floida kakla. Notikuma vietā redzami arī citi policisti.

Citi šobrīd lasa

Domburam jauna simpātija - Jānis tagad ir kopā ar Līgu
Minimālisma stilā, bet ar saunu: NBS atrāda modernās kazarmas, kur dzīvos mūsu un sabiedroto karavīri 4
Džūlija Robertsa kāzu 18. gadadienā padalās ar retu fotogrāfiju kopā ar vīru 1
Skatīt visus komentārus

Джонни Депп в суде рассказал, что давал марихуану своей 13-летней дочери

СМИ: Дмитрий Нагиев восемь лет скрывал от жены тайную дочь