Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv
Cilvēki vairākas stundas gaida rindā, lai iekļūtu "IKEA" (Foto: SWNS/Scanpix)

Kā skudras uz pūzni: briti 3 stundas karst saulē, lai atkal varētu iepirkties "IKEA" 2

Ārzemēs
1. jūnijā 16:28 2020. gada 1. jūnijā 16:28
  Jauns.lv
Lielbritānijas valdībai atvieglojot vairākus Covid-19 pandēmijas laikā noteiktos ierobežojumus, durvis apmeklētājiem atkal vēruši vairāki zviedru mēbeļu giganta "IKEA" veikali. Pie veikaliem šodien novērotas milzīgas rindas, cilvēkiem līdz iekļūšanai veikalā atklātā saulē gaidot pat 3 stundas.

Fotogrāfijas no gaisa uzņemtas pie "IKEA" veikala Vestmidlendas grāfistē, bet pūļi vērojami arī pie pārējiem 19 atkal atvērtajiem veikaliem Lielbritānijā.

Simtiem pircēju izveidojuši garas rindas pie veikala esošajā autostāvvietā. Daži dedzīgākie pircēji rindā stāvējuši jau no plkst. 5.30 rītā - vairāk nekā 4 stundas pirms veikala atvēršanas. Ziņots arī par milzu sastrēgumiem veikala apkārtnē.

49 gadus vecā Mērija Baifīlda rindā sākusi stāvēt plkst. 8. "Kad ierados, es nespēju noticēt savām acīm," viņa stāsta. "Man šķita, ka es esmu ieradusies salīdzinoši agri, bet man priekšā jau bija izveidojusies iespaidīga rinda. Pāris cilvēku šeit atrodas jau kopš pulksten 5.30. Tas tiešām ir neprāts, bet līdz šim šeit valda kārtība. Apkārtnes satiksme gan ir "murgs"."

Cilvēki vairākas stundas gaida rindā, lai iekļūtu "IKEA" (Foto: SWNS/Scanpix)

Sieviete stāsta, ka pandēmijas laikā uzsākusi mājas remontu, un pietrūkstot daži pēdējie akcenti. "IKEA" atvēršanos viņa gaidījusi ilgi, jo šis veikals, salīdzinot ar citu piedāvājumiem tiešsaistē, esot visiszdevīgākais.

29 gadus vecais Filips Valkers ieradies sagatavots - viņš paņēmis līdzi saliekamo krēslu. "Esmu redzējis, kā pašlaik izskatās citi veikali un ātrās ēdināšanas iestādes, tāpēc biju noskaņojies, ka arī šeit valdīs haoss," viņš stāsta. "Tomēr līdz šim haosa šeit nav un šaubos, ka kaut kas mainīsies, kad tikšu iekšā. Nokļūšana rindas priekšpusē prasījusi vairāk nekā stundu." Vīrietis grib iegādāties slavenās "IKEA" gaļas bumbiņas.

"IKEA" Lielbritānijā visus 22 veikalus slēdzis jau 22.martā. Tagad klienti tiek lūgti iepirkties vienatnē, izmantot veikalā izvietotos roku dezinfekcijas līdzekļus, kā arī iepriekš sagatavot pirkumu sasrakstu. Lai gan bērnu rotaļlaujumi un restorāni paliek slēgti, pārtikas veikals ir atvērts.

Zināms, ka pirmdien darbu atsāk arī Anglijas skolas, kas tika slēgtas pirms desmit nedēļām nolūkā ierobežot jaunā koronavīrusa izplatību, taču daudzi vecāki plāno bērnus paturēt mājās, jo ierobežojumu atcelšanu uzskata par pārāk strauju.

Mīkstinot līdzšinējos ierobežojumus, Anglijā atsāksies mācības pamatskolās, ārpus telpām drīkstēs pulcēties līdz pat sešiem cilvēkiem, darbu atsāks brīvdabas tirgi, tiks atļautas sporta sacensības, lai gan bez skatītājiem, un aptuveni diviem miljoniem ļaužu, kas atzīti par vislielākajam pandēmijas riskam pakļautām personām, atkal būs ļauts iziet svaigā gaisā.

Taču, ņemot vērā to, ka Lielbritānijā ir viens no augstākajiem Covid-19 izraisītās mirstības līmeņiem, daudzi bažījas, ka ierobežojumi tiek atcelti pāragri. Arī daļa zinātnieku brīdina valdību, ka tas var novest pie infekcijas otrā viļņa.

Lielbritānijā oficiāli reģistrēto Covid-19 upuru skaits ir pārsniedzis 38 000, lai gan nacionālais statistikas birojs lēš, ka mirušo skaits varētu būt 48 000.

Citi šobrīd lasa

Uzsākts kriminālprocess par rakstnieka Paula Bankovska nāvi
Četrpadsmit eiro dēļ atraitne paliek bez dzīvokļa un auto 1
Seriāla "Glee" zvaigznes pazušanas vietā atrasts līķis
Skatīt visus komentārus

Бывшая лучшая подруга герцогини Меган пообещала свести с ней счеты

Максим Галкин показал, как выглядит SPA-центр в их с Аллой Пугачевой замке