Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv
Noslepkavotā Saūda Arābijas žurnālista Džamala Hašogi dēls spiež roku Saūda Arābijas kroņprincim Mohammedam bin Salmanam. (Foto: AP/Scanpix)

Noslepkavotā žurnālista Hašogi bērni piedevuši slepkavām, izglābjot viņus no nāvessoda

Ārzemēs
23. maijā 11:04 2020. gada 23. maijā 11:04
  Jauns.lv / LETA
Noslepkavotā Saūda Arābijas žurnālista Džamala Hašogi dēli piektdien paziņoja, ka "piedod" sava tēva slepkavām, tādējādi atbrīvojot 5 valsts aģentus no viņiem iepriekš piespriestā nāvessoda.

"Mēs, mocekļa Džamala Hašogi dēli, paziņojam, ka piedodam tiem, kas nogalināja mūsu tēvu," tviterī paziņoja žurnālista dēls Salahs Hašogi, kurš dzīvo Saūda Arābijā.

Saskaņā ar Saūda Arābijas likumiem noslepkavotā vīrieša dēlu paziņojums kalpo par likumīgu iemeslu atcelt nāvessodu.

ASV dzīvojušais laikraksta "The Washington Post" līdzstrādnieks Džamals Hašogi, kurš kritizēja Saūda Arābijas režīmu, 2018.gada 2.oktobrī tika nogalināts Saūda Arābijas konsulātā Stambulā, kur viņš bija ieradies, lai saņemtu laulībām ar Turcijas pilsoni Hatidži Džengizu nepieciešamos dokumentus.

Saūda Arābija sākotnēji noliedza, ka tai būtu jebkas zināms par to, kas noticis ar Hašogi, bet vēlāk apgalvoja, ka 59 gadus vecais žurnālists konsulātā Stambulā zaudējis dzīvību dūru cīņā, līdz visbeidzot atzina, ka žurnālists nogalināts ar iepriekšēju nodomu pastrādātā slepkavībā.

Saūda Arābijas prokuratūra noliegusi, ka ar Hašogi slepkavību būtu saistīts kroņprincis Mohammeds bin Salmans.

Izmeklēšanā noskaidrots, ka 15 Saūda Arābijas aģenti devās uz Turciju, lai konsulātā tiktos ar Hašogi. Viņu vidū bija tiesu medicīnas eksperts, izlūkdienesta un drošības dienesta eksperti un cilvēki, kas strādāja kroņprinča birojā.

Turcijas amatpersonas uzskata, ka Hašogi konsulātā tika nogalināts un viņa līķis pēc tam sadalīts gabalos ar kaulu zāģi.

Saūda Arābija ir saukusi tiesas priekšā 11 cilvēkus saistībā ar Hašogi slepkavību. Pieciem no viņiem tika piespriests nāvessods, trim - 24 gadu cietumsods, bet pārējie trīs tika attaisnoti, decembrī paziņoja prokurors.

Saistītās ziņas

Saūda Arābijā saistībā ar Hašogi slepkavību 5 cilvēkiem piespriests nāvessods 1
Saūda Arābija ar miljoniem atpērkas no noslepkavotā žurnālista Hašogi bērniem 40
4 mēnešus pēc žurnālista Hašogi slepkavības viņa līgava paziņo: "Tuviniekiem joprojām nav kapa, kur sērot" 4

Salahs Hašogi iepriekš bija paziņojis, ka viņš "pilnīgi uzticas" tiesu sistēmai, un kritizējis opozīciju, kas, viņa vārdiem sakot, mēģinājusi izmantot savā labā šo slepkavības lietu. 

Laikraksts "The Washington Post" aprīlī ziņoja, ka Hašogi bērni, tai skaitā Salahs, ir saņēmuši miljoniem ASV dolāru vērtus mājokļus un Saūda Arābijas iestādes viņiem ik mēnesi maksā tūkstošiem dolāru. 

Salahs noraidīja šo ziņu un noliedza, ka būtu apspriedis kādu finansiālu izlīgumu ar Saūda Arābijas valdību.  

Citi šobrīd lasa

Noskaidrojies patiesais hercogieņu Ketrīnas un Meganas attiecību izjukšanas iemesls 6
Vīrietis satiek agresīvu ēdiena kurjeru, kurš latviski nesaprot ne vārda 25
Saasināta situācija ASV: protestējot pret policijas aizturēta afroamerikāņa nāvi, laupa veikalus, dedzina ēkas
Pievienot komentāru

Брэд Питт и Анджелина Джоли объединились, чтобы устроить Шайло незабываемое 14-летие

Герцогиня Меган обратилась в полицию: она чувствует себя в опасности в новом доме