Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv
Uhaņa. (Foto: REUTERS/SCANPIX)

Ķīna ir jaunas koronavīrusa krīzes priekšā, brīdina Nacionālā Veselības komisija 3

Pasaulē
7. aprīlī 15:37 2020. gada 7. aprīlī 15:37
  Jauns.lv
Ķīna saskaras ar diviem lieliem riskiem, kas varētu radīt jaunu koronavīrusa krīzi valstī, pavēstījusi Nacionālā Veselības komisija. Iestāde mudinājusi amatpersonas pastiprināti uzraudzīt "izkaisītās infekcijas" un iespējamos "reģionālos uzliesmojumus", ko izraisa neiedzimtas slimības un pacienti bez simptomiem.

Ķīna šodien paziņoja, ka valstī pirmo reizi kopš krīzes sākuma nav mirušo no Covid-19. Pirmo reizi samazinājies ar kritiskā stāvoklī esošo pacientu skaits.

Tomēr Nacionālā Veselības komisija brīdinājusi amatpersonas, ka tās var saskarties ar "grūtiem uzdevumiem", lai izvairītos no jauniem koronavīrusa izraisītiem nāves gadījumiem.

Šie paziņojumi nākuši pēc tam, kad amatersonas apdomājušas iespēju jau rīt atcelt 76 dienu ilgos pulcēšanās ierobežojumus Uhaņā.

Bažas radot tas, ka vairāk nekā pusmiljons Ķīnas iedzīvotāju bija jāievēro karantīna pēc tam, kad trim ārstiem tika konstatēts Covid-19, lai gan viņiem nav bijuši nekādi saslimšanas simptomi.

Ievestie saslimšanas gadījumi un pacienti, kuriem simptomu nav, bet kuri joprojām var inficēt citus cilvēkus, kļuvuši par satraukuma pamatu, kad pēc ļoti stingrajiem ierobežojošajiem pasākumiem izdevies samazināt infekcijas izplatīšanās ātrumu.

Pekina sākusi uzskatīt, ka jaunais koronavīruss tagad ir "ārvalstu problēma". Lielās Ķīnas pilsētas Pekina un Šanhaja savās lidostās izveidojušas "medicīnas cietokšņus", kur lidmašīnu pasažieriem tiek veiktas stingras pārbaudes un jāievēro 14 dienu karantīna.

Kā norāda varasiestādes, visi jaunie ar Covid-19 inficētie pasažieri ieradušies Ķīnā no citām valstīm. Ķīnā līdz šim konsatēti 81740 inficēšanās gadījumi, bet 3331 cilvēks miris.

Pandēmija visā pasaulē ir nogalinājusi vairāk nekā 74000 cilvēku, bet inficējušies ir vairāk nekā 1,3 miljoni. 

Citi šobrīd lasa

Kurā zodiaka zīmē dzimušās ir vislabākās sievas 5
Kad sāksies meteoroloģiskā vasara? Jaunākās sinoptiķu prognozes 1
Valstspilsētas statusu piešķir desmit pilsētām 8
Skatīt visus komentārus

Муж звезды «Москва слезам не верит» умер от коронавируса, сама актриса также больна

Вся в кровоподтеках: фото и видео Агаты Муцениеце шокировали поклонников 1