Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv
 

Pieci mirušie, karavīri ielās un tukši veikalu plaukti - koronavīruss Itāliju pārvērtis tūristu biedā 20

Ārzemēs
24. februārī 15:00 2020. gada 24. februārī 15:00
  Jauns.lv
Koronavīrusa uzliesmojums Itālijā daļu valsts pārvērtis teju līdz nepazīšanai. Cenšoties apturēt slimības izplatību, varas iestādes paziņojušas par valsts ziemeļu daļas slēgšanu.

Fotogrāfijās, kas uzņemtas Milānā, redzams, ka ierasti redzamo tūristu baru vietā nu uz ielām atrodas bruņoti karavīri. Veikalos novērojami tukši plaukti, cilvēki pārvietojas ar sejas maskām.

Kā ziņo CNN, Itālijā no koronavīrusa miruši jau pieci cilvēki, bet vismaz 219 ir inficējušies. Lielākā daļa inficēto (167) atrodas Lombardijas reģionā, kura centrs ir Milāna. Viens cilvēks ir atlabis, bet 91 noteikts mājas režīms. Vīrusa uzliesmojums Itālijā sācies pagājušajā piektdienā.

Joprojām nav zināms, kurš cilvēks ir uzskatāms par pirmo vīrusa izplatītāju Itālijā, tāpēc ir grūti paredzēt slimības izplatību. Tomēr Itālijas Valsts civilās aizsardzības aģentūras vadītājs Andželo Borelli informē, ka Itālija tūristiem nav apdraudējums - koronavīrusa skartās valsts vietas ir norobežotas.

Vairāku komūnu teritorijās ir noteikta karantīna, ir ierobežota iebraukšana un izbraukšana. Tāpat Lombardijas reģionā plānots slēgt izglītības iestādes un muzejus, kā arī atcelt kultūras pasākumus.

Koronavīruss izplatījies jau vairāk nekā 25 valstīs un rada pieaugošas bažas sakarā ar jaunām uzliesmojuma vietām Eiropā, Tuvajos Austrumos un Āzijā.

Jaunā koronavīrusa "Covid-19" upuru skaits Ķīnā pirmdien pieaudzis līdz 2592, pēdējo 24 stundu laikā ar šo vīrusu nomirstot 150 cilvēkiem, paziņoja Nacionālā veselības komisija.

Iepriekšējā dienā upuru skaits pieauga par 97. Infekcijas gadījumu skaits pēdējo 24 stundu laikā pieaudzis par 409, pārsniedzot 76 000.

Visi inficēšanās gadījumi, izņemot 11, reģistrēti vīrusa uzliesmojuma epicentrā Hubei provincē. Vairākas provinces vairākas dienas pēc kārtas nav reģistrējušas jaunus inficēšanās gadījumus.

Citi šobrīd lasa

Jehovieši savu Valstības zāli Torņakalnā notirgojuši burvju māksliniekiem Pecolli. Iluzionisti Covid-19 dēļ nu ir sprukās 37
Rīgas mikroautobusā saraudina un liek stāvēt kājās meitenei, kura grib ievērot visus drošības priekšrakstus 5
Liene Greifāne: "Maskavā iebraucis simtiem armijas mašīnu un šķiet, ka tuvākajā laikā kaut kas notiks" 5
Skatīt visus komentārus

"Как на курорте": Максим Галкин признался, что прекрасно себя чувствует в самоизоляции

Лера Кудрявцева рассказала о результате теста на коронавирус