Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv
Ukrainā putnu gripa konstatēta četrās mājputnu novietnēs. (Foto: Ieva Čīka/LETA)

Aizliegts Eiropas Savienībā ievest putnu gaļu no Ukrainas 1

Pasaulē
2020. gada 24. janvārī 15:05 2020. gada 24. janvārī 15:05
  Jauns.lv / LETA
Saistībā ar Ukrainā konstatēto putnu gripu Eiropas Komisija aizliegusi Eiropas Savienībā (ES) ievest svaigu putnu gaļu no šīs valsts, informēja Pārtikas un veterinārajā dienestā (PVD).

Tāpat ES no Ukrainas aizliegts ievest putnu gaļas izstrādājumus, putnu gaļas produktus, kā arī neapstrādātus blakusproduktus, kas satur putnkopības materiālus un kuri nav paredzēti cilvēku patēriņam.

Vienlaikus PVD Sabiedrisko attiecību daļas vadītāja Ilze Meistere piebilda, ka caur Latvijas robežkontroles punktiem pēdējo gadu laikā putnu gaļa no Ukrainas nav ievesta.

"PVD atgādina - ieceļojot ES no trešajām valstīm, tostarp no Ukrainas gaļu un gaļas produktus personīgam patēriņam ievest ir aizliegts," uzsvēra Meistere.

Ukrainā, pēc jaunākajiem PVD publiskotajiem datiem, putnu gripa konstatēta četrās mājputnu novietnēs.

Jau ziņots, ka mājputniem putnu gripa šobrīd konstatēta Čehijā, Rumānijā, Ungārijā, Polijā, Slovākijā un Ukrainā, bet savvaļas putniem - Polijā un Vācijā.

PVD aicina mājputnu īpašniekus nelaist mājputnus ārpus telpām vai nožogotām konstrukcijām, stingri ievērot biodrošību, nepieļaujot mājputnu kontaktu ar savvaļas putniem, kā arī atlikušajos ziemas un gaidāmajos pavasara mēnešos atturēties no mājputnu iegādes citās Eiropas valstīs. Tāpat mājputnu turētājiem jānodrošina, lai mājputnu barībai un pakaišiem nevarētu piekļūt savvaļas putni. Mājputnu turētājiem arī nevajadzētu piedalīties tirgos, izstādēs, skatēs un citos pasākumos ar mājputnu piedalīšanos.

Par visiem aizdomu gadījumiem par mājputnu saslimšanu, nekavējoties jāziņo praktizējošam veterinārārstam vai PVD. Tāpat PVD aicina Latvijas iedzīvotājus ziņot, vienuviet novērojot vairākus mirušus savvaļas ūdensputnus.

Putnu gripa ir akūta, ļoti bīstama putnu infekcijas slimība, kas raksturojas ar pēkšņu un strauju slimības norisi, putnu nespēku, depresiju un atteikšanos no barības, izspūrušām spalvām, drudzi, izmainītu gaitu, zilganu ādas krāsu un masveida putnu nobeigšanos. Vīrusa izplatītāji ir savvaļas putni, sevišķi ūdensputni, kuriem slimība var noritēt bez raksturīgajām slimības pazīmēm. Savukārt mājputni var saslimt, nonākot tiešā kontaktā ar inficētajiem putniem vai uzņemot slimības ierosinātāju ar inficētu barību vai ūdeni.

Citi šobrīd lasa

Ventspils pusē apēd suni, Ošupē noplosa teļu. Vai jāsāk baidīties no agresīviem vilkiem? 1
"Ja krist, tad no balta zirga!" Seksologs Šulcs par papardes zieda meklēšanas tradīciju
"Balticovo" angārā sadegušas aptuveni 4500 vistas 3
Pievienot komentāru

"Если бы мы потеряли еще день, я бы умерла": экс-жена Аршавина показала свое изменившееся лицо без прикрас

Полуобнаженная Екатерина Варнава приняла участие в смелой фотосессии