Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv

"Viņš glāba dzīvības" - Londonas teroraktā bojāgājušais veltījis dzīvi, lai palīdzētu citiem 4

Pasaulē
2019. gada 1. decembrī 15:38 2019. gada 1. decembrī 15:38
  Jauns.lv / LETA
Kembridžas universitātes absolvents, kurš tika nogalināts terorista uzbrukumā uz Londas tilta, “veltīja savu dzīvi, lai palīdzētu citiem,” vēsta “Sky News”.

View this post on Instagram

MPhil Mitchell

A post shared by Jack Merritt (@jackdavidmerritt) on

25 gadus vecais Džeks Merits bija kursa koordinators lekcijai cietuma rehabilitācijas konferencē, kuru dienu pirms uzbrukuma aomeklēja arī 28 gadus vecais terorists Usmans Kāns.

Viņš iepriekš bija notiesāts par terorismu un pērn tika atbrīvots no cietuma, sestdien paziņoja policija.

Līdzjūtību bojāgājušā ģimenei savā “Twitter” kontā izteicis arī britu reperis Dave, raksturojot viņu par “vislabāko puisi”.

“Viņš veltīja savu dzīvi, lai palīdzētu citiem, esmu pagodināts satikties ar kādu, kā tu. Es nekad neaizmirsīšu, ko esi mūsu visu labā izdarījis,” teikts repera ierakstā.

Bojāgājušā vīrieša tēvs Deivs savā “Twitter” kontā par godu savam dēlam ierakstījis: “Mans dēls Džeks, kurš tika nogalināts uzbrukumā, nevēlētos lai viņa nāve tiktu izmantota kā iegansts stingrākiem spriedumiem un nevajadzīgai cilvēku aizturēšanai.”

Labus vārdus par Džeka personību un attieksmi pret cilvēkiem, dzīvi un darbu, kuru veica sociālajos tīklos izteikuši vēl daudzi citi puiša draugi un paziņas: "Ar savu darbu viņš glāba dzīvības".

Vīrietis, kurš piektdien Londonā nodūra divus cilvēkus un kuru nošāva policija, iepriekš bija notiesāts par terorismu un pērn tika atbrīvots no cietuma, sestdien paziņoja policija.

Policija informēja, ka uzbrucējs Usmans Kāns bija 28 gadus vecs, un paziņoja, ka viņi aktīvi nemeklē citus aizdomās turamos saistībā ar šo incidentu.

"Šis indivīds bija zināms varas iestādēm, 2012.gadā tika atzīts par vainīgu terorisma noziegumos. Viņš 2018.gada decembrī tika atbrīvots no cietuma uz pārbaudes laiku," paziņoja Londonas policijas komisāra asistents Neils Basu.

Ziņu avots drošības spēkos iepriekš bija pavēstījis Lielbritānijas ziņu aģentūrai "Press Association", ka uzbrukuma rīkotājs bijis saistīts ar "islāma teroristu grupējumiem". 

Basu sacīja, ka Kāns bija dzīvojis Stafordšīras grāfistē Anglijas vidienē un ka policisti veikuši kratīšanu kādā adresē šajā rajonā.

"[Uzbrukuma] apstākļi, kā mēs tos pašlaik saprotam, ir tādi, ka uzbrucējs piektdienas pēcpusdienā bija apmeklējis pasākumu "Mācāmies kopā" Zivju tirgotāju cunftes namā," teikts Basu paziņojumā.

"Mēs uzskatām, ka uzbrukums sākās šajā namā, pirms viņš to atstāja, un turpinājās uz Londonas tilta."

Laikraksts "The Times" ziņoja, ka uzbrucējs apmeklējis krimināltiesībām veltītu konferenci šajā vēsturiskajā namā, kas celts 1834.gadā, un draudējis šo namu uzspridzināt.

Pēc tam uzbrucējs pie Londonas tilta pilsētas centrā nodūra divus cilvēkus un sadūra vēl trīs, līdz garāmgājēji viņu savaldīja un policija viņu nošāva uz Londonas tilta.

Skotlendjards paziņoja, ka uzbrucējam pie ķermeņa bijusi piestiprināta "spridzekļa imitācija".

"Es tagad varu apstiprināt, ka tas ir pasludināts par teroristisku incidentu," paziņoja Londonas policijas komisāra asistents Neils Basu. Pēc viņa teiktā, šobrīd nav skaidrs uzbrucēja motīvs.

Citi šobrīd lasa

“Tikai tagad sāku atgriezties dzīvē,” saka fotogrāfs Gatis Rozenfelds divus mēnešus pēc atveseļošanās no Covid-19 7
FOTO: mākslas baudītāji pulcējas Arvila Lindes personālizstādes "Raganas" atklāšanā
Uzņēmumā Ventspilī piesavinās lielu naudas summu; daļa turēta kurpju kastēs, pazaudēta vai notērēta uzdzīvē Rīgā
Skatīt visus komentārus

Сэкономил: стало известно, какие подарки Гарри преподнес Меган на день рождения

«Подделка всегда будет копией»: Муцениеце высказалась о Карпович