Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv

Makrons kritizē 16 gadus veco Grētu Tūnbergu 6

Ārzemēs
24. septembrī 19:40 2019. gada 24. septembrī 19:40
Jauns.lv / LETA
Francijas prezidents Emanuels Makrons otrdien kritizējis 16 gadus veco zviedru vides aktīvisti Grētu Tūnbergu par sūdzības iesniegšanu ANO pret Franciju un četrām citām valstīm par nerīkošanos klimata jomā.

Tūnberga un 15 citi bērni lūguši ANO Bērnu tiesību komiteju atzīt, ka Argentīna, Brazīlija, Francija, Vācija un Turcija pārkāpj bērnu tiesības, pienācīgi necīnoties par siltumnīcefekta izraisošo gāzu emisijas samazināšanu.

Aktīvistiem būtu jākoncentrējas uz "tiem, kas cenšas nobloķēt lietas", intervijā radiostacijai "Europe1" sacīja Makrons. "Man nav radies iespaids, ka Francija vai Vācijas valdība pašreiz kaut ko bloķētu," norādīja prezidents.

Saskaņā ar juristu firmu, kas pārstāv nepilngadīgos sūdzības iesniedzējus, minētās piecas valstis izvēlētas, jo ir lielākās piesārņotājas, kas piekritušas ANO komitejas sūdzību procedūrai.

Makrons sacīja, ka pilnīga atteikšanās no akmeņoglēm un ogļūdeņraža ieguves diez vai ir visefektīvākā pieeja.

Viņš norādīja, ka ļoti radikālas nostājas ieņemšana izraisīs pretestību sabiedrībā.

Makrons centies sevi pasniegt kā līderi cīņā pret klimata izmaiņām un nosodījis ASV prezidenta Donalda Trampa lēmumu izstāties no ANO Parīzes klimata vienošanās.

Lai gan Makrons februārī uzņēma Tūnbergu Elizejas pilī, pusaudze jūnijā kritizēja Franciju par vēršanos pret vides aktīvistiem.

"Noskatieties video un pajautājiet sev - kurš kuru aizstāv?" instagramā rakstīja Tūnberga, daloties ar video, kur redzams, kā policija Parīzē pielieto asaru gāzi pret protestētājiem, kuri atteicās pārtraukt tilta blokādi.

Citi šobrīd lasa

Noskaidrota “Caur ērkšķiem uz...” trešās sezonas uzvarētāja
Atklājies, ka vīrieši iemīlas ātrāk nekā sievietes 1
VIDEO: kaila "Instagram" modele no sava dzīvokļa aizbiedē bruņotu laupītāju 3
Skatīt visus komentārus

Герцогиня Кэтрин вышла в свет в бархатном платье и любимой тиаре принцессы Дианы

Приемные дети Брэда Питта отказались встречать с ним Рождество: с отцом будут Шайло и близнецы