Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv

VIDEO: policists Maskavā aizturētam piketētājam kaut ko iebāž kabatā 40

Pasaulē
2019. gada 17. augustā 20:07 2019. gada 17. augustā 20:07
  Jauns.lv
Aculiecinieki Maskavā nofilmējuši aizdomīgu piketa dalībnieka aizturēšanu. Piketētājs pretojās, bet vairāku policistu pavadībā viņš tomēr tika aizturēts. Video redzams, ka kāds policists no aizmugurez aizturētajam jaunietim kaut ko iebāž kabatā.

Maskavā vecā Arbata rajonā tika aizturēts viens no "Beztermiņa protesta" aktīvistiem. Dmitrijs Baturo skandēja: "Policija ar tautu, nekalpo ķēmiem!"

Aktīvisti sāka izkliegt šos saukļus pēc tam, kad 17 gadus vecā Olga Misika no policistu aizturēšanas patvērās kafejnīcā.

Pamatotas aizdomas, ka polcisti Dmitrijam Baturo aizturēšanas brīdī kaut ko iebāza kabatā. (Foto: Ekrānuzņēmums)

Policisti Baturo aizveda uz autobusu un sāka skaidrot, ka akcija ir nelikumīga. Baturo no aizturēto autobusa kliedza, ka viņam mēģinājuši atņemt pasi, vēsta "Dozd" reportieri.

Jauns.lv jau ziņoja, ka Krievijas galvaspilsētā Maskavā sestdien notiek vairāki individuālie piketi, pieprasot godīgas vēlēšanas un protestējot pret politiskajām represijām.

Piketus rīko pašvaldības deputāti Iļja Azars, Andrejs Morjevs un Jeļena Fiļina. Piketi notiek pie Visocka, Šuhova un Krupskajas pieminekļiem.

Šajā maršrutā deputāti bija plānojuši demonstrāciju, bet pašvaldības atļauja netika saņemta. Tad akcijas rīkotāji mēģināja organizēt masveida piketus, bet arī tas tika liegts.

Individuālie piketi ar varasiestādēm nav jāsaskaņo, tomēr policija dažkārt arī aiztur šo akciju dalībniekus, aizbildinoties ar dažādiem iemesliem.

Visi trīs deputāti uzsvēra, ka šo sestdien neviens neaicina rīkot nesankcionētus gājienus.

Neraugoties uz to, Maskavas centrā pie Bulvāru loka, kur notika individuālie piketi, tika sakoncentrēti policijas spēki.

Sestdien Maskavā Saharova prospektā notika arī varasiestāžu saskaņots mītiņš par taisnīgām vēlēšanām, ko organizēja Komunistiskā partija.

Saistītās ziņas

Vairākos piketos Maskavā pieprasa godīgas vēlēšanas 51
Mītiņā Maskavā sanāk 50 000 cilvēku; aizturēta Navaļnija sabiedrotā Ļubova Soboļa 9
Krievijā izmeklē video, kurā redzams, kā policists bez iemesla sit sievieti

Kompartijas mītiņā uzstājās tās līderis Genādijs Zjuganovs, kurš iepriekš izteicies, ka ar varasiestādēm nesaskaņotā 27.jūlija protesta akcija bijusi "oranžās lepras zobu atņirgšana", un mudinājis jaunatni varas neatļautajās akcijās nepiedalīties.

Mītiņā Saharova prospektā piedalījās aptuveni 4000 cilvēku.

Varasiestāžu atteikums reģistrēt opozīcijas kandidātus Maskavas pašvaldības vēlēšanām izraisījis protestu vilni, kas ir viens no lielākajiem kopš Vladimira Putina atgriešanās Krievijas prezidenta amatā 2012.gadā.

Demonstrācijas, no kurām dažas bijušas nesankcionētas, aizvadītā mēneša gaitā satricinājušas Maskavu. Lielākā demonstrācija notika 10.augustā, un tajā piedalījās līdz 60 000 cilvēku.

Policija cenšas protestus apslāpēt un daudzus to dalībniekus aizturējusi. Protestos 27.jūlijā tika aizturēti 1400 cilvēki.

Citi šobrīd lasa

Tūkstotis zobu, beigta haizivs un pie sliekšņa pamests mazulis - ārzemju zvaigznēm ir tiešām traki fani
“Viņi izpostīja manu dzīvi,” – Billija Ailiša uz skatuves apraudas par interneta troļļu uzbrukumiem
Skandalozais bijušais ministrs Vasilijs Meļņiks pie Šlesera ierodas ar lepnu rolsroisu 6
Tēmas: Maskava, Krievija
Skatīt visus komentārus

Отец Майкла Дугласа оставил семью без наследства

Герцогиня Меган и принц Гарри развязали новый конфликт с королевской семьей