Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv
ASV prezidents Donalds Tramps. (Foto: AP/Scanpix)

Lēnās notikumu attīstības dēļ Tramps esot zaudējis interesi par Venecuēlu 12

Ārzemēs
2019. gada 20. jūnijā 09:16 2019. gada 20. jūnijā 09:16
  Jauns.lv / LETA
ASV prezidents Donalds Tramps zaudē interesi par situāciju Venecuēlā, jo viņam apnicis gaidīt, kad opozīcija gāzīs prezidentu Nikolasu Maduro, vēsta laikraksts "The Washington Post", atsaucoties uz avotiem Baltajā namā.

Kā norāda avīze, Tramps nav apmierināts ar to, kā viņa padomnieks nacionālās drošības jautājumos Džons Boltons un galvenais speciālists par Latīņameriku Maurisio Klevers-Karone novērtējuši situāciju Venecuēlā.

Tramps uzskata, ka viņa loku "apspēlējuši" ne tikai Venecuēlas varasiestādes un Maduro, bet arī opozīcija ar tās līderi Huanu Gvaido priekšgalā. Kā avīzei pastāstījuši avoti, Venecuēlas opozīcijas pārstāvji pārliecinājuši Balto namu, ka viņiem ir daudz sabiedroto valdībā un viņi bez grūtībām gāzīs Maduro.

Tramps uzskatījis, ka "varēs gūt uzvaru un reklamēt to kā lielu ārpolitisku sasniegumu". Taču pēc virknes opozīcijas neveiksmju Tramps sācis zaudēt pacietību un interesi par Venecuēlu.

Tramps izvēlas nepieminēt Venecuēlu savās runās, kā arī nerunā par iespējamu militāru iejaukšanos, kā to darīja februārī. Tāpat viņš Venecuēlu nepiemin arī tviterī.

Tikmēr Baltais nams uzstāj, ka nedomā pārtraukt spiedienu uz Karakasu, īstenojot ilgtermiņa stratēģiju.

Venecuēlā turpinās konfrontācija starp Maduro un Gvaido, kas janvārī sevi pasludinājis par prezidenta pienākumu pagaidu izpildītāju un kuru par leģitīmu Venecuēlas valsts pagaidu vadītāju atzinušas vairāk nekā 50 valstis, arī ASV un daļa Latīņamerikas valstu.

Savukārt Krievija un Ķīna ir to valstu vidū, kas turpina atbalstīt Maduro.

Gvaido atbalstītāji Maduro neatzīst par likumīgu valsts prezidentu pēc tam, kad viņš pērn uzvarēja vēlēšanās, kuras daudzi uzskata par viltotām

Citi šobrīd lasa

11 gadus pēc traģēdijas naktsklubā viņa dzīvoja paralizēta un nomira vienatnē Covid-19 dēļ
FOTO: Ukrainas lielāko dabisko krūšu īpašniece, 31 gadu vecā Mila, apbalvota svinīgā ceremonijā Kijevā
Olimpiskais čempions Igors Vihrovs nogādāts slimnīcā
Skatīt visus komentārus

Выяснилось, почему сын герцогини Меган и принца Гарри не общается с другими детьми

"Переплюнул все рамки этики и адекватных вопросов": Максим Галкин разочаровал зрителей передачи "Сегодня вечером"