Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv
ASV prezidents Donalds Tramps. (Foto: AP/Scanpix)

Lēnās notikumu attīstības dēļ Tramps esot zaudējis interesi par Venecuēlu 12

Ārzemēs
20. jūnijā 09:16 2019. gada 20. jūnijā 09:16
Jauns.lv / LETA
ASV prezidents Donalds Tramps zaudē interesi par situāciju Venecuēlā, jo viņam apnicis gaidīt, kad opozīcija gāzīs prezidentu Nikolasu Maduro, vēsta laikraksts "The Washington Post", atsaucoties uz avotiem Baltajā namā.

Kā norāda avīze, Tramps nav apmierināts ar to, kā viņa padomnieks nacionālās drošības jautājumos Džons Boltons un galvenais speciālists par Latīņameriku Maurisio Klevers-Karone novērtējuši situāciju Venecuēlā.

Tramps uzskata, ka viņa loku "apspēlējuši" ne tikai Venecuēlas varasiestādes un Maduro, bet arī opozīcija ar tās līderi Huanu Gvaido priekšgalā. Kā avīzei pastāstījuši avoti, Venecuēlas opozīcijas pārstāvji pārliecinājuši Balto namu, ka viņiem ir daudz sabiedroto valdībā un viņi bez grūtībām gāzīs Maduro.

Tramps uzskatījis, ka "varēs gūt uzvaru un reklamēt to kā lielu ārpolitisku sasniegumu". Taču pēc virknes opozīcijas neveiksmju Tramps sācis zaudēt pacietību un interesi par Venecuēlu.

Tramps izvēlas nepieminēt Venecuēlu savās runās, kā arī nerunā par iespējamu militāru iejaukšanos, kā to darīja februārī. Tāpat viņš Venecuēlu nepiemin arī tviterī.

Tikmēr Baltais nams uzstāj, ka nedomā pārtraukt spiedienu uz Karakasu, īstenojot ilgtermiņa stratēģiju.

Venecuēlā turpinās konfrontācija starp Maduro un Gvaido, kas janvārī sevi pasludinājis par prezidenta pienākumu pagaidu izpildītāju un kuru par leģitīmu Venecuēlas valsts pagaidu vadītāju atzinušas vairāk nekā 50 valstis, arī ASV un daļa Latīņamerikas valstu.

Savukārt Krievija un Ķīna ir to valstu vidū, kas turpina atbalstīt Maduro.

Gvaido atbalstītāji Maduro neatzīst par likumīgu valsts prezidentu pēc tam, kad viņš pērn uzvarēja vēlēšanās, kuras daudzi uzskata par viltotām

Citi šobrīd lasa

FOTO, kas jāredz - tādas mūsu šovbiznesa zvaigznes izskatīšoties vecumdienās 79
Filozofs Vents Sīlis: "Nespēja izturēt vientulību parāda mūsu infantilisma apmērus" 37
Cēsu pusē jau trīs dienas bez vēsts pazudis Mārtiņš Janovs, kurš Rīgā iekāpis autobusā
Skatīt visus komentārus

Раскрыт секрет осиной талии герцогини Кэтрин

Полиция приехала в Кенгарагс спасать котят, но пришлось оказывать помощь не только им