Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv
Sešas kravas automašīnas palīdzību piegādāja Sarkanā Krusta noliktavā Karakasā. (Foto: EPA/Scanpix)

Venecuēla saņēmusi otro Sarkanā Krusta humānās palīdzības sūtījumu 1

Pasaulē
2019. gada 18. jūnijā 14:45 2019. gada 18. jūnijā 14:45
  Jauns.lv / LETA
Venecuēla saņēmusi otro Sarkanā Krusta humānās palīdzības kravu, kurā atradās arī Panamas piegādātas 24 tonnas medicīnas preču un ģeneratoru, lai palīdzētu slimnīcām risināt akūto veselības aprūpes krīzi valstī.

Paziņojumā Venecuēlas Sarkanais Krusts informēja, ka ir saņēmis "medikamentus, medicīnas preces un elektrības ģeneratorus", ko sadalīs slimnīcām visā valstī.

Sešas kravas automašīnas palīdzību piegādāja Sarkanā Krusta noliktavā Karakasā, novēroja ziņu aģentūra AFP.

Piegādes mērķis ir mazināt katastrofālo medikamentu un medicīnas preču trūkumu Venecuēlas slimnīcās.

Valsts jau vairāk nekā četrus gadus ieslīgusi recesijā un tur valda hiperinflācija, kā rezultātā valstī trūkst pirmās nepieciešamības preču, piemēram, pārtikas un medikamentu.

Apvienoto Nāciju Organizācija paziņojusi, ka ceturtajai daļai no 30 miljoniem Venecuēlas iedzīvotāju steidzami nepieciešama palīdzība.

Ar naftas resursiem bagātā Dienvidamerikas valsts ir piedzīvojusi nozīmīgās jēlnaftas ražošanas sabrukumu, un Starptautiskais valūtas fonds lēš, ka šogad inflācija sasniegs 10 miljonus procentu.

Sociālistu prezidents Nikolass Maduro aprīlī pilnvaroja pirmās Sarkanā Krusta palīdzības kravas piegādi, cīņas par varu ar opozīcijas līderi Huanu Gvaido laikā parakstot vienošanos ar Starptautisko Sarkanā Krusta komiteju.

Sarkanais Krusts paziņoja, ka otrā palīdzības krava uz Venecuēlas galvaspilsētu nogādāta no organizācijas loģistikas centra Panamā.

Gvaido, kuru vairāk nekā 50 pasaules valstis atzinušas par Venecuēlas prezidentu, februārī neveiksmīgi mēģināja panākt ziedojumu no ASV ievešanu valstī. Maduro to nosodīja kā ASV vadītas invāzijas priekšvēstnesi.

Starptautiskā Sarkanā Krusta komiteja brīdināja, ka humānā palīdzība neatrisinās krīzes sagrautās valsts problēmas.

Citi šobrīd lasa

“Darbs sākas 5 no rīta, maksā tikai 7 mārciņas stundā…” ko par latviešiem tik ierastu ražas novākšanas darbu saka briti 30
Galkins, kurš nāca klajā ar skandalozu video par Putinu, pēdējos gados bijis īpaši nešpetns 2
Kā ilgāk saglabāt grieztos ceriņzarus?
Tēmas: Venecuēla
Pievienot komentāru

"Кэтрин щелкает пальцами, и дворец суетится": герцогиня Меган пожаловалась на несправедливость

«Остались кожа да кости»: Михаил Боярский поразил изможденным видом