Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv

Indīga alkohola lietošanas rezultātā Indijā miruši 99 cilvēki 3

Pasaulē
11. februārī 11:49 2019. gada 11. februārī 11:49
LETA
Indijas ziemeļos vismaz 99 cilvēki miruši un vairāki desmiti hospitalizēti pēc indīga alkohola lietošanas, pirmdien pavēstīja amatpersonas.

Varasiestādes reģionā tagad izvērsušas kampaņu pret nelegālajiem alkohola ražotājiem.

Ziņas par lielo nāves gadījumu skaitu Utarpradēšas un Utarakhandas štatos parādījušās pēdējo trīs dienu laikā, un policijai ir aizdomas, ka šajā reģionā kandžai ticis jaukts klāt metanols.

Indija. (Foto: REUTERS/SCANPIX)

Lēti, vietējā ražojuma alkoholiskie dzērieni ir izplatīti Indijas laukos, un kandžas tecinātāji dažkārt dzērieniem mēdz pievienot metanolu - ārkārtīgi indīgu alkoholu, kas dažkārt tiek izmantots kā antifrīzs -, lai dzērienus padarītu stiprākus.

Lietojot metanolu lielos daudzumos, tas var izraisīt aklumu, sabojāt aknas, izraisīt nāvi.

Vienā Utarpradēšas rajonā pēc indīga alkohola lietošanas no dzīves aizgājuši 59 cilvēki, sacīja policijas pārstāvis sakariem ar presi Šailendra Kumars Šarma.

Kaimiņu rajonā nomiruši deviņi cilvēki, turklāt aizturēti 66 kandžas tecinātāji, bet viņu ražojumu paraugi nosūtīti pārbaužu veikšanai uz laboratoriju.

Kaimiņštatā Utarakhandā nomiris 31 cilvēks, un šajā pavalstī aizturēti divi cilvēki aizdomās par grādīgo dzērienu piegādāšanu.

Utarpradēšā pēc pēdējās traģēdijas kopumā aizturēti aptuveni 3000 cilvēki, kas ir saistīti ar nelegālo tirdzniecību, vēsta vietējie mediji. Indijā , saindējoties ar alkoholu, katru gadu dzīvību zaudē vairāki simti mazturīgo pilsoņu, pārsvarā lēta alkohola lietošanas rezultātā.

No pieciem miljardiem litru alkoholisko dzērienu, kas ik gadu tiek lietoti Indijā, aptuveni 40% ražoti nelegāli, liecina nozares ekspertu aplēses.

Citi šobrīd lasa

"Man sāp!" - Samanta Tīna neizpratnē par "Supernovas" rezultātiem 114
Policija meklē sievieti, kura Valmierā pēc pasākuma atrada maku ar prāvu skaidras naudas summu 72
Vērienīgā meklēšanas operācijā tā arī neizdodas atrast kopš decembra pazudušo 42 gadus veco Jeļenu 11
Tēmas: Indija
Skatīt visus komentārus

Студентка легла спать с головной болью и проснулась с новорожденной дочерью

«Мама поймала меня и хотела утопить». 6-летний мальчик был найден с полиэтиленовым мешком на голове