Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv
TOPSHOT - A sign reading "Maduro, illegitimate, dictator get out!" is held in a protest by Venezuelans outside their embassy in Guatemala City in support of opposition leader Juan Guaido's self-proclamation as acting president of Venezuela, on January 23, 2019. - Venezuelan opposition leader Juan Guaido declared himself interim president Wednesday, while hundreds of thousands of Venezuelans poured onto the streets to demand an end to the government of Nicolas Maduro. (Photo by Orlando ESTRADA / AFP) (Foto: AFP/Scanpix)

EP prezidents: Venecuēlas prezidentam jāatkāpjas no amata 17

Pasaulē
2019. gada 24. janvārī 22:40 2019. gada 24. janvārī 22:40
  Jauns.lv / LETA
Venecuēlas prezidentam Nikolasam Maduro nekavējoties jāatkāpjas no amata, lai brīvu un taisnīgu vēlēšanu ceļā varētu notikt varas nodošana mierīgā ceļā, ceturtdien aicināja Eiropas Parlamenta (EP) prezidents Antonio Tajāni.

Izsakoties kategoriskāk par citiem Eiropas Savienības (ES) līderiem, kas tiešā veidā Maduro atkāpšanos nav pieprasījuši, Tajāni Venecuēlas parlamenta spīkeru Huanu Gvaido, kas sevi vakar pasludināja par prezidenta pienākumu izpildītāju, raksturoja kā Eiropas vienīgo leģitīmo sarunu biedru.

"Ņemot vērā milzīgo neapmierinātību, Maduro tagad ir jāaiziet," paziņojumā norādīja EP prezidents.

"Ir skaidrs, ka Venecuēlas tautai ir apnicis Maduro neleģitīmais režīms, kas prezidentūru neizcīnīja brīvās un taisnīgās vēlēšanās un kas turas pie varas, ieslogot cietumā opozīciju."

"Prezidents Huans Gvaido Venecuēlā ir vienīgais institucionālais sarunu biedrs, jo viņš ir tas, kuram ir demokrātiskā leģitimitāte," norādīja Tajāni.

"Mums ir ļoti lielas bažas par režīma vardarbības un represiju riskiem plašo protesta demonstrāciju apstākļos."

"Brīvās un ticamās vēlēšanās ir jāsagatavo mierīga varas nodošana," norādīja EP prezidents.

Gvaido sevi par Venecuēlas prezidenta pienākumu izpildītāju pasludināja trešdien, kad, sekojot viņa aicinājumam, Venecuēlas pilsētu ielās bija izgājuši simtiem tūkstošiem cilvēku, lai pieprasītu Maduro atkāpšanos.

Tūlīt pēc tam ASV prezidents Donalds Tramps paziņoja, ka oficiāli atzīst Gvaido par Venecuēlas valsts galvas pienākumu izpildītāju.

Vairākas citas valstis, pārsvarā Amerikā, sekojušas ASV paraugam. Savukārt tādas valstis kā Krievija, Turcija, Bolīvija un Meksika turpina atzīt Maduro.

ES nepauda tiešu atbalstu Gvaido, bet aicināja sarīkot Venecuēlā "brīvas un ticamas vēlēšanas".

Krievija paudusi nopēlumu rietumvalstīm, kas atbalstījušas Gvaido.

Citi šobrīd lasa

“Mums bija jāskaidro, ka protam skaitīt līdz divi!” Veikals atbild policistu sodiem ar humoru, tas nebeidzas īpaši labi 35
FOTO: Ostapenko un Čavars iesoļo olimpiskajā stadionā. Tokijas Olimpiskās spēles ir atklātas 2
FOTO: ļaudis līksmo "Pieci.lv" dārza svētkos
Skatīt visus komentārus

Райан Рейнольдс рассказал о начале романа с Блейк Лайвли: "Умолял ее переспать со мной"

Самые модные стрижки 2021 года: 7 вариантов, которые подойдут каждой женщине