Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv
Brexit protestētājs. (Foto: AFP/Scanpix)

Korbins noraida aicinājumu atbalstīt "Breksita" vienošanos, pieprasa vēlēšanas 1

Pasaulē
10. janvārī 19:44 2019. gada 10. janvārī 19:44
Jauns.lv / LETA
Lielbritānijas opozīcijas Leiboristu partijas līderis Džeremijs Korbins ceturtdien noradīja premjerministres Terēzas Mejas aicinājumus atbalstīt viņas "Breksita" vienošanos apmaiņā pret solījumiem strādnieku tiesību un vides standartu jomā.

Korbins mudināja Meju "ļaut, lai tauta izlemj" parlamenta vēlēšanās, ja, kā tas sagaidāms, likumdevēji otrdien viņas vienošanos noraidīs.

Bažījoties par zaudējumu, valdība esot apsvērusi iespēju atbalstīt vienošanās papildinājumus ar strādnieku tiesībām un vides standartiem, kas atbilstu pašreizējām Eiropas Savienības (ES) normām. Papildinājumus iesnieguši vairāki proeiropeiskie leiboristu likumdevēji.

Papildinājumi liecina, ka "parlaments vienojas", lai atbalstītu Mejas vienošanos, sacīja uzņēmējdarbības ministrs Gregs Klārks.

Tomēr sagaidāms, ka parlamentā, kurā ir kopumā 650 deputāti, to atbalstīs vien daži no 257 leiboristiem.

Leiboristu ēnu kabineta izglītības ministre Andžela Reinere tviterī apsūdzēja Meju "ciniskos, savtīgos mēģinājumos glābt sevi", cenšoties iegūt leiboristu labvēlību.

"Nav tādas "Breksita" formas, kas nekaitētu darbavietām, un jaunākā paaudze mums nepiedos, ja leiboristi to atbalstīs," tviterī brīdināja proeiropeiskais leiboristu deputāts Čuka Amūna, kurš aktīvi iestājas par vēl viena "Breksita" referenduma sarīkošanu.

Korbins sacīja, ka papildinājumus par strādnieku tiesībām jau noraidījušas arodbiedrības, un tie "vienkārši nesniedz tās garantijas, kuras mēs vēlamies".

"Lai izkļūtu no Terēzas Mejas paviršās "Breksita" vienošanās radītās bezizejas, vispārējās vēlēšanas ir vispraktiskākā un demokrātiskākā izvēle," sacīja Korbins, kas pakļauts spiedienam no daudzu leiboristu puses, lai tiktu atbalstīts vēl viens referendums.

Citi šobrīd lasa

Soctīklos ļaudis šūmējas, ka bijis nožēlojami: ko īsti Vējonis pateica savā genocīda piemiņas runā? 49
"Tā ir elle!" - ģimene joprojām izmisīgi meklē pavedienus 2015. gadā pazudušās latvietes Annas un viņas puiša lietā 2
5 iemesli, kāpēc nevajag piedot neuzticīgam partnerim 15
Pievienot komentāru

Новые подробности о жизни Началовой: в последнее время певица существовала только на алименты бывшего мужа

Скандал на концерте Валерия Леонтьева: охранник грубо оттолкнул девочку 2