Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv
Brexit protestētājs. (Foto: AFP/Scanpix)

Korbins noraida aicinājumu atbalstīt "Breksita" vienošanos, pieprasa vēlēšanas 1

Pasaulē
10. janvārī 19:44 2019. gada 10. janvārī 19:44
Jauns.lv / LETA
Lielbritānijas opozīcijas Leiboristu partijas līderis Džeremijs Korbins ceturtdien noradīja premjerministres Terēzas Mejas aicinājumus atbalstīt viņas "Breksita" vienošanos apmaiņā pret solījumiem strādnieku tiesību un vides standartu jomā.

Korbins mudināja Meju "ļaut, lai tauta izlemj" parlamenta vēlēšanās, ja, kā tas sagaidāms, likumdevēji otrdien viņas vienošanos noraidīs.

Bažījoties par zaudējumu, valdība esot apsvērusi iespēju atbalstīt vienošanās papildinājumus ar strādnieku tiesībām un vides standartiem, kas atbilstu pašreizējām Eiropas Savienības (ES) normām. Papildinājumus iesnieguši vairāki proeiropeiskie leiboristu likumdevēji.

Papildinājumi liecina, ka "parlaments vienojas", lai atbalstītu Mejas vienošanos, sacīja uzņēmējdarbības ministrs Gregs Klārks.

Tomēr sagaidāms, ka parlamentā, kurā ir kopumā 650 deputāti, to atbalstīs vien daži no 257 leiboristiem.

Leiboristu ēnu kabineta izglītības ministre Andžela Reinere tviterī apsūdzēja Meju "ciniskos, savtīgos mēģinājumos glābt sevi", cenšoties iegūt leiboristu labvēlību.

"Nav tādas "Breksita" formas, kas nekaitētu darbavietām, un jaunākā paaudze mums nepiedos, ja leiboristi to atbalstīs," tviterī brīdināja proeiropeiskais leiboristu deputāts Čuka Amūna, kurš aktīvi iestājas par vēl viena "Breksita" referenduma sarīkošanu.

Korbins sacīja, ka papildinājumus par strādnieku tiesībām jau noraidījušas arodbiedrības, un tie "vienkārši nesniedz tās garantijas, kuras mēs vēlamies".

"Lai izkļūtu no Terēzas Mejas paviršās "Breksita" vienošanās radītās bezizejas, vispārējās vēlēšanas ir vispraktiskākā un demokrātiskākā izvēle," sacīja Korbins, kas pakļauts spiedienam no daudzu leiboristu puses, lai tiktu atbalstīts vēl viens referendums.

Citi šobrīd lasa

FOTO: par Kristapa miljoniem pie jūras top "Porziņģciems" - vislabākie meistari būvē pilnā sparā 23
Četri bērni Austrālijā nozaguši vecāku auto, lai aizbēgtu no mājām - visi atrasti 900 kilometru attālumā 25
VIDEO: Makrona lepnā skatiena pavadīts, virs Elizejas laukiem dižojas lidojošs karavīrs 3
Pievienot komentāru

"На кассе поняла - мой счет заблокирован": жительница Латвии в шоке от взыскания алиментов

В Юрмале после концерта жестоко избили женщину, а потом и заступившегося за нее мужчину 3