Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv

Londona dižojas ar veiksmīgiem gaisa triecieniem; Parīze grib meklēt tūlītēju risinājumu 33

Pasaulē
2018. gada 14. aprīlī 11:13 2018. gada 14. aprīlī 11:13
  Jauns.lv / LETA
Lielbritānijas gaisa triecieni vienai no Sīrijas karabāzēm saskaņā ar sākotnējo informāciju bijuši "ārkārtīgi veiksmīgi", un operācijā iesaistīto četru britu kara lidmašīnu apkalpes pēc uzlidojumiem atgriezušās neskartas, sestdien paziņojis aizsardzības ministrs Gevins Viljamsons.

"Visas sākotnējās pazīmes liecina, ka tā bijusi ārkārtīgi veiksmīga misija (..), Mūsu militārpersonas spēlējušas svarīgu lomu, mazinot Sīrijas režīma spējas nākotnē pielietot ķīmiskos ieročus," intervijā sabiedriskajai raidorganizācijai BBC norādījis Viljamsons.

Tikmēr Parīze vēlas "tūlītēji" ķerties pie politiskā procesa atjaunošanas, lai atrisinātu Sīrijas konfliktu, sestdien tikai dažas stundas pēc rietumvalstu militārā trieciena prezidenta Bašara al Asada režīmam paziņojušas Francijas amatpersonas.

"Jārod plāns krīzes izbeigšanai ar politisku risinājumu. Mēs esam gatavi tūlīt sākt darbu ar visām valstīm, kas vēlas piedalīties," preses konferencē paziņoja ārlietu ministrs Žans Īvs Ledriāns.

Kopīgajā preses konferencē ar aizsardzības ministri Floransu Parlī viņš arī uzsvēra, ka triecieni Sīrijai bijusi "leģitīma" un "samērīga" atbilde uz ķīmisko ieroču pielietošanu pret nemierniekiem pagājušās nedēļas nogalē Dumā.

"Ķīmiskā eskalācija Sīrijā nav pieņemama," piebilda Ledriāns.

Saistītās ziņas

Latvija atbalsta sabiedroto gaisa uzbrukumu Sīrijā 252
NATO ģenerālsekretārs atbalsta Rietumvalstu veiktos gaisa triecienus Sīrijā 32
ASV, Francija un Lielbritānija veic gaisa triecienus Sīrijā 284

Viņš norādīja, ka triecieni bijuši vērsti pret Asada režīma "slepenās ķīmiskās programmas galveno pētniecības centru" un divām ķīmisko ieroču ražotnēm.

"Mērķis ir vienkāršs – atturēt režīmu no ķīmisko ieroču ražošanas atsākšanas," uzsvēra ministrs.

Savukārt Parlī pavēstīja, ka Francija operācijā piedalījusies gan ar Vidusjūrā esošajiem karakuģiem, gan ar iznīcinātājiem, kas pacēlušies no gaisa spēku bāzēm Francijas teritorijā.

Kā ziņots, ASV, Francijas un Lielbritānijas bruņotie spēki sestdienas rītā deva raķešu triecienus Sīrijas armijas bāzēm un ķīmisko pētījumu centriem, tādējādi sodot prezidenta Bašara al Asada režīmu par iespējamo ķīmisko ieroču pielietošanu pret nemierniekiem.

Citi šobrīd lasa

Kad pandēmija beigsies, pasaule būs citādāka. Kāda? Prognozes izsaka ekonomisti un eksperti 20
Vai drīkstu iet uz randiņu, kad ārā plosās Covid-19? 4
Vokālais pedagogs Kramiņš aicina ignorēt karantīnu; pasaulē nepārtraukti pieaug kovidiotu kustība 38
Tēmas: Sīrija
Skatīt visus komentārus

Проклятие клана продолжается? Еще одна внучка Роберта Кеннеди и ее сын трагически погибли

«Мне было очень приятно»: Анастасия Заворотнюк ответила впервые за время болезни