Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv

Protestos Venecuēlā dzīvību zaudējuši trīs cilvēki

Pasaulē
2017. gada 21. aprīlī 11:20 2017. gada 21. aprīlī 11:20
  LETA
Protestos Venecuēlā, kur trešdien demonstrācijas rīkoja valdības pretinieki un atbalstītāji, dzīvību zaudējuši trīs cilvēki, pavēstīja mediķu un varasiestāžu pārstāvji.

Neraugoties uz nāves gadījumiem, opozīcijas līderi savus atbalstītājus mudina ceturtdien iziet ielās vēl lielākā skaitā.

Trešdien bojāgājušo vidū ir 17 gadus vecs students, 23 gadus veca studente un kāds karavīrs. Viņi visi tika sašuti protestu gaitā. Kopējais bojāgājušo skaits protestos aprīlī līdz ar to pieaudzis līdz astoņiem.

Foto: Reuters/Scanpix/LETA

Policija lika lietā asaru gāzi, lai savaldītu protestētājus, kas likumsargus apmētāja ar akmeņiem. Opozīcijas atbalstītāji galvaspilsētā Karakasā un citās valsts pilsētās protestēja pret pārtikas trūkumu un pieprasīja jaunas vēlēšanas.

Tūkstošiem prezidenta Nikolasa Maduro atbalstītāju bija pulcējušies demonstrācijā Karakasas centrā.

Neraugoties uz vardarbību, opozīcijas līderi pauda apņēmību spiedienu pret valdību turpināt un aicināja uz jauniem protestiem.

Foto: AFP/Scanpix/LETA

"Šodien ielās izgāja miljoni," trešdien vakarā preses konferencē sacīja opozīcijas līderis Enrike Kapriless. "Rīt ielās ir jāiziet vēl lielākam skaitam."

Oficiāli dati par dalībnieku skaitu trešdienas protestos netiek izplatīti, bet pētījumu centrs "Meganalisis", kas ir saistīts ar opozīciju, lēš, ka visā valstī demonstrācijās pret Maduro piedalījušies seši miljoni venecuēliešu, bet Karakasā vien - 2,5 miljoni.

Pēdējo mēnešu laikā Venecuēlā saasinājusies politiskā un ekonomiskā krīze, daudzviet valstī jaušams medikamentu un pārtikas trūkums. Cilvēktiesību aktīvistu organizācija "Human Rights Watch" otrdien ziņoja, ka tūkstošiem venecuēliešu, glābjoties no krīzes, devušies uz kaimiņvalsti Brazīliju.

Citi šobrīd lasa

Brits citādāk paraugās uz Černobiļu, un ir pārsteigts, cik daudz dzīvības tur ir šodien 2
Amerikāņi tik naski godina bojāgājušo basketbola leģendu Kobi Braientu un viņa meitu, ka rodas aizdomas par augstākiem spēkiem 4
Noskaidrots, kuros Latvijas reģionos fiksēti jaunie Covid-19 gadījumi: Rīgā un Daugavpilī situācija turpina pasliktināties 8
Pievienot komentāru

Выяснилось, как Меган и Гарри обидели мужа королевы принца Филиппа

Поклонники усомнились, что Лиза Галкина дочь Пугачевой 1