Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv
Tā kā Turcija nevar izšķirties, kuras NATO partnervalstis izslēgt no sadarbības, tā bloķē visas grupas darbu.

Turcija sākusi bloķēt sadarbību starp NATO dalībvalstīm

Pasaulē
2017. gada 15. martā 21:20 2017. gada 15. martā 21:20
 
Domstarpības starp Turciju un Eiropas valstīm sākušas ietekmēt arī NATO darbu, trešdien apstiprināja oficiāli avoti Austrijā.

Avoti atklāja, ka Turcija sākusi bloķēt sadarbību starp NATO dalībvalstīm un alianses partnervalstīm, tostarp ar Austriju.

Turcija šādi sākusi rīkoties pirms vairākiem mēnešiem, kad Austrijas valdība aicināja apturēt sarunas par Turcijas pievienošanos Eiropas Savienībai (ES).

Austrija asi kritizēja Turcijas prezidenta Redžepa Tajipa Erdoana vēršanos pret politiskajiem oponentiem pēc jūlijā notikušā neveiksmīgā apvērsuma mēģinājuma.

"Bijuši centieni atrisināt šo lietu diplomātiski, bet līdz šim risinājums nav atrasts," aģentūrai DPA atzina Aizsardzības ministrijas preses pārstāvis. Viņš apstiprināja, ka Turcija bloķē sadarbību ar Austriju, bet neatklāja, kāds tam ir politiskais fons.

1994.gadā izveidotās programmas "Partnerattiecības mieram" ietvaros NATO pašreiz sadarbojas ar 22 valstīm, kas nav tās dalībvalstis, tostarp ar Austriju, Armēniju, Ukrainu un Uzbekistānu.

Turcijas blokāde var radīt nopietnus šķēršļus šai sadarbībai, piemēram, karavīriem no partnervalstīm var tikta liegta iespēja turpmāk apmeklēt NATO militāro akadēmiju Romā, vai arī var rasties problēmas NATO operāciju plānošanā, kur jāiesaista partnervalstis.

Tā kā Turcija nevar izšķirties, kuras NATO partnervalstis izslēgt no sadarbības, tā bloķē visas grupas darbu.

Vairākas partnervalstis, piemēram, Zviedrija un Somija, ir rakstiski brīdinājušas NATO ģenerālsekretāru Jensu Stoltenbergu, ka Turcijas īstenotajai blokādei var būt nopietnas sekas, vēsta Vācijas laikraksts "Die Welt".

Turcijas delegācija NATO aģentūrai DPA komentārus nesniedza, bet NATO preses dienests paziņoja, ka NATO paļaujas uz to, ka Turcija un Austrija ātri atrisinās savas divpusējās domstarpības.

Tomēr NATO partnervalstis nav optimistiskas.

"Es nedomāju, ka blokāde drīzumā tiks atcelta," sacīja Zviedrijas misijas NATO vadītāja vietnieks.

LETA / Foto: Reuters/Scanpix/LETA

Citi šobrīd lasa

Cik izmaksā tirdzniecības vietas īre Rīgas tirgos? 2
Atrastas nogalinātās soctīklu zvaigznes Gabijas Petito līgavaiņa mirstīgās atliekas 1
Dabas entuziaste Zanda Skeltona: "Covid-19 pozitīvā blakne ir, ka atgriežamies pie kaut kā ļoti vienkārša - ka laime ir peļķē"
Pievienot komentāru

Кто подставил Алека Болдуина: в убийстве оператора нашли много странностей 1

"От этого бесстыдства у меня кровь в жилах стынет": выписавшаяся из больницы Гузеева сделала резкое заявление