Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv
Nu arī Francijā geji un lesbietes varēs laulāties un adoptēt bērnus
Debates par viendzimuma laulību legalizāciju Francijas parlamentā pagājušajā mēnesī ilga pat visu nakti - tik kaislīgi bija strīdi.

Nu arī Francijā geji un lesbietes varēs laulāties un adoptēt bērnus

Pasaulē
2013. gada 12. aprīlī 15:16 2013. gada 12. aprīlī 15:16
 
Francijas parlamenta augšpalāta Senāts piektdien apstiprināja likumprojektu, ar kuru viendzimuma pāriem atļauts precēties un adoptēt bērnus.

Balsošana, senatoriem paceļot roku, notika pēc vairākām spraigu debašu dienām.

Likumprojekts ir formāli vēl jānodod izskatīšanai otrajā lasījumā parlamenta apakšnamam Nacionālajai sapulcei, kur dokuments pirmajā lasījumā ar pārliecinošu balsu vairākumu tika pieņemts 12.februārī.

Senatori jau trešdien apstiprināja likumprojekta svarīgāko - pirmo - paragrāfu, kurā viendzimuma pāriem piešķirtas tiesības precēties un adoptēt bērnus. Toreiz "par" balsoja 179, bet "pret" - 157 deputāti.

Tieslietu ministre Kristiāna Tobira pauda gandarījumu par Senāta balsojumu, sakot, ka tas stiprinājis Francijas sabiedrību, "homoseksuāļu pāriem apliecinot vienkāršu pilnas pilsonības atzīšanu".

Sagaidāms, ka likums stāsies spēkā vasaras sākumā, kad to būs parakstījis prezidents un tas būs publicēts oficiālajā laikrakstā.

Viendzimuma laulību legalizācija ir viens no prezidenta Fransuā Olanda priekšvēlēšanu solījumiem.

Jau tagad Francijā viendzimuma pāri var reģistrēt partnerattiecības, tomēr sociālisti nolēmuši legalizēt homoseksuāļu laulības un ļaut geju un lesbiešu pāriem adoptēt bērnus.

Pret šo soli iestājās labējā opozīcija un katoļu baznīca.

LETA, Foto: AFP/LETA

Citi šobrīd lasa

Amerikāņi tik naski godina bojāgājušo basketbola leģendu Kobi Braientu un viņa meitu, ka rodas aizdomas par augstākiem spēkiem 3
Noskaidrots, kuros Latvijas reģionos fiksēti jaunie Covid-19 gadījumi: Rīgā un Daugavpilī situācija turpina pasliktināties 1
VIDEO: Rīgu kārtīgi apceļojušais alnis laimīgi pametis galvaspilsētu 1
Pievienot komentāru

Выяснилось, как Меган и Гарри обидели мужа королевы принца Филиппа

Поклонники усомнились, что Лиза Галкина дочь Пугачевой 1