
Putina "labā roka" Nikolajs Patruševs grib, lai Ukraina atdod arī Odesu, un žēlojas par NATO plāniem sagrābt Kaļiņingradas apgabalu

Par Krievijas diktatora Vladimira Putina “labo roku” uzskatītais bijušais Krievijas Federālā drošības dienesta direktors un Drošības padomes sekretārs, bet tagad Krievijas Jūras kolēģijas priekšsēdētājs Nikolajs Patruševs paziņojis, ka Krievija negrasās samierināties tikai ar piecu Ukrainas reģionu nokampšanu, bet sarīkos iedzīvotāju “brīvas gribas izpausmes” arī citur, vispirms sagrābjot arī Ukrainas lielāko Melnās jūras piekrastes pilsētu Odesu. Tas viņu netraucē apsūdzēt “agresīvo NATO” par kādreiz Vācijai piederējušā Kēnigsbergas jeb tagadējā Krievijas Kaļiņingradas apgabala okupēšanas plāniem.
Kā parasti, attaisnojot Ukrainas pilsētu sagrābšanu pēc to pārvēršanas gruvešu kaudzē, arī Odesas plānotā iekarošanu Patruševs maskē ar “pašnoteikšanās tiesībām” un cīņu pret “nacistiem”.
“Mūsu valsts ciena tautas gribas paušanu. Tas ir redzams pēc Krimas, Sevastopoles, Donbasa un Novorosijas pieredzes, iestājoties Krievijas sastāvā. Ukrainas reģionu, tostarp Melnās jūras piekrastes reģionu iedzīvotājiem ir pašiem jānosaka sava nākotne,” aci nepamirkšķinādams, aģentūrai TASS pavēstīja bijušais čekists. “Un diez vai viņi saista savu likteni ar neonacismu. Viņi negrib nevarīgi pakļauties nelikumīgajai Kijivas varai.” Vēl viens Patruševa arguments, kādēļ Odesai ir jābūt Krievijas sastāvā — to dibinājusi Krievijas imperatore Katrīna II.
Kad Putins 18. martā tikās ar Krievijas rūpnieku un uzņēmēju savienības pārstāvjiem, viņš apgalvoja, ka Krievija nepieprasīs atdot Odesu un “citas teritorijas, kas šobrīd pieder Ukrainai”, ja Rietumi nekavēsies atzīt 2014. gadā anektēto Krimu, kā arī 2022. gadā anektētos četrus Ukrainas austrumu Hersonas, Zaporižjas, Doneckas un Luhanskas apgabalus kā Krievijas sastāvdaļu. Šāda Kremļa prasība skan nemainīgi, kaut gan Krievija ne oficiālās aneksijas brīdī, ne šobrīd pilnībā nekontrolē nevienu no šiem apgabaliem, Zaporižju (710 tūkstoši iedzīvotāju 2022. gada sākumā) tā arī nav spējusi ieņemt, bet Hersonu (279 tūkstoši iedzīvotāju 2022. gada sākumā) krievu okupantiem nācās pamest 2022. gada novembrī.
Kamēr Krievija jau 1161. dienu turpina postīt un slepkavot Ukrainā, cenšoties sagrābt iespējami vairāk teritorijas, Krievija vienlaikus apsūdz agresijā Eiropas valstis, un Patruševs ir viens no aktīvākajiem ruporiem. Viņš paziņoja, ka NATO savos manevros noslīpē Kaļiņingradas apgabala sagrābšanas plānus un pat apsver iespēju veikt preventīvus triecienus pa Krievijas kodolarsenālu.
“Cilvēces priekšā ir izvēle — jauns asiņains slaktiņš vai taisnīgs pasaules iekārtojums, kur katrai valstij ir tiesības uz suverenitāti un drošību,” stāstīja Patruševs. “Izmisīgi pretojoties globālajām pārmaiņām, Brisele, Berlīne, Parīze un vairākas Eiropas galvaspilsētas atkal iet pa flirtēšanas ar nacistiem apkaunojošo soļu, izvēršot kara mašīnu pret Krieviju un sākot murgot kodolapokalipses scenārijus [kā ierasts, viss ir tieši pretēji, šos scenārijus ikdienišķi atkārto Krievijas propagandisti un odiozais eksprezidents Dmitrijs Medvedevs — red.] Otro gadu pēc kārtas NATO mūsu robežas tuvumā rīko pēdējo gadu desmitu laikā vērienīgākās mācības, kurās pilnveido uzbrukuma kustības lielā platībā no Viļņas līdz Odesai, Kaļiņingradas apgabala sagrābšanu, kuģniecības bloķēšanu Baltijas jūrā un Melnajā jūrā, preventīvos triecienus pa Krievijas kodolatturēšanas spēku pastāvīgās izvietošanas vietām.”
“Šodien speciālās militārās operācijas dalībnieki, gluži kā viņu vectēvi un vecvectēvi, pašaizliedzīgi cīnās necilvēcīgās nacisma ideoloģijas izskaušanas vārdā. Mūsu uzvaras kontūras jau ir skaidri saskatāmas”, intervijā pašpārliecināti pavēstīja Patruševs.