Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv
Māksliniece Marta Zariņa-Ģelze.

26 gadu vecumā traģiski mirusi talantīgā māksliniece Marta Zariņa-Ģelze

Kultūra
2014. gada 2. septembrī 13:15 2014. gada 2. septembrī 13:15
 
Šīs vasaras beigās traģēdija notikusi mākslinieku Vijas un Kaspara Zariņu ģimenē. 26 gadu vecumā no dzīves šķīrusies viņu vecākā meita – talantīgā māksliniece Marta Zariņa-Ģelze, žurnālista Ģederta Ģelža dzīvesbiedre.

Marta ir no radošas ģimenes un bija daudzsološa mākslinieku Zariņu dinastijas turpinātāja – viņa studējusi vizuālo komunikāciju Latvijas Mākslas akadēmijā un grafisko dizainu Barselonā (Spānijā), papildinājusi zināšanas Eindhovenā (Nīderlandē). Zariņa-Ģelze piedalījusies vairākās izstādēs, un viņas darbi novērtēti arī starptautiskā līmenī. Viens no lielākajiem sasniegumiem bijusi uzvara pazīstamās pulksteņu firmas „Swatch" dizaina konkursā „Artrules Swatch Design 2012" – 3000 dizaineru konkurencē tieši Zariņas-Ģelzes ideja "Uzvaras kliedziens" (Scream of Victory) izpelnījās godu rotāt gan „Swatch" firmas pulksteņus, gan citas ar snovbordu saistītas lietas. Viņas ideja bija attēlot prieku ar skaņu vilni.

Pagājušā gada rudenī jaunā dizainere vēlreiz izpelnījās augstu novērtējumu starptautiskā līmenī - viņas veidotais plakāts „The last wish was to be eaten/Pēdējā vēlēšanās bija būt apēstam” uzvarēja Ziemeļvalstu un Baltijas valstu reklāmas plakātu konkursā „Domā. Ēd. Taupi”, kuru organizēja Ziemeļu Ministru padome un ANO informācijas centrs Briselē. Konkursa mērķis bija ar plakātu palīdzību vērst uzmanību ekoloģijas problēmām.

Šīs vasaras festivāla „Positivus” apmeklētāji noteikti pamanīja instalāciju „Skaņas ligzda”, kurā varēja atbrīvoti sarunāties un baudīt apkārt iekārto putnu būrīšu radītās skaņas. Šo mākslas objektu Marta Zariņa-Ģelze bija radījusi kopā ar dzīvesbiedru Ģedertu Ģelzi.

Kasjauns.lv izsaka visdziļāko līdzjūtību mākslinieces Martas Zariņas-Ģelzes tuviniekiem un draugiem.

Marta kopā ar jaunāko māsu Paulu un vecākiem Kasparu un Viju Zariņiem.

Pirms dažiem gadiem Barselonā - Marta kopā ar dzīvesbiedru Ģedertu Ģelzi.

Kasjauns.lv / Foto: no izdevniecības Rīgas Viļņi arhīva, Lita Krone, LETA

Citi šobrīd lasa

Lietas, kas pēc pandēmijas kļūs lētākas 11
Astroloģe nosauc trīs zodiaka zīmes, kurām 5. jūnija Mēness aptumsums nesīs liktenīgas pārmaiņas 3
Pasauli šokē ziloņa mātītes, kura bijusi stāvoklī, šausminošas mokas un nāve Indijā 2

Муцениеце рассказала, как Прилучный отреагировал на ее обвинения в рукоприкладстве

Стало известно, как Анджелина Джоли отпраздновала свой 45-й день рождения