Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv
Aptauja: lielākā daļa Latvijas tēvu vēlas svinēt Tēva dienu
Sestdien, ieskandinot Tēva dienu, Rīgas centrā jau otro gadu pēc kārtas notika krāšņs un sirsnīgs ģimeņu gājiens.

Aptauja: lielākā daļa Latvijas tēvu vēlas svinēt Tēva dienu

Sabiedrība
2014. gada 14. septembrī 12:37 2014. gada 14. septembrī 12:37
 
Tēva dienu šogad ar kopīgu ģimenes pasākumu plāno svinēt 39% iedzīvotāju, liecina mobilo sakaru operatora "Amigo" un portāla "Draugiem.lv" veiktās aptaujas rezultāti. Turklāt vairāk nekā puse tēvu vēlētos šo dienu pavadīt kopā ar bērniem vai saņemt sveicienus pa telefonu, vēl piektdaļa norādījusi, ka gribētu šosvētdien likt pamatus Tēva dienas svinēšanas tradīcijai savā ģimenē.

Savukārt vairāk nekā divas trešdaļas aptaujāto sveiks savu tēti klātienē, pa tālruni vai ar apsveikuma kartīti, liecina aptauja.

Veiktā aptauja arī parāda - ja iepriekš Tēva diena lielākoties atzīmēja kā ģimenes svētkus ar kopīgu maltīti, tad šogad liela daļa tēvu vēlētos ar visu ģimeni doties kopīgā izklaidē ārpus mājas. To svētdien plāno darīt 24% tēvu un 21% bērnu. Iepriekšējos gados ārpus mājas Tēvu dienu svinējuši 7% respondentu.

Vairāk nekā puse tēvu vēlētos šo dienu pavadīt kopā ar bērniem vai saņemt sveicienus pa telefonu, vēl piektdaļa norādījusi, ka gribētu šosvētdien likt pamatus Tēva dienas svinēšanas tradīcijai savā ģimenē. Līdzīgi domā arī bērni – 72% aptaujāto uzskata, ka tētis priecātos par apsveikumu vai vēlētos, lai šī ģimenē kļūtu par svinamo dienu.

38% tēvu uzskata, ka viņiem nevajag īpaši pateikties par ģimenei veltītajām rūpēm, jo tas ir tēva pienākums. Tomēr vairāk nekā divas trešdaļas tēvu piekrīt, ka īpaša viņiem veltīta diena Latvijā būtu vajadzīga gan. Bērnu un sieviešu auditorijā svētku dienas atbalstītāju īpatsvars ir vēl lielāks – vairāk nekā 80%, turklāt viedoklis ir stipri līdzīgs gan Rīgā, gan reģionos, gan ārpus dzimtenes dzīvojošo vidū. Tikai 22% tēvu un 14% pārējo nesaskata vajadzību svinēt Tēva dienu, liecina aptaujas dati.

Tēva diena pirmo reizi tika svinēta 1910.gadā Amerikā, lai pievērstu uzmanību tēva lomai bērnu audzināšanā. Pašlaik to svin 135 valstīs, taču dažādās zemēs svētku datums atšķiras. Latvijā Tēva diena tika ieviesta 2008.gadā un tiek atzīmēta septembra otrajā svētdienā.

Sestdien, ieskandinot Tēva dienu, apmēram 200 cilvēki devās krāšņā gājienā pa Rīgas centru. Pārsvarā pie Brīvības pieminekļa bija pulcējušās ģimenes ar maziem bērniem, spēlēja orķestris. Cilvēki turēja gaiši zaļus balonus, un valdīja pacilāta atmosfēra. Daži sanākušie turēja plakātus ar uzrakstiem "Lepns, ka esmu tēvs" un "Es tevi mīlu, tēti".

Otro gadu pēc kārtas Rīgā sestdien notika gājiens pa Brīvības ielu par godu Tēva dienai. Tas virzījās pa Brīvības ielu līdz Esplanādei un turpinājās kā ģimenes svētki kultūras vasarnīcā "Esplanāde 2014". Noslēdzoties gājienam, visi dalībnieki sadziedājās improvizētā kopkorī, kuru vadīja perkusionists Nils Īle, muzicējot Jelgavas novada orķestrim "Zelmeri". Svētku turpinājumā noritēja dažādas sportiskas un radošas aktivitātes.

Gājiens par godu Tēva dienai Rīgā notiek jau otro gadu pēc kārtas un to rīko ģimeņu organizācija nodibinājums „Fonds Mammām un Tētiem” un portāla „Mammamuntetiem.lv”. „Redzot tētu un ģimeņu atsaucību pirmajam gājienam, secinājām, ka šai jākļūst kā ikgadējai tradīcijai,” teic organizācijas vadītāja Inga Akmentiņa-Smildziņa.

BNS, Kasjauns.lv/ Foto: LETA, Mārtiņš Ziders

Citi šobrīd lasa

Jaunie un karstie. Geimere Dana Dima jeb DanucD: "Spēlēšana man ir pavērusi durvis uz pasauli"
Bijušais ASV prezidenta amata kandidāts Bērnijs Sanderss smej par negaidīto slavu un izdomājis, kā to likt lietā 1
Krāpnieku dēļ mākslinieka Vilipsona ģimene var zaudēt dzīvokli 10
Pievienot komentāru

Максим Галкин показал секретный туннель под своим замком

"Я превратилась в телочку": Агата Муцениеце показала, как переоделась на снегу